PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535232}

Internat

The Moth Diaries
4,3 13 881
ocen
4,3 10 1 13881
Internat
powrót do forum filmu Internat

Ten film ma w sobie coś takiego, taki motyw przewodni, że naprawdę dałoby się to porządnie
zrealizować. Jest za krótki, przez to fabuła trochę zbytnio przyśpiesza. Według mnie powinni
rozbudować wątki miłosne między w filmie i tyle z wad. Oczywiście oceniając film, nie brałam pod
uwagę kategorii horror, bo to dramat bardziej, ale osobiste odczucia i to, że po prostu nie mogę
zapomnieć słów Ernessy, że niektórzy w obliczu śmierci odnajdują radość...
A tak marginesem przetłumaczy mi ktoś tę piosenkę Ernessy ?

ocenił(a) film na 5
Marcy_May

Co do wad nie zgadzam się,że to jedyna ale wszyscy mamy prawo mieć różne gusta i zdania ale rzeczywiście jak tak sobie teraz myślę, to po co zaczynali wątek romansu Pana Davies z Rebeccą,rozgrzebali a potem zostawili bez rozwiązania,rozwinięcia. Pocałował ją,uciekła,przemyła wodą twarz i ani słowa więcej o tej ich relacji nam nie pokazali. Skoro zaczęli to trzeba to było poprowadzić w jedną,czy drugą stronę. Straszne niedoróbki.

Co do piosenki Ernessy,to śpiewa :
"Moja matka mnie zarżnęła,
Ojciec mnie zeżarł,
Moja siostra Marlenka,
Szukała wszystkich moich kości,
Zawiązała je w jedwabnej chuście,
Położyła pod krzewem jałowca.
ćwir, ćwir, jaki piękny ze mnie ptak!"

Piosenka pochodzi z baśni braci Grimm pt."Krzak jałowca" tu jest cała historia :
http://www.grimmstories.com/pl/grimm_basnie/krzak_jalowca

ocenił(a) film na 9
TheFierceLunatic

Dziękuję :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones