PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472258}
5,4 43 768
ocen
5,4 10 1 43768
4,7 14
ocen krytyków
Iron Sky
powrót do forum filmu Iron Sky

Idiotweb

ocenił(a) film na 8

Wczytując się z rozkoszą w tutejsze komentarze naprawdę zaczynam dochodzić do wniosku, że spora część filmwebowego community ma strugane, dębowe kije w odbytnicach, mózgi wielkości główki od szpilki i totalny brak dystansu do czegokolwiek (co już podpada pod cechę narodową Polaków więc wielkodusznie wam to wybaczę).

Film to naprawdę solidna i dobrze wykonana satyra, trzeba tylko umieć dostrzec te elementy, a nie spoglądać przez pryzmat głupiej komedii albo drugowojennego butthurtu, z czym ewidentnie macie problemy - ale cóż, parafrazując pewne znane powiedzenie, nie dostrzeglibyście tego choćby wyskoczyło z krzaków i was w dupę kopnęło.

Żyjcie w pokoju i nie gryźcie się więcej i pamiętajcie, że posiadanie trochę mniej ograniczonych horyzontów i trochę szerszenia spojrzenia was nie zabije. Peace, yo.

Night_Prowler_fw

Szczerze ściskam Twoją dłoń :D

ocenił(a) film na 2
Night_Prowler_fw

Dostrzegłem te elementy, ale poza nimi nie ma w tym filmie kompletnie nic. Dialogi na poziomie najgorszych polskich kabaretów, drętwi aktorzy, banalne sceny... Daj sobie spokój z tym gadaniem o szerokich horyzontach w kontekście tak słabego filmu...

yossarian84

W takim razie mam do was prośbę. Wpiszcie "SPOILER ALERT" i opowiedzcie o czym był ten film. Nie dałem rady przez niego przejść. Za dużo absurdów, stereotypów i brak ciekawego humoru. Raczej film dla dzieciaków. Nazwijcie to science-fiction ale zbyt wiele technicznych spraw było nie możliwe do zrealizowania albo wzajemnie się wykluczało przy tym filmie (oglądałem jakieś 25 min). Niekonsekwentnie działająca grawitacja na księżycu, surowce, technika... milion rzeczy sprawiło przez te 25 min że odrzucił mnie ten film... (każdy niemiecki naukowiec na prawdę musi wyglądać jak Alber Einstain ? )

ocenił(a) film na 8
sadentrue

Ależ on ma wyglądać jak Einstein! „Niekonsekwentnie działająca grawitacja na księżycu” No toś mnie rozbawił. Człowieku, a nie wydaje Ci się dziwne, że wybudowali przez 10 lat bazę wielkości malęgo miasta na globie bez tlenu i ubogim w surowce? Albo że jeżdżą sobie w skórach i na klasycznych motocyklach po martwym globie? To jest jedna wielka zgrywa i rozważanie, jakiego systemu operacyjnego używa ich lampowy komputer nie ma zwyczajnie sensu. Za to widok „sterowców” z których wypadają latające spodki z krzyżem... bezcenne :)

ocenił(a) film na 8
Woooo

Ten typ powyżej ciebie chyba nie nadaje się do takich filmów :D

rozkminator

hahah rzeczywiście chłop nie ogarnia nic a nic

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Właśnie, on jak ulał pasuje do przytoczonego przez autora postu zdania:
"spora część filmwebowego community ma strugane, dębowe kije w odbytnicach, mózgi wielkości główki od szpilki i totalny brak dystansu do czegokolwiek".

ocenił(a) film na 7
Woooo

Haha...gość wytyka absurdalnemu filmowi, że jest absurdalny.

ocenił(a) film na 4
Woooo

Zaraz usłyszę, że Kac Wawa to genialne kino , które miało wyglądać jak bzdet i wygląda.

ocenił(a) film na 8
gadd

jak już, to możesz przeczytać xd

Woooo

Zabawne jest jak ludzie doszukuja się logiki w filmie w któreym Hitler jeździł na dinozaurze

ocenił(a) film na 7
sadentrue

Patrząc na Twoje rozważania w kontekście niedorzeczności ukazanych w filmie, śmiem twierdzić, że największym dzieckiem okazujesz się by Ty sam, nie potrafiąc właściwie zdefiniować satyry tudzież pastiszu.

ocenił(a) film na 6
Night_Prowler_fw

Gratuluję świetnego samopoczucia i wykrycia jednej z cech (chyba o wadę Ci chodziło?) Polaków. Poza tym akurat zgadzam się z Tobą co do interpretacji filmu.

użytkownik usunięty
Night_Prowler_fw

Jak na razie typowy ból doopska prezentujesz ty na zasadzie: "kto ma inne zdanie niż ja, ten idiota jak i cała reszta tych idiotów". Szmaciarski filmik dla szmaciarskiego odbiorcy, nie dziwię się zatem, że ci się spodobał.

Night_Prowler_fw

Twój wpis śmierdzi nienawiścią i pogardą. Wezwanie do życia w pokoju jest tu bezwstydną obłudą.
Naprawdę uważasz, że wystarczy umieścić ponglish na czubku kupy gówna, żeby ładnie pachniała?
Najpierw przeproś, a potem szybciutko do nauki kultury osobistej. Radzę ci przez dłuższy czas nikogo nie pouczać, bo daleko ci do uzyskania kompetencji w tym temacie.

Dauidek

Jak cię to uraził to wyjmij kija z dupy

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

A później powinien posmarować maścią na ból dupy, bo ewidentnie jest ciężko ranny w okrężnicę.

ocenił(a) film na 9
Night_Prowler_fw

Dla mnie ten film jest rewelacyjny, może nie jest to dzieło oskarowe i widac że nie miał milionowego budżetu, ale to świetna komedia sf. Tylko nie mozna go oglądać na poważnie, to przecież komediowa historia alternatywna z nazistami z kosmosu w roli głównej!! Ja się uśmiałąm, szczególnie ze scen podczas obrad NATO. I świetne 2 aktorki: główna bohaterka Renate i temperamentna Vivian Wagner. Super, polecam osobom z poczuciem humoru.

ocenił(a) film na 7
Fellina

Rewelacja! Co chwila wybuchałam śmiechem.

I jeszcze te smaczki, rzucone niby od niechcenia: statek kosmiczny George W. Bush, nabijka w ONZ z Korei Północnej i wiele wiele innych.

ocenił(a) film na 7
Inga__filmweb

Niezłe odniesienia do "Gwiezdnych Wojen", "Upadku".

ocenił(a) film na 10
użytkownik usunięty
Night_Prowler_fw

Jak lubisz katować się tak wybitną satyrą, to proszę bardzo. Powiedz mi tylko, ile razy jesteś w stanie obejrzeć ten film, żeby ocenić go na 8?
Można dostrzegać satyrę, ale nie musi być fenomenalnie ukazana.
Zresztą, będę dyskutował z impotentem sztuki filmowej, który wystawił Krukowi 10, a Kosogłosowi 6.
Zastanów się nad swoim postępowaniem.

Impotentem? Arcybłyskotliwa analogia... Chyba koneserem. Filmu nie widziałam, ale Kosogłosowi do Kruka właśnie mniej więcej tak daleko. Kruk jest wybitny, a Kosogłos zyskuje tylko dzięki obsadzie i efektom, a cała reszta, rzekłbo by się - ale to już było... Cóż, ponoć o gustach się nie dyskutuje...

użytkownik usunięty
mgraf

Źle skonstruowałem zdanie. "który wystawił Krukowi 10, a Kosogłosowi 6." Po takiej frazie pewnie odniosłaś wrażenie, że ubóstwiam Kosogłosa. Wprowadziłem Cię w błąd. Oczywiście Kosogłos jak i Kruk denne filmy.

ocenił(a) film na 7

Aleś dowalił do pieca. Niby kosogłos lepszy od kruka? W ktòrym miejscu.
Jeśli chodzi o iron sky - nie rozumiem tak niskiej oceny na filmwebie. Ciekawa fabuła, niezłe dialogi(parodia popularnej sceny z "upadku"), znośna gra aktorska. Czego chcieć więcej?

ocenił(a) film na 7
szalony_mnich

która scena jest parodią której sceny z upadku?

ocenił(a) film na 7
n0_thx

chodziło mi o tą scenę, w której ta laska, przygotowuje kampanię wyborczą dla pani prezydent. Jest to parodia sceny "w bunkrze", kiedy Hitler dowiaduje się, że jego wojska zostały rozbite i odsieczy nie będzie

Wpisz sobie w youtube - Iron Sky - Downfall Parody Scene. Filmweb nie akceptuje linków

ocenił(a) film na 7
szalony_mnich

A no faktycznie. Umknęło mi to podobieństwo w pierwszym momencie

ocenił(a) film na 5
Night_Prowler_fw

Szczerze mnie ubawiłeś tymi swoimi "Szerokimi horyzontami". Powodzenia w dalszych poszukiwaniach pereł dębowymi kijami w odbycie światowej kinematografii.

Night_Prowler_fw

Ten film jest słabą satyrą, czy komedią. Nie udawaj już, że jesteś takim wyszukanym koneserem, bo każdy w to wątpi czytając o dębowych kijach w odbytnicach. Uśmiałem się

ocenił(a) film na 8
Night_Prowler_fw

Ten typ humoru i dezynwoltury nie jest wyłacznie kwestią szerokich horyzontów. Jak każdy humor, musi być raczej odczuwany niż rozumiany. Mnie osobiści strasznie rozbawił, ale ja lubię całkowicie odjechane pomysły i estetykę campu. Poza tym bylem skazany na akceptacje, bo wysłałem im kasę w fazie produkcji. Jak na film crowdfundingowy, trzeba przyznać że udał się im profesjonalnie. Nikt mi nie wierzy, kiedy im mówię, że efekty zrobiono na zwykłych pecetach :)

ocenił(a) film na 7
Woooo

Dziękuję Ci za wysłanie im kasy, dzięki takim jak Ty film powstał i możemy się dzięki temu tarzać ze śmiechu po podłodze. Ja nie wiem jak to zrobili, ale nie zepsuli genialnego pomysłu. Nie wierzę że to były zwykłe pecety. Film wygląda wprost obłędnie. Naprawdę wyróżnia się w tłumie i pokazuje że kino to zabawa konwencją, dialog z absurdami świata, śmiech i przygoda.

Night_Prowler_fw

Hehehehe, wciaż się śmieję:) Mistrzostwo, pozdro:)

ocenił(a) film na 4
Night_Prowler_fw

Patrzac po dość niezłych ocenach jakie wystawiasz filmom drugiej kategorii sam nosisz dębowy kij. A zrozumieć film nie jest równoznaczne z tym że film musi się komuś podobać. Proste jak ten Twój dębowy kijek, który nosisz :)

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 10
Night_Prowler_fw

Dobrze powiedziane. Amen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones