PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216910}
6,2 11 230
ocen
6,2 10 1 11230
6,0 20
ocen krytyków
Inland Empire
powrót do forum filmu Inland Empire

1/10

ocenił(a) film na 2

Jest to pierwszy film Lynch'a, który obejrzałem i jestem załamany.
Granica między kinem inteligentnym a audio-wizualnym bełkotem została przekroczona.
Przed seansem byłem świadom tego, ze film należy obejrzeć co najmniej 2-3 razy, aby go zrozumieć, jednak postanowiłem darować sobie tą wątpliwą przyjemność. Mimo podwyższonej aktywności obszarów mózgu odpowiedzialnych za logiczne myślenie, pełnej koncentracji i skupienia, przywiązywania uwagi do każdego szczegółu, kompletnie nic nie zrozumiałem.
Jak dla mnie doszukiwanie sie logicznego sensu w filmie, jest porównywalne do zachwytu nad instalacjami polegającymi na połączeniu muszli klozetowej z odtwarzaczem VHS. Krótko mówiąc: można, ale po co?
Mam nadzieję, że "Mulholland Drive" będzie bardziej strawny.

Pozdrawiam ignorantów, którzy są zachwyceni pseudointelektualnym "Memento"

ocenił(a) film na 9
gs7t4h_2

Szkoda że nie doceniasz klimatu tego filmu, no ale każdy na co innego zwraca uwagę.
Gwarantuję, że "Mulholland Drive" jest o wiele lepszy, mało tego - jest arcydziełem.
Pozdro.

michi468

Zaczles on zlego filmu, bardzo zlego. Cholera wie o co tu chodzi, moze o nic, a tylko sie wydaje ze o cos chodzi. Powiedz mi jedno czy po obejrzeniu byles zahipnotyzowany. Jesli nie, nie dziwie sie, bo film jest jebniety zdrowo, ale jesli jakis pierwiastek zahipnotyzowania sie u ciebie pojawil, to jestes w domu. To jest jak milosc, wedlug mnie: chloniesz to bez myslenia. Ale umysl mowi: wez cos wymysl, o co chodzi, dlaczego tak i tak. Srac na to. W przypadku tego filmu tak jest. God bless David Lynch and his art. Zycie tez jest bez sensu a zyjesz. A czy za zycia troche dobrze podanego bezsesnu( mmoge sie myslic) nie mozesz zaznac? Kazdy dobrey film to kawalek ciebie i twojego zycia. Chyba ze go nie trawisz to spadaj na drzewo :) pozdrawiam Andrzej :)

ocenił(a) film na 4
gs7t4h_2

Wybór pierwszego filmu bardzo zły. Ja narazie widziałem ten film tylko raz. Nie zrozumiałem kompletnie nic. Zahipnotyzowany nie zostałem przez początek filmu (długo nie pojawiał się żaden haczyk zatrzymujący i wciągający nas w film, oglądało się w zasadzie na wiarę). Później David zaczął czarować i mieszać straszliwie. Po filmie - kompletna pustka w głowie.

Na dniach mam drugi raz zmierzyć się z tym filmem. Może tym razem jakiekolwiek oznaki sensu spostrzegę.

PS
Mulholland Drive, Lost Highway, Głowa do wycierania, czy Symfonia przemysłowa - mogę oglądać na okrągło, po kilka razy z rzędu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones