PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758019}

Inny czas

Time Trap
5,9 2 884
oceny
5,9 10 1 2884
Inny czas
powrót do forum filmu Inny czas

Najbardziej spodobał mi się motyw podróży w przyszłość.

ocenił(a) film na 3
Galaktix

Tak, super, główni bohaterowie kupili IQ na aliexpress a do tego nie uratowali kosmity! :D

JoA84

Jaki scenarzysta takie IQ bohaterów :D Pan M.Dennis chyba poprosił znajomych z fejsa do oceniania na imdb, innego wytłumaczenia dla średniej 6.4 nie widzę.

ocenił(a) film na 8
JoA84

To nie był kosmita tylko człowiek przyszłości ci co ich ci wyciągnęli też byli zmienieni bo widać po palcach.

ocenił(a) film na 3
Ami_656

Oczywiście, odnoszę się jednak do określenia użytego przez grupę naszych śmiałków w końcowej części filmu, gdy już odkryli o co b z leczniczą wodą, a mianowicie "może wrzucimy też kosmitę? w końcu nas uratował"... No i na tej wątpliwości zakończyli wątek przywrócenia do życia człowieka przyszłości...

ocenił(a) film na 7
JoA84

A skąd wiesz, że istoty przyszłości swojego nie wyciągnęły?

toxymorf

Nic takiego nie pokazali, to jak można zakładać takie rzeczy? Prymitywnych też macki ominęły. Nie mówiąc już o konkwistadorach z nie wiadomo skąd (i po co) wprowadzonej kolejnej iteracji.

On też nie był aż taki „swój”. Była podana luźna zależność, że 2 sekundy w jaskini, to 30 minut poza nią (choć późniejsze rozmowy o sezonach i latach tutaj zupełnie mieszają). Przy 1,5 godzinnym filmie (odliczając jakieś 15 minut wprowadzenia i 5 minut napisów końcowych) na zewnątrz upłynęło niby ponad 431 lat (70*60 * 15*60 / 24 / 365.25). „Kosmita” pojawił się jakieś 30 minut przed końcem, co daje prawie 185 lat różnicy pomiędzy jego zejściem, a wydostaniem bohaterów. Aczkolwiek „kosmici” z końca wydają się jakby jeszcze bardziej zmienieni. Trochę tu namieszali, bo ludzkość od ok. 200 tys. lat nie ewoluowała szczególnie. Poszli tutaj w stronę Expanse i Pasiarzy.

Głupotę z mackami pomijam. Załóżmy że nauczyli się uwzględniać wsuwanie macek o milimetr tygodniowo lub były autonomiczne i miały zaprogramowane kogo wyciągnąć przed wprowadzeniem (a same może wydłużały się jak owa drabinka).

xorandor

Do licha, oczywiście się pomyliłem, bo wynik w minutach jest. Według tego co szacunkowo podali przy wyjrzeniu na zewnątrz, to cały pobyt w jaskini na zewnątrz trwałby zaledwie niecałe 44 dni. Trzeba byłoby jednak pomierzyć filmowy czas dla Furbiego (między ich zejściem, a rozmową przez krótkofalówkę i przyjąć upływ na zewnątrz ok. 1-1,5 dnia) albo przyjąć faktycznie upływ setek lat (według „migania”). Zatem ten film nie klei się jeszcze bardziej.

ocenił(a) film na 7
xorandor

Oj, tam. Przecież film i tak do jakichś wybitnych nie należy, więc jak bym tak minut nie liczył. Pomysł o tyle fajny, że przy malutkim budżecie zrobili rzecz, którą można obejrzeć (choć drugi raz chyba tylko po to, żeby zawiesić oko na tych dwóch blond dupeczkach ;). Pzdr.

ocenił(a) film na 7
toxymorf

przeczytaj poniżej :)

ocenił(a) film na 4
toxymorf

Blond dupeczki first class

ocenił(a) film na 7
xorandor

nie do końca... chłopak mógł wejść zaraz po nich... ułamek sekundy i leżał już nieprzytomny w tym samym czasie jak oni schodzili te 10 minut... a odebrał i rozmawiał po pewnym czasie jak się ocknął... nie ma tu
problemu z nagraniem... więc nawet kilka sekund to mógł być rok... a minuta to 50 lat... i wszystko się zgadza... :)

ocenił(a) film na 7
JoA84

Skąd wiesz, że ludzie z przyszłości nie wyciągnęli wszystkich z jaskini?? Mogą po prostu być w innych pomieszczeniach odpowiednich dla swoich epok. Może i nie jest to jedno z lepszych SF jakie oglądałem, ale chociaż pomysł ciekawy. A nudzą mnie już filmy, które są kopiami kopii nawet jeżeli są największymi arcydziełami kinematografii.

ocenił(a) film na 7
_AnToS_

nie trzeba się zastanawiać, wyciągnęli zapewne wszystkich w kolejności od najbardziej rozgarniętych do tych pierwotnych... świadczy o tym obecność (po ocknięciu się z wody) siostry tego naukowca, zamkniętej w innej kapsule czasu... przychodzi witać się z rodzicami... :)

wszystko jak w czarnej dziurze w zależności bliskości horyzontu zdarzeń. zapewne dla wszystkich gdy na zewnątrz mijało kilka tysięcy lat to dla nich zamknęło się w kilku godzinach (może dla niektórych dłużej ale mieli wodę życia)... :)

nie jest sensownie źle... o wiele lepiej niż średnio w innych filmach SF

ocenił(a) film na 7
Galaktix

Ja bym chciał aby zrobili taki serial na podstawie tego filmu bo temat dobry ino fakt blondynki to pustaki jak ich kolega :)

użytkownik usunięty
Galaktix

Dla mnie dno - 2/10, ale to moja opinia. Jednak uznanie tego za "arcydzieło" - 10/10 pozostanie dla mnie zagadką. Pozostanie, bo nie chce poznać jej rozwiązania. Nuda, postacie jak z kina familijnego najniższych lotów, gra "aktorów" na poziomie dzieci z młodszych klasy szkoły podstawowej.

Mnie przed chwilą zafascynował tym filmem ojciec, samą opowieścią.
Gdy używał stwierdzeń, np.:"no i patrzyli w górę studni i widzieli jak szybko zmienia się światło z dnia na noc i tak w kółko, a potem się okazało, że to mijały lata a nie dni"...
I gdy on to opowiedział to ja od razu w głowie zrobiłem sobie odpowiednie wspaniałe obrazy, ujęcia, wyrazy twarzy bohaterów, nawet muzykę w tle :)
IDEA filmu mnie zafascynowała, POMYSŁ, główne ZAGADNIENIE...

...a dla ciebie to wszystko nic, olałeś i obsmarkałeś się fochem bo 'aktorzy nie tak grali'...

ocenił(a) film na 9

Panie, na gre aktorow to sie patrzylo w latach dziewiecdziesiatych. Strojenie glupich min i drzace wargi nikogo juz nie bawia. Teraz to tylko pomysl sie liczy. Nielatwo jest widza zaskoczyc.

ocenił(a) film na 8
Galaktix

Film naprawdę dobry, szczególnie rewelacyjny motyw czasu, najlepszy z dotychczas dostępnych - jaskinia, dzień mija w ułamku sekundy, tracenie tego co się zna - życia, rodziny, cywilizacji. Jedyny minus jaki się doszukałem to brak na końcu jakichś głębszych emocji, przemyśleń, właśnie że się wszystko straciło itd.

ocenił(a) film na 7
Silarox

ano... ale ogólnie ktoś wpadł na dobry pomysł a mało ich ostatnio w SF... :)

Galaktix

ch*j mnie to obchodzi, nie spojluj

ocenił(a) film na 5
Galaktix

10 to chyba żart i w dodatku bardzo, bardzo kiepski. Reżyserował to chyba dziesięciolatek przechodzący kryzys tożsamości. Pomysł ok, ale wykonanie to żenada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones