PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34007}

Jądro Ziemi

The Core
5,7 29 251
ocen
5,7 10 1 29251
5,1 7
ocen krytyków
Jądro Ziemi
powrót do forum filmu Jądro Ziemi

Alternatywa dla podróży w kosmos, dlatego film ogląda się ciekawie. Znawców fizyki mogą drażnić wszelkie nieścisłości naukowe, ale w końcu to film sci-fi, więc trudno tu o realizm. Ja dzielę filmy na ambitne i te dla relaksu, zatem ta produkcja mnie nie rozczarowała i bez trudu dotrwałam do końca. Bardziej nudne wydały mi się Misja na Marsa i Czerwona Planeta. Scenariusz jest dość schematyczny : grupa naukowców rusza na ratunek, tym razem nie w górę, lecz na dół, do przewidzenia jest, że bohaterowie będą po kolei ginąć, a wróci pewnie tylko dwójka, a na ziemi w tradycyjnym biurze dowodzenia z setką komputerów czekają ludzie na powodzenie akcji. Tak naprawdę nie wiemy jak nasza planeta wygląda od środka, więc fajnie sobie obejrzeć przypuszczenia, jak by to mogło być w rzeczywistości. Filmów o kosmosie jest mnóstwo, o kataklizmach na Ziemi też się znajdą (Pojutrze, Totalna zagłada, 2012 itp). Chociaż film nie wnosi nic nowego w swojej treści, dla znudzonych wszechświatem będzie to miła i niezobowiązująca pozycja na zimowy wieczór :)

free_jinga

Podróży w głąb ziemie trochę mieliśmy, ale chyba po tym filmie już wiele nowego nie zobaczymy.
Tematy się wyczerpały chyba.

A co do realizmu i sci-fi, to wszystko zależy od definicji. hard sci-fi, to w/g mnie film sci-fi które są w
pełni ścisłe, tzn. pokazują przyszłość z nową wiedzą ale nie zaprzeczającą obecnej wiedzy (bo tak robi i
robiła zawsze nauka wprowadzając nowe teorie i odkrycia), i quasi sci-fi (bliska science fantasy), w
który pseudo-nauka jest tylko rekwizytem do zrobienia czegoś co nie tylko nie jest zgodne z
rzeczywistością, ale nawet nie może być nigdy zgodne z rzeczywitością. :) No, ale warto czasami
pofantazjować..

ocenił(a) film na 3
baryluk

Moje wrażenia : ten film to pseudonaukowa fikcja, z przesadzonymi nierealnymi efektami. Moglby sie spodobać dzieciom lubiącym takie kino, ale jak ktoś się chociaż troche interesuje naukami ścisłymi dozna zawiedzie się strasznie na tym filmie. Ja osobiście nie dotrwałem do końca, bo zbyt mnie irytował, a miałem nadzieję na dobre kino fantastyczno - naukowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones