PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375629}
8,0 393 876
ocen
8,0 10 1 393876
6,0 47
ocen krytyków
Interstellar
powrót do forum filmu Interstellar

Czy warto przepłacać 2 zł więcej za film w IMAX?

czytałem że widać pikselozę w imaxie bo naszych imaxach mają tylko cyfrowe kopie, a nie analogowe jak np. w USA.

Pogromca_nolifow

byłem w IMAX, warto. Siedziałem w ostatnim rzędzie, o pikselozie nie może być mowy. Ekran jest większy i siedzisz bliżej niż na zwykłej sali co potęguje wrażenia. Zresztą, ten film był kręcony z myślą o kinach IMAX

bati31

to czemu jedni piszą że jest pikseloza? w ostnim rzędzie może i nie było bo wtedy dalej siedzisz.

Pogromca_nolifow

niby dalej, ale na tyle blisko że w 100% nie ogarniasz wzrokiem całego ekranu. Oczywiście nie jest też tak, że trzeba głowa ruszać żeby np. zobaczyć coś w lewym górnym rogu a potem w dolnym

bati31

to dziwny masz ten wzrok, ja siedziałem nie raz w IMAX i widzę cały ekran na pewno z ostatniego rzędu

ocenił(a) film na 10
Pogromca_nolifow

Bo to Polacy, w dodatku malkontenci i koneserzy obrazu milionK, nie przywykłeś jeszcze do tego, że Polak na wszystko narzeka? :)

ocenił(a) film na 8
Pogromca_nolifow

Byłam dzisiaj w katowickim IMAXie, warto. :) Żadnych problemów technicznych.

ocenił(a) film na 10
Pogromca_nolifow

Mnie trochę rozśmieszyło sformułowanie "przepłacać 2 złote" :) No znowu bez przesady, to nie jest wielka kasa, inaczej sprawa się ma jednak z odległością od imaxu. Bo jeśli masz jechać 2 godziny to nie, nie warto. Wtedy koszty dojazdu to przepłacanie :D Jednak jesli masz blisko takowe kino, to koniecznie. Chociażby dla samego dźwięku, który dosłownie kopie w twarz (mam porównanie, wczoraj film widziałem w imaxie a dzisiaj w zwykłym multikinie, różnica odczuwalna). Także polecam, ale nie twierdzę że aby doznać ten film imax jest aż tak bardzo potrzebny :) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
Fass_

Dokładnie. Jak najbardziej warto.

Fass_

ale jak się idzie w więcej osób to już się robi większy hajs.

a 2 zł ciężko spotkać na ziemi.

ocenił(a) film na 10
Pogromca_nolifow

ja też byłem w Imaxie i naprawdę warto iść! :)
taki syf jak robi Multikino lub Helios, to aż wstyd.. a w Imaxie piękny wielki obraz + GŁOŚNO muzyka i dźwieki = co pozwala przenieść się do filmu i czuć go na własnej skórze. Ja kocham kino, i IMAX to prawdziwa definicja KINA, reszta to lipa trochę.. ;/

Pogromca_nolifow

Zdecydowanie IMAX !!! Ponad godzina ujęć nakręconych w tym formacie, a nie w standardowej kinowej panoramie. Różnica jest przeogromna. Do tego ten dźwięk!

dann86

a co jak powiem że różnica w cenie biletu wynosi 9 zł?

bo na alledrogo mozna zwykłe bilety taniej kupić - za 17-18 zł.

Pogromca_nolifow

Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz chodzić do kina. Dla mnie IMAX to format z którym nie da się porównać żadnego innego. Wielkość klatki filmowej która daje obraz wielkości 6 piętrowego budynku potęguje wrażenie uczestniczenia w tym co się dzieje na ekranie. Dla mnie jest to warte dychę. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na dodanie do ceny biletu 9 zł wybierz swoje ulubione kino w mieście i obejrzyj w normalnej wersji. Podstawa to zobaczyć ten film w kinie, jak większość produkcji dziejących się w przestrzeni kosmicznej, nic tego nie zastąpi.

Pogromca_nolifow

Pikseloza, w Polsce nie ma w żadnym IMAXie taśmy 70mm tylko zwykłe 2k.

sebin90

Możesz to rozwinąć? Jakoś udowodnić?

Byłem już na wielu filmach w IMAX (Poznań Plaza)

i nie widziałem jeszcze nigdy "pikselozy" :/


dia8el

Wystarczy spojrzeć na napisy, albo na gwiazdy, doskonale widać piksele, a jak się by na tym skupić to zobaczysz je na całym filmie. Poza tym jeśli w nazwie widzisz "DMR" znaczy to że zobaczysz obraz w 2k, co w porównaniu do jakości 70 mm jest po prostu słabe.

http://www.artbyphil.com/temp/reduser/phfx_SensorChart2014.jpg

Tutaj masz porównanie, rozdzielczość IMAX 70 mm to wielkość całego obrazka a w Polsce puszczają film za pomocą dwóch projektorów 2k, czyli takie oszukane 4k, choć bliżej temu do 2k. Oczywiście obraz jest rozciągnięty by wypełnić cały ekran w kinie i dlatego widać piksele.

Ja się zawiodłem gdyż większość scen byłą kręcona z filmem 70 mm, no ale cóż, taki film trzeba zamówić na wielu ciężkich rolkach, a ten co mamy u nas to leciutki twardy dysk który jest że tak powiem pozyskany po taniości...

sebin90

Podobnie pamiętam pikseloze, właśnie w Poznaniu jak oglądałem ostatnią część Batmana...

sebin90

więc lepiej pójść do zwykłego jednak i nie przepłacać, tak?

Pogromca_nolifow

Jak dla mnie obraz jest ten sam co w zwykłym, ale nagłośnienie jednak ma chyba większą moc niż w typowej sali.
Spodziewałem się że po takiej kampanii marketingowej co do IMAX lipy z obrazem nie będzie ;)

Pogromca_nolifow

Warto, tylko przy kluczowych scenach gdzie muzyka wzbija się na najwyższe poziomy, człowiek ma wrażenie jakby zaraz miał się rozpaść na kawałki (po prostu jest BARDZO głośno).

ocenił(a) film na 10
Pogromca_nolifow

Byłem i w IMAX i w zwykłym. IMAX= o wiele lepszy dźwięk i lepszy obraz. Ogólnie polecam dopłacić te 2 zł.

vega1337

No to pójdę raz jeszcze i sobie porównam.
Ja wszystkie filmy jakie widziałem w IMAX oceniam i tak jako lepszej jakości, niż inne kina
Poniekąd właśnie przez genialny dźwięk - o wiele lepszy niż w np Multikinie czy Cinema City

Co do pikselozy - naprawdę nie widziałem tego nigdy, a wady wzroku nie mam ;)
Przekonam się sam na seansie w IMAX i dam znać jak było.

Ten film jest wart tego, by zobaczyć go ponownie... a różnica 2 zł? No błagam Was, to śmieszne o tym rozmawiać.
Dla mnie nie jest barierą te 2 zł, tylko to, że do IMAXa mam 25 min na drugi koniec miasta przez cenrtum, a do Cinema City jadę 7 min autostradą :)
Więc zwykle z lenistwa wybieram Cinama... ale jak wiem, że film jest tego wart, to wole duży ekran IMAXa oraz wspaniałe nagłośnienie. Stracony na dojazd czas rekompensuje uczta dla oka, ucha i ducha :)

Peace

ocenił(a) film na 10
dia8el

:) warto warto pójść na IMAX

dia8el

Ja też myślałem że nie mam wady wzroku póki nie poszedłem do okulisty który mi powiedział że mam -0,5. Potem zacząłem widzieć piksele więc nie polecam :D

ocenił(a) film na 8
vega1337

o ile większy jest ekran kina imax od typowego ekranu w zwykłym cinema city? wszędzie można przeczytać, że imax to 14x24 metry, ale właściwie jak to porównać, jak człowiek nie wie, ile metrów ma typowy ekran? oglądałem ten film w zielonogórskim cinema i chciałbym wiedzieć, ile bym zyskał, gdyby to był imax?

ocenił(a) film na 10
vanLorenz

na oko minimum 2 razy większy.

użytkownik usunięty
vanLorenz

Pójdź i zobacz, warto.

ocenił(a) film na 8

najbliższym imax mam chyba 150-200 km od domu :p

użytkownik usunięty
vanLorenz

Szkoda.

Pogromca_nolifow

przede wszystkim kino (nie ważne jakie) a nie komputer jak pewnie wielu zrobiło lub zrobi :-)

użytkownik usunięty
boromeusz

No właśnie, cholera jasna niby wydali grube miliony na jakieś super kamery a jak wczoraj puściłem se Cinema ripa to wyglądało jakby nokią kręcone i na dodatek jeszcze słychać było komentarze - chyba twórców filmu, nie wiem.

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

Nie ma żadnej pikselozy. W 6 rzędzie siedziałem. Kiepski obraz był tylko na niektórych reklamach. Dopiero jak puścili film to zrobiło się idealnie :-)

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

A był ktoś w Multikinie ? Ciekaw jestem jak prezentuje się wersja 4K ATMOS EXTREME w Katowicach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones