PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375629}
8,0 393 876
ocen
8,0 10 1 393876
6,0 47
ocen krytyków
Interstellar
powrót do forum filmu Interstellar

1. Kto przekazał Cooperowi namiary na siedzibę NASA. On sam (jeśli tak, to dlaczego?) czy
domniemani ludzie z przyszłości aka THEY?

2. Nie rozumiem za bardzo ostatnich scen w bazie w pobliżu Saturna. Ludzkość szykowała się do
podróży do nowego świata, ale ten dom Coopera stworzony przez jego dorosłą córkę, ten
zaokrąglony horyzont... Nie rozumiem tego motywu, co mi umknęło?

ocenił(a) film na 10
Monty

1.Cooper sam sobie wysłał dane bazy NASA...po to aby załapać się na misję,wpaść do hiper sześcianu i uratować ludzkość.
2.Cooper za pomocą TARSa z hiper sześcianu wysłał kodem Morsa do Murphy na swój zegarek dane które podali im "ONI" ludzkośc wysoko rozwinięta.Dane te to prawdopodobnie zgłębienie tajemnicy geawitacji i tajników mechaniki kwantowej.

ocenił(a) film na 10
Sebafilmweb

grawitacji

ocenił(a) film na 10
Sebafilmweb

Część danych sam zdobył ale to nieistotne, ja pytałem o co innego - po co ten dom i cała reszta w bazie?

ocenił(a) film na 9
Monty

Nie rozumiem pytania.
Dom był muzeum poświęcony Cooperowi. Miał też dla niego być nowym lokum, które ułatwi mu odnalezienie się w nowej rzeczywistości.

"Zaokrąglona tuba" jest znanym z rozważań popularnonaukowych motywem statku-planety.

ocenił(a) film na 7
Monty

Przez walcowy kształt można sztucznie było uzyskać sztucznie grawitację, dom Coopera był odtworzony jako skansen.

ocenił(a) film na 10
Emeph

Dzięki, o tą grawitację mi chodziło. Motyw skansenu/muzem uważam za nietrafiony i niepotrzebny, ale to już kwestia scenariusza, wątpliwości już żadnych nie mam :)

ocenił(a) film na 9
Sebafilmweb

przecież to nie ma sensu logicznego - to dzięki namiarom znazł sie w sześcianie gdzie mógłby je nadać, to co było pierwsze jajko czy kura?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones