PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651823}

Istnienie

Haunter
5,5 20 996
ocen
5,5 10 1 20996
3,3 3
oceny krytyków
Istnienie
powrót do forum filmu Istnienie

Jestem zaskoczony, gdyż myślałem, że to film o nastolatkach dla nastolatek. A jednak został on sprytnie zakamuflowany... Bardzo mądry film. Polecam

ocenił(a) film na 6
wmbco

Ale horrorem tego nazwać nie można.

ocenił(a) film na 9
Violetta_Stosel

Tajemniczy, fantasy ... taki powinien być gatunek.

ocenił(a) film na 8
Violetta_Stosel

Za pozwoleniem, a co można nazwać horrorem? Proszę, podaj własną definicję, jeśli nie zgadzasz się z obowiązującą.

ocenił(a) film na 6
Exebeche

Sam pomysł na film jest dobry ale źle zrealizowany. Horror powinien trzymać w napięciu a człowiek powinien się bać. Jak ktoś dopiero zaczyna oglądać horrory to może to obejrzeć ale film nie jest straszny. Dobrym horrorem jest Paranormal Activity lub Laleczka Chucky (oczywiście starsze wersje). Na tym filmie po prostu nie da rady się bać.

ocenił(a) film na 8
Violetta_Stosel

Czyli jeśli mogę się domyśleć, Twoją definicją horroru, jest: "film, który przestraszy Violettę_Stosel"?

ocenił(a) film na 6
Exebeche

Nie o to mi chodziło. Czy ty się bałeś na tym filmie ? Nie tylko ja uważam ,że film nie jest straszny.

ocenił(a) film na 8
Violetta_Stosel

Tak, bałem się parę razy. Jeszcze dobrze, jakbyś zdefiniowała, co to znaczy bać się na filmie. W majty nie narobiłem, jeśli o to pytasz. Podskoczyłem ze dwa razy, parę razy czułem niepokój, przez cały czas czułem też ten "klimacik" grozy, niewiadomej. Ale ostatni film, który naprawdę przeraził mnie na śmierć i nieźle namieszał w psychice to była Klątwa obejrzana jeszcze w kinie. Po tym już nigdy naprawdę się nie bałem na filmie. Paranormal Activity? No owszem, miał klimat. Laleczka Chucky? Pffff! Nie, nie bałem się na Laleczce Chucky... w ogóle. Za to często się śmiałem. Czy to znaczy, że nie uważam tego za filmu za horror? Nie. Ale wg Twojej logiki nie powinienem. Jak miałem 12 lat na śmierć wystraszyło mnie To Stephena Kinga, 15 lat później nie mogłem zrozumieć, jak mogłem się tego bać. Czyli co? Wtedy było horrorem, a teraz już nie jest?
Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Co kogo straszy to jest bardzo względne i nie można na podstawie indywidualnych wrażeń klasyfikować filmów. Tak jak komedia, która Cię nie śmieszy nie staje się melodramatem tylko nieśmieszną komedią, tak horror, który Cię nie straszy jest po prostu niestrasznym horrorem.
Definicja horroru brzmi: "odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych." Nie ma nic o strachu, jak również o krwi i flakach ;).

Exebeche

zgadzam się z Exebeche. Horror zbyt często jest mylny z thrillerem. To że się nie boisz nie oznacza to, że nie jest to horror.
Pierwszy raz od 4 lat lat przestraszyłem się na Sinister. Jeden z najlepszych jaki widziałem w ogóle, a mam na koncie ich już 608.

ocenił(a) film na 9
emu_

To jeszcze mało horrorów widziałeś.

wmbco

wystarczająco.

wmbco

WTF?, film jest beznadziejny, głupi, bez logiki, całkowicie niestraszny, przewidujący, dialogi jak w produkcjach asylum.
Fakt mądry film!

ocenił(a) film na 3
wmbco

Byłeś/aś trzeżwy/a przy wystawianiu oceny,bądż projekcji?:)

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Akurat to był czas oglądania horroru/thriller od których nic się nie wymaga. Było naście z oceną góra 3, a ten mnie zaskoczył pozytywnie. Tym bardziej, że dedykowany dla młodzieży.
Ostatnio czytałem też kilka bajek "lektur zagranicznych" dla młodzieży, które niebawem mają być ekranizowane. I również mi się podobają. Czego nie mogę powiedzieć o sadze Zmierzch czy Potterze.
Także ocena nie ma nic wspólnego z nietrzeźwością bądź trzeźwością.

ocenił(a) film na 3
wmbco

:)

ocenił(a) film na 4
wmbco

ja chcialbym sie dowiedziec co konkretnie w tym filmie bylo takie madre bo ja za cholere nie mam pojecia, mnie z kolei ten tekst z tematu i ostatnie 5minut filmu raczej sklania do obnizenia mu oceny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones