PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216910}
6,2 11 231
ocen
6,2 10 1 11231
6,0 20
ocen krytyków
Inland Empire
powrót do forum filmu Inland Empire

Tym razem wielki mistrz Lynch rozczarował mnie tym filmem i to mocno. Spodziewałem się filmu w stylu zagubiona LH lub MD, a tym czasem otrzymałem obraz na którym powstrzymywałem sie przed uśnięciem. Zabrakło przede wszystkim tego napięcia jakie towarzyszyło wskazanym filmom (które uważam za arcydzieła). Wiem, że niektózy sa zachwyceni tym filmem, ale dla mnie Lynch sie skompromitował swoim najnowszym obrazem. I nie zmieni mojego zdania, fakt, iż występuja tu liczne polskie akcenty.

ocenił(a) film na 4
COSTA_3

Skoro są ludzie, którym się to spodobało, to trudno mówić o kompromitacji. Również wolę styl LH i MD.
IE po każdym obejrzeniu podoba się bardziej.

A jeśli chodzi o samą fabułę i tematykę to film to bardzo podobny do LH i MD.

U artystów winno się cenić również - oryginalność (zarówno jeśli chodzi o porównanie z dziełami innych twórców, jak i swoimi własnymi). W tym filmie Lynch poszedł na całość. Wyszło z tego to co wyszło.

ocenił(a) film na 5
addam23

Mnie również rozczarował. Lubię filmy Lyncha, ale w tym przypadku mocno się zawiodłem. Zdecydowanie za długi, fabuła jak przystało na twórce takich dzieł jak "Zagubiona autostrada" czy "Mulholland Drive" zawiła i pogmatwana - moim zdaniem na tym polu stanowczo przesadził. Jeśli chodzi o aktorów to zagrali poprawnie i tyle. Odgrywane role nie były zbyt wyraziste i zapadające w pamięć. Myślę, że jest to jeden z gorszych filmów Lyncha. Może dobrze by było, żeby w przyszłości nakręcił coś co do tej pory nie było w jego filmowym emploi.

ocenił(a) film na 4
COSTA_3

Moim zdaniem fakt że wystepuje kilku polskich aktorów,,tylko obniża klimat i budzi jakies nielynchowskie skojażenia.To co zazwyczaj wzbudzało u mnie strach,tutaj mnie raczej śmieszy.Poza tym film ewidętnie za długi,zwłąszca jak na siedzenie w kinie.

ocenił(a) film na 7
COSTA_3

mnie też rozczarował, ale nie umiem go ocenic tak naprawdę. Niektóe elemnty były niesamowite np muzyka. Piosenki takie jak Polish Poem czy Ghosts of love przyprawiają mnie o dreszcze. Jednak sama w sobie historia zbyt pokręcona, udziwniona. Mam wrażenie, że Lynch przesadził ze środkami wyrazu w tym filmie. No i zgadzam się z przedmówcą, ze film jest za długi (chociaz Mulholland Drive też jest długi a porywa)a przy tym strasznie nuzący.. Ja go oglądałam częsciami przez 3 dni, bo trudno było mi się utrzymać z fabułą. Daje mu 7/10. Po doskonałym Mulholland Drive to za mało jak na Lyncha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones