PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547189}

Intruz

The Host
6,5 97 148
ocen
6,5 10 1 97148
2,3 7
ocen krytyków
Intruz
powrót do forum filmu Intruz

Już sam początek sugerował że coś nie tak "nie zmieniamy podbitych światów,nie używamy własnych technologii"
mówię sobie co to znaczy jasny gwint i już wiem opanowali by całą planetę w tri miga,nikt by się nie ukrył nawet kilometr
pod ziemią a wtedy film trwałby gdzieś 3 minuty i 6 sekund.Oczywiście to niewiele zmieniło produkcja pełna absurdu i
totalnej głupoty a wiecie co jest najgłupsze obejrzałem do końca i za Chiny Ludowe nie wiem dlaczego wystawiam
mocną 6.

ocenił(a) film na 6
01janbar

Chciałem napisać temat o tym samym tytule :-) Nie czytałem książki i obejrzałem ten film. Całkiem fajny pomysł i wykonanie nawet ujdzie. Jedyne co mi się nie podobało to: za długi z lekka, za dużo romansu, za mało akcji. Ale patrzę przez pryzmat filmu jako filmu, a nie ekranizacji książki. Książki jak już wspomniałem nie czytałem i nie zamierzam :-). Ogólnie dobry film do obejrzenia z żoną. Wiedząc, że jest to ekranizacja książki S. Meyer wiedziałem czego się spodziewać, i zaskoczyło mnie fajne podejście sci-fi, z mocnym naciskiem na "fi", ale autorce gratuluje pomysłu. Wiem, że już takie pomysły były, ale nikt nie zabrania czerpania inspiracji z wytworów wyobraźni innych (chyba, że mówimy o kopiowaniu, czyt. plagiat). Tu plagiatu się nie doszukałem. Absurdów kilka jest, zgadzam się ale również zgadzam się z oceną 6. Do 7 zabrakło akcji lub po prostu romans uderzał aż nadto.

barszczoo

Ja przeczytałem książkę i nie jestem fanem autorki, ale książka fajna. Książce daję 8,5/10 bo była naprawdę fajna, -1,5 za absurdy . Film ma u mnie 3/10 . Patrząc przez pryzmat książki, bo sam w sobie jako nowa historia to dałbym 5 /10. bez sensu, pierwszy sci-fi które mi się nie podobało, Dla mnie książka i historia w niej zawarta przypomina trochę Avatara i gdyby Intruz jako film byłby przedstawiony w taki sam sposób jak Avatar, to byłoby coś

ocenił(a) film na 10
01janbar

Typowo "ludzkie myślenie". Cywilizacja stojąca na pewnym poziomie inteligencji, technologii, ewolucji nie koniecznie musi uzywać broni do podboju. Stali sie bardziej subtelni w działaniu. Ludzie z pewnością użyli by atomu.

ocenił(a) film na 3
01janbar

"nie zmieniamy podbitych światów,nie używamy własnych technologii"
a jednocześnie udaje się nam cofnąć degradację środowiska i utrzymać funkcjonowanie gospodarki pomimo wysłania na bezrobocie milionów wojskowych, policjantów, przestępców, producentów broni i systemów zabezpieczających itd. Udaje się rozwiązać problem gigantycznej nierówności społeczeństw na Ziemi. Dziki murzyn pozostaje dzikim murzynem, a bogaty amerykanin bogatym amerykaninem i wszystko to bez wojen i przemocy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones