PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10701}

Inni

The Others
7,4 212 537
ocen
7,4 10 1 212537
7,8 16
ocen krytyków
Inni
powrót do forum filmu Inni

Genialna Kidman, bardzo fajne ujęcia rezydencji, całego terenu we mgle. Do tego w odpowiednich momentach po prostu cisza, która nie rozprasza i trzyma w napięciu mówiąc, że zaraz coś może wyskoczyć. Ogólnie klimatyczny film, chociaż bardziej by mi się podobał gdyby akcja toczyła się w epoce wiktoriańskiej, więcej gotyku, tej wyblakłej zieleni, która się pojawia właśnie przy scenach w lesie/lasku/ogrodzie i widokach na rezydencje. Zakończenia się nie spodziewałem, podejrzewałem, że dom jest położony na jakimś cmentarzysku/coś się tam wydarzyło (z racji zdjęć martwych członków rodziny) albo, że Grace ma coś z głową. Nie wiem dlaczego połączyłem fakt tej "choroby" dzieci z tym, że one nie są ludźmi czy coś w ten deseń. W sensie przyjmuje się, że ducha nie zobaczysz w dzień kiedy jest światło stąd nie mogły przebywać w świetle. Tylko jak wytłumaczyć, że ich matka i służba poruszają się normalnie? mimo naprawdę ciekawej historii i tego co się tam w efekcie wydarza można byłoby niektóre rzeczy zrobić ciut lepiej, warty obejrzenia tak czy siak. Szczególnie w nocy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones