PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=251255}

Iskra

Spark
5,7 188
ocen
5,7 10 1 188

Iskra
powrót do forum filmu Iskra

Aż tak wysoka ocena?

ocenił(a) film na 4

Nie wiem skąd taka ocena zapowiadająca niezłe kino... Przyznam, że z początku był niezły, zapowiadało się psychologicznie, ale po pewnym czasie robiło się coraz głupiej... Podam kilka przykładów nielogiczności, które wręcz zalewały mi oczy wku*wieniem:

¤ Byron wiecznie wkur*iony, jak psychol, w najbardziej głupich sytuacjach, niektóre miały wytłumaczenie, ale czym głębiej "w las", tym coraz bardziej bezsensowne. Rozumiem, że rasizm, ale nic nie tłumaczy takiego poziomu wkurzenia na świat.
¤ Po tym jak money zabił mechanika (swojego ojc(zym)a ), byron podczas ucieczki samochodem porozmawiał z dziewczyną i powrócił na miejsce zbrodni i PRZED OCZYMA POLICJANTÓW uciekł na pustynie (hahahah), to już była spora przesada.
¤ Money zamiast czekać na rozwój sprawy pojechał za byronem do kryjówki na pustyni, po czym zabił niepełnosprawnego stuarta, niby przypadkiem, ale wyglądało to na bardzo naciągane, i tym samym wydał na siebie wyrok używając broni i udowadniając, że jest winny(skąd miał znowu rewolwer?!?)
¤ podczas kłótni byrona z moneym w kryjówce na pustyni, podczas gdy biały celował z broni, nina zaatakowała moneya butelką i dlatego tamten wystrzelił raniąc "afroamerykanina" ... WTF? po co ona to zrobiła? chciała śmierci swojego chłopaka?

Ilość takich sytuacji była bardzo duża, oglądałem film do końca tylko dla tego, że już obejrzałem połowę i chciałem z czystym sumieniem zjechać ten bezsensowny film(jakim stał się od połowy).

ocenił(a) film na 4
luk11c4

oj tak - ta sprawa z bronią - absurdalna ... nie rozumiem też tej ucieczki ... na miejsce zbrodni. jeszcze jako tako da się wytłumaczyć poziom agresji głównego bohatera - kiepska praca, dziewczyna, która pewnie go zostawi, zepsuty samochód, który krzyżuje mu plany itd.
jestem rozczarowana, nie wiem za co ten film zdobył nagrody .......

sabja

Mieszkałem przez jakiś czas w USA i wiecznie wkur*iony Byron jest klasycznym przykładem mentalności "afroamerykanina".
Oczywiście nie można generalizować, ale widziałem sporo ludzi zachowujących się jak Byron.
Ogólnie film mi się podobał. Również klimat zaściankowej subkultury ludzi z małych miasteczek pośrodku niczego został pokazany idealnie. Końcówka co prawda trochę naciągana ale da się przeżyć.

ocenił(a) film na 7
sabja

w stanach jak czarny widzi policję to ma odruch automatyczny ucieczka :P mnie tam film się nawet podobał. Jak na debiut, mały budżet to spokojnie 7/10 mogę dać.
Ale z tego co widzę to ludzie zawsze patrzą na kino ze złej perspektywy i porównują taką mała produkcję do jakiś jebitnych superprodukcji.
Do wszystkiego trzeba znaleźć miarę.
Pozdro

ocenił(a) film na 4
zbyncom

ale tu nie chodzi o budżet - zauważ że nie zwróciłam uwagi, że mi brakuje kaskaderskich wyczynów i efektów specjalnych ;) nie przeczytałeś chyba też uważnie - NIE napisałam że dziwne że bohater ucieka przed policją, tylko dlaczego ucieka na miejsce zbrodni? Fajne w tym filmie było jedynie to, że złość bohatera powoli wypełnia i widza, tylko że widz wybiera sobie inną "ofiarę" - głównego bohatera ;)

ocenił(a) film na 4
sabja

a że superprodukcje potrafią być tylko "filmem o efektach specjalnych" - to kolejna sprawa ;)
jednym słowem gdy chce się stworzyć film ukazujący jakiś problem społeczny, obyczajowy, pokazać pewną historię to budżet nie ma tu nic do rzeczy ;)

ocenił(a) film na 7
sabja

jakbyś była człowiekiem związanym trochę z tworzeniem filmów nie krytykowałabyś od tak.

ocenił(a) film na 7
sabja

nie chodzi o Ciebie ale o wszystkich, 5,7 za debiut to trochę ostro, bo film jest co najmniej niezły

luk11c4

jak to po co ona to zrobiła? myslala, ze on upadnie na ziemie czy cokolwiek, zawsze tak jest na filmach - a tu nie wyszlo.
A co do Stuarta mam nadzieje, ze jednak nie zginal, bo byl najlepsza postacia w claym tym filmie..

paranormalsun

w sensie został tylko ranny, nie wiemy czy umarł

ocenił(a) film na 4
paranormalsun

zgadzam się z opinią o Stuarcie :)

ocenił(a) film na 4
luk11c4

w jednej kwestii: to nie była ta sama spluwa

luk11c4

Czepiasz sie na sile gosc mogl byc w szoku i pozatym roznie ludzie reaguja w roznych sytuacjacy, czepiac mozna sie kazdej po koleji np. Wyjatkowo glupiej "Pily" ktorej kazda czesc jest jedna wielka brednia a ten film jest nieprzewidywalny nijak nie da sie zgadnac co sie wydarzy i za to wielki plus

ocenił(a) film na 4
TracyMarrow

Jeśli byś używał(-a) języka polskiego, to może bym uwzględnił twoje "argumenty".

btw ładnie ocena tego filmu poleciała w dół, chyba mój temat trafił na podatny grunt i zasiał pole nieprzychylnych ocen. Jestę trędseterrę ;-)

ocenił(a) film na 7
luk11c4

wkurzienie Byrona uzasadnione, wkurił się np. gdy Stuart się na niego gapił w barze, nie wiedział że nie ma złych zamiarów, wkurił się gdy mechanik go stuknął na kasę, potem gdy okazało się , że samochód jest spiepszony a nie naprawiony - czy naprawdę uważasz że w tych sytuacjach nie miał prawa się wkurić?

ocenił(a) film na 4
m_listkiewicz

Wku*wienie tak, ale do pewnego stopnia. Wszystko w jakichś normalnych granicach, a nie jak psychol albo agresor po litrze wódy... W niektórych sytuacjach wyglądało to ok, ale czym późniejsze, tym bardziej niedorzeczne, a nawet naciągane, nieadekwatne do sytuacji i dlatego dla mnie nierealne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones