PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478702}

Iron Man II

Iron Man 2
7,3 262 692
oceny
7,3 10 1 262692
5,9 27
ocen krytyków
Iron Man 2
powrót do forum filmu Iron Man 2

Proszę o wyjaśnienie fenomenu filmów z tego gatunku; o przedstawienie przyczyn fascynacji tym odłamem kinematografii; lub jakąś formę konstruktywnej krytyki na jej temat.

ocenił(a) film na 6
Octavioo

W moim przypadku jest tak, że za dzieciaka czytałem komiksy (może nie nałogowo, ale od czasu do czasu miałem w ręku historie o superbohaterach (choć szczerze mówiąc częściej Kaczora Donalda, Goliata czy Kajko i Kokosza), oglądałem też animacje poświęcone superbohaterom (Spider-man TASM, Batman, czy He-man). Teraz więc, kiedy jestem już "duży" to po prostu lubię pooglądać te historie i tych bohaterów lubianych w dzieciństwie na wielkim ekranie.
Sprawia mi to prawdziwą frajdę.

Ale to tylko jeden z kilku gatunków, które lubię. Filmy "superbohaterskie" są dla mnie miłą odskocznią od poważniejszych produkcji, czy głupich komedii.

ocenił(a) film na 4
Coyotman

Rozumiem, że wartość sentymentalna ma duży wpływ na odbiór filmu. Jednak ten fakt nie powinien mieć przesadnego znaczenia przy ocenie filmu, jego wartości artystycznej.

ocenił(a) film na 7
Octavioo

Oh no proszę jaki Pan koneser. Fuj, filmy o superbohaterach, no jak to można oglądać. Wszyscy powinniśmy oglądać kino skandynawskie i wyciągać wartości moralne, co nie? Daj spokój. Filmy o superbohaterach są filmami z których czerpię się rozrywkę. "Krytycy" z kijem w rzyci nie znajdą tu nic dla siebie.

ocenił(a) film na 4
Octavioo

Trach! - Bum! - Sru! - Downej! - Hahaha! - Trach! - Jeb! - Skarlet! - Mmmmm... - Jeb! - Downej! - Hahaha! - Sru! - Sru! - Downej! - Hahaha! - Skarlet! - Mmmmm... - Jeb! -Downej! - Hahaha! - Hahaha! - Jeb! - Sru! - Ojej! - Bum! - Downej! - Ojej! - Srusrusru! - Nasi górą!

Proste i jakże chwytliwe... Sprawdza się w 100%!

Tataaleksandrykatarzyny

Pamietaj jeszcze o obowiązkowych sucharach ;)

Octavioo

Dobre pytanie. Ja kompletnie nie siedzę w komiksach, nie moja bajka i nigdy nie miałam ich skąd mieć więc o żadnym sentymencie nie ma mowy ale od 2 lat śledzę wszystkie produkcje Marvela i co prawda niektóre są lepsze, niektóre gorsze ale fanom się podoba, mają zabawę i wylewają miłość do postaci więc formuła się spisuje. Szkoda, że żaden z tych filmów nie umie skupić uwagi widza na dłużej ani obronić się osobną wizję (no może z wyjątkiem Kapitana Ameryki i Zimowego Żołnierza - tu robota braci Russo zrobiła na mnie wrażenie, zarówno podejściem do tak nudnej postaci jak Kapitan jak i realizacją - ten film ma jedne z najelpszych scen akcji jakie ostatnio widziałam w kinie) ale gdyby tak było wtedy fani komiksu nie byliby zadowoleni i byc może sukces kasowy nie byłby tak wielki (jak było to w przypadku Batmana Nolana który zachwycił krytyków ale niekoniecznie fanów komiksu). Na pewno Marvel zmienil oblicze kina bo 10 lat temu zbudowanie tak olbrzymiego, pełnego powiązań i wzajemnych relacji uniwersum filmowego raczej się nikomu nie śniło. A jednak się udało.

Metropholis

Choć jednak wolę powazniejsze ekranizacje jak Watchmen, Batman, V jak Vendetta i tego typu rzeczy. Ilez można śmiać się z tekstów Tony'ego Starka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones