PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=267424}

Italianiec

Italyanets
6,7 833
oceny
6,7 10 1 833
Italianiec
powrót do forum filmu Italianiec

Moze ktoś mi pomoze zdefiniwać problem, a może bardziej temat jaki miał zostac przedstwiony w filmie?
Długo dyskutowałam o filmie, a konkluzja była taka: kontekst ciekawy, przedstwienie wizualne udane, ale brak temu filmowi siły oddziaływania, jakby nie do końca tchnął w widza realizmem. Jeśli nie miał tego w zamiarze, jaką inną prawdę chciał nam przekazac twórca?
Sam temat dzieci z domu dziecka (płatne adopcje) jest niewystarczajacy, temat ten chyba juz lepeij zobrazował Dejczer w "Bandycie".

boczkowska

Tak, temat jest dosc prosty i naiwny.
Male dziecko z sierocinca postanowilo odnalezc swoja matke.
Historyjka jak z taniego filmu rozrywkowego: maly bohater i dwoje zlych ludzi probujacych go zlapac.
Nie ma rozbudowanego motywu poszukiwnia (podrozy), wszystko wydaje sie zbyt oczywiste i proste. Brakuje pewnej glebi, emocji, chcialem sie wczuc w role dziecka, abym mogl mu wspolczuc i emcjonowac sie jego losem. Niestety nie udalo sie.
Jednak nalezy pochwalic klimat jaki zaprezentowal nam rezyser. Doskonale przedstawil wizje Rosji, za pomoca bardzo dobrych zdjec i nastrojowej muzyce.

ocenił(a) film na 8
surfer_2

Nie zamykałabym to w tak wąskiej tematyce. Przecie dzieciak odrzuca dostatnie, wymarzone życie na rzecz nieznanego. Ujęłabym to jako poszukiwanie tożsamości, nielogiczna chęć powrotu do korzeni, do nieznanego, wcześniejszego życia, które wydaje się być lepsze od każdego innego, bo prawdziwe. Znalezienie swojego miejsca.

Tak na marginesie, jak dla mnie dzieciak świetnie sobie poradził z główną postacią, z jej odczuciami, myślami, pragnieniami.

boczkowska

uważam ze jeśli ktoś pisze ze brak temu filmowi siły oddziaływania to powinien się zastanowić nad własną wrażliwością - bo może mu jej brak .
A jeśli chodzi o prawdę jaka chciał nam przekazac twórca to pewnie jedna z trzech mi znanych PRAWDĘ CALA PRAWDĘ LUB GÓWNO PRAWDĘ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones