PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216910}
6,2 11 231
ocen
6,2 10 1 11231
6,0 20
ocen krytyków
Inland Empire
powrót do forum filmu Inland Empire

Pamiętam, że wybrałem się na premierę tego filmu z nadzieją, że obraz ten będzie potwierdzeniem wychodzenia Lyncha "na prostą" po słabej "Zagubionej autostradzie" i "Prostej historii" (czego zwiastunem nieco ciekawsza "Mullholland Drive"). Niestety, pomimo mojej olbrzymiej sympatii i uznania względem reżysera niegdyś fenomenalnych, inspirujących tytułów, "Inland Empire" okazał się olbrzymim nieporozumieniem. O ile poprzednie obrazy przynajmniej zachęcały mnie do zastanowienia się nad sensem opowiedzianej historii, rozwikłania zagadki scenariusza, o tyle w tym przypadku pozbawiony zostałem jakiejkolwiek motywacji do własnych poszukiwań. Film jest niestety tandetny, momentami wręcz kiczowaty, gra aktorska, zdjęcia i muzyka są zdecydowanie poniżej oczekiwań, historia toczy się bez ładu, składu i zdecydowanie za długo. Obawiam się, że "Inland Empire" obnażył wyczerpanie pewnej formuły firmowanej przez Lyncha, której nieustanne drążenie doprowadziło do powstania tak hermetycznego i snobistycznego obrazu. Z bólem serca wlepiam 3/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones