PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216910}
6,2 11 225
ocen
6,2 10 1 11225
6,0 20
ocen krytyków
Inland Empire
powrót do forum filmu Inland Empire

Oglądając Inland Empire nie ogarniałem sytuacji. Czułem się jak gdybym oglądał wybrakowany
film (z brakującymi scenam). Inaczej mówiąc, brak mi było pewnego rodzaju kręgosłupa w tym
filmie.

Inny zarzut: kręcone w stylu niskobudżetowym jakby z amatorską kamerą. Często ostrość
szwankowała i nie mówie tu o momentach w których brak ostrości był celowym zabiegiem.

Generalnie czuje, że to były stracone 3h, mimo wielu ciekawych scen.

Ktoś miał podobne wrażenia? Może znajdzie się jakiś misjonarz Lyncha co mnie nawróci? ;)

ocenił(a) film na 10
HeadSplitter

Ja wczoraj obejrzałem sobie po raz trzeci i nadal jestem pod wielkim wrażeniem :) Film ma kręgosłup, ale odbierałbym ten bardzo istotny element intuicyjnie. Ciężko byłoby w strawny sposób to tutaj wyłożyć. Sama historia, to chyba przeplatające się obrazy różnych światów, gdzie dramaty ludzi tam obecnych widz odbiera jako cienie. Nie jest pewien, z czym ma do czynienia, ale przeżywa znane już z osobistego doświadczenia emocje lęku, nadziei itp. Cygańska legenda z Polski, prostytutki, zdrada, miłość na planie filmowym, zazdrosny mąż, zazdrosna żona, podwójne morderstwo, brama pomiędzy światami. Dałoby się to jakoś poukładać, ale ja osobiście nie mam potrzeby.
Za to Sanatorium Pod Klepsydrą nie byłem w stanie przełknąć, akurat właśnie z powodu abstrakcyjnej fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones