PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535232}

Internat

The Moth Diaries
4,3 13 881
ocen
4,3 10 1 13881
Internat
powrót do forum filmu Internat

Internat ( the Moth Diaries)
- gotycki horror, opowieść inicjacyjne, jak i dramatu psychologicznego. Stworzyny w 2011 roku horror. Streszczenie filmu: Rebecca, córka poety samobójcy mieszka w szkole z internatem.  Przyjaźni się z Lucie, która była dla niej wielkim wsparciem po samobójczej śmierci jej ojca. Dziewczyna jako tako poradziła sobie z tą tragedią. Ukojenia szuka w pisaniu pamiętnika. Pewnego dnia w szkole pojawia się nowa uczennica Ernessa Bloch Niepokojąco piękna dziewczyna i wygląda na bogatą ,budzi w Rebece mieszane uczucia. Zaczyna podejrzewać Ernesse o złe intencję, gdy ta wkracza pomiędzy nią a Lucie. Jest on pełen erotycznego napięcia, które czuć pomiędzy głównymi bohaterkami. Rebecca skrycie kocha Lucy i staje się coraz bardziej zazdrosna o rozwijającą się przyjaźń pomiędzy nią a Ernessą. Z tego też powodu zaczyna baczniej przyglądać się nowo przybyłej uczennicy. Pod wpływem pewnej lektury, którą otrzymała od nauczyciela literatury, zaczyna podejrzewać, iż Ernessa może być wampirem. Tak jak i one jest samotniczką i w oczach Becci przejmuje kontrolę nad swą ofiarą – Lucy.
Rebeka ma dziwne syn, i halucynacje w których pojawia
się Enressa która mówi Rebece że śmierć jest doznaniem ekstatycznym, najprzyjemniejszym momentem w życiu człowieka, po którym rodzimy się na nowo. Potem Enressa podcina sobie żyły na oczach Rebeki i krew leje się z niej rąk , A potem z całego sufitu jakby deszcz krwi. Końcu okazuje się to wyobraźnia i halucynacje Rebeki i że jest sama bibliotece , ale znajduje koło siebie żyletkę. Rebbece nie podoba się również to, że tak wiele łączy ją z Ernessą; że pod wieloma względami są do siebie bardzo podobne. Obie straciły ojca z powodu jego samobójstwa. Każda z nich odziedziczyła również po nich talent – jedna do poezji (Rebeka), a druga do muzyki(Enressa). Rebecca zauważa wyraźną zmianę w zachowaniu przyjaciółki. Lucy zaczyna się dziwnie zachowywać, przestaje jeść i staje się coraz słabsza. Koleżanki Rebecci oraz pracownicy internatu zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Rebecca jest pewna, że ma to związek z nową uczennicą zaczyna ją obserwować i widzi Jak Enressa pięknie gra na fortepianie. Rebeka pyta ją-"odkąd grasz?"
-" od dziecka , tata mnie nauczył dawno temu"- odp Ernessa. Enressa również lubi gotyckie poezję. W nocą Enressa spaceruje po parapetach zauważa ją Rebeka która widzi jak ta weszła do swojego pokoju przez nie otwarte okno wyglądała jak piękna zjawa , dodatku Ernessa nic nie je, Pokój Ernessy pachnie rozkładem.  Ernessa opowiada o swoim dzieciństwie, jakby to było dawno temu.  Rebeka śledzić ją , okazuje się że dziewczyna często przesiaduje w piwnicach szkoły , do której im nauczyciele nie pozwalają wchodzić. Wpadłam niepokojący klimattego filmu i brodziłam w nim do końca i powiem więcej, nie przeszkadzało mi nawet, że finalnie tajemnice nie zostały rozwikłane.
W filmie mamy nawiązania do gotyckich opowieści o wampirach. Usilnie podtykane jest widzowi pod nos nawiązanie do gotyckiej powieści o wampirzycy „Carmilla„, w której to tytułowa bohaterka niewoli dzięki swojej złowrogiej mocy niewinną Laurę. Rebeka sądzi, że coś podobnego spotkało jej ukochaną przyjaciółkę, Lucie.
„Moth Diaries” blisko jest też do historii „Draculi” . Dlaczego? Dla tych którzy nie kojarzą historii najsłynniejszego wampira: Dracula po przybyciu do Londynu zarzuca sidła na niewinną niewiastę imieniem- uwaga- Lucy- jednak szybko okazuje się, że to jej najbliższa przyjaciółka jest jego właściwym celem… (Rebeka?). Ginie Lucy.  Rebeka, rozpacza śmierć ukochanej przyjaciółki Lucy, załamana dziewczyna kradnie klucz do piwnicy w której przesiaduje Enressa. Rebeka znajduje tam sarkofag a w nim dziennik Ernessy Bloch z roku 1907 następuje retrospekcja do 5 sierpnia 1907 roku: narracja zmienia się na głos Enressę:-" Podwieczorek w ogrodzie hotelu Brawn urzadzaliśmy pikniki i graliśmy krykieta. Matka doszła do siebie, ale ja nie robiłam dobrą minę, ale moja dusza cierpiała. Ojciec wcząsz nawoływał nic cię tu już nie czeka. Pewnego dnia napełniłam wannę ciepło wodą, tak mniej bolało. W nim woda wstała się czerwona nic już nie widziałam ". Dodatku to własnej ten szkole umarła , znaczy kiedyś był tu hotel , dziewczyna myśli że Enressa chcę ją zmusić do samobójstwa piszę w swoim pamiętniku-" Enressa tu umarła, chce żeby robiła to samo to po mnie przyszła od początku chodzi jej o mnie, ", ale nie wiemy jak dokładnie Ernessa stała się wampirem. Bo na koniec Rebeka podpala sarkofag w którym śpi Enressa, ta budzi się krzykiem w niebogłosy paląc się żywcem patrząc się na Rebekę. NIE zdążyła uciec. Przyjechała straż pożarna i gaszą. Potem Rebeka widzi jej ducha który spokoju odchodzi ubrany biała wiktorianską sukienkę. Policja wiedźe ją na posterunek żeby złożyła zeznania,podejrzewają ją wszyscy nawet uczniowie, nauczyciele i jej koleżanki z klasy. Ona wyrzuciła żyletkę którą dostała w tej dziwnej halucynacji. Kilka minut przed zatrzymaniem przy policję zapisała pamiętniku w swoim że -"podejrzewają mnie , ale ja się nie boję, znajdą spalony kufer w piwnicy ,ale nie znajdą ciała. Ernessa odeszła na zawsze uwolniła nas obie"- cytuje słówa Rebeki. Tylko nie wiem gdzie jest ciało Ernessy? Co ona zrobiła z ciałem? Nie znamy Ernessy Block prawdziwej historii jak to się stało, że stała się wampirem?? Wiele tym filmie pozostawia nam tajemnic niewyjaśnionych
,których nie poznaliśmy, szkoda jestem ciekawa życia ten Ernessy Bloch ,bo retrospekcjach wynikało że to wiktoriańskie i gotyckie czasy, że panie mają klasę i pięknie długie sukienie i urządzają różne bale, noszą gorsety, są seksowne i urodziwe. Jeden z retrospekcji jest opisany jeden dzień z dziennika Enressy. Dokładnie 5 sierpnia 1907 rok. Opisuje ten dzień Enressa własnymi słowami z pamiętnika -" Podwieczorek w ogrodzie hotelu Brawn, urzadzaliśmy pikniki i graliśmy krykieta. Matka doszła do siebie, ale ja nie robiłam dobrą minę, ale moja dusza cierpiała. Ojciec wcząsz nawoływał nic cię tu już nie czeka. Pewnego dnia napełniłam wannę ciepło wodą, tak mniej bolało. W nim woda wstała się czerwona nic już nie widziałam ". Znamy z niej życie tylko datę Śmierci Ernessy Bloch- 5 sierpnia 1907 roku. Ciekawe jak długo żyła jako wampir??Ciekawe bardzo ją polubiłam. Chcę poznać jej zapewnie mroczną historię jak to się stało że jest wampirem, znaczy była, przed spaleniem ją żywcem przez Rebekę. Szkoda że Rebeka nie zabrała pamiętnika Ernessy z niego dowiedzieliśmy by się prawdy.. W rolach głównych obsadzili bardzo młode zdolne i niezwykle urodziwe dziewczęta. Takich jak Sarah Gadon(Rebeka), Lily Cole ( Ernessa) oraz Scotta Speedmana( Lucy)
Najbardziej podobała mi się Postać Ernessy
jest niesamowita. Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam, gdy stanęła w drzwiach internatu, pierwsza myśl, jaka mi się nasunęła na jej widok, to czy ona nie jest przypadkiem członkiem rodziny Adamsów. Wysoka, szczupła, o jasnej karnacji skóry, długich kruczoczarnych włosach i równie czarnych dużych oczach – wypisz wymaluj starsza wersja Wednesday Adams. Od pierwszych chwil czuć, że skrywa w sobie jakiś sekret, coś mrocznego i nie dającego się racjonalnie wytłumaczyć. Kiedy tylko się pojawia, czuć niepokój, obawę o to, co za moment może się wydarzyć. Z pozoru cicha, opanowana, nikomu nie mogąca wyrządzić krzywdy, niczym niewinna wiktoriańska dziewczyna, która jeśli zechce, może przemienić się w prawdziwą bestię. Jest doprawdy klimatyczną postacią, a wrażenie to potęguje dodatkowo podkład muzyczny, który pojawia się w kluczowych momentach. Wielkie brawa dla Lily Cole, która świetnie poradziła sobie z przedstawieniem Ernessy. Bardzo ciekawy film , ale zostawia po sobie wiele pytań np : gdzie ciało Ernessy? Ile lat Enressa żyła jako wampirzyca? Jestem ciekawa życia ten Ernessy? A wy??? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones