PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1057}

JFK

7,7 28 234
oceny
7,7 10 1 28234
7,5 16
ocen krytyków
JFK
powrót do forum filmu JFK

Przy oglądaniu tego filmu trudno się nudzić. Rzeczywiście jest w nim mnóstwo faktów i ten film mimo, że jest fabularny, to jednak bliżej mu do dokumentu, niż innym filmom fabularnym, które widziałem.

Najlepsza jest gra Costnera i Oldmana - nie da się ich kreacji zapomnieć. W pamięci utkwi jeszcze Donald Sutherland.

Pamiętajmy, że w 2029 mają odtajnić dokumenty dotyczące zabójstwa Kennediego - to jeszcze 19 lat ale .... wiekszość z nas powinna dożyć tego momentu.....

Jakże ekscytujący jest fakt, że poznamy dokumenty, do których nie miał dostępu Jim Garrison....

Oczywiście całej prawdy możemy się nigdy nie dowiedzieć ale nowe fakty mogą zrewidować dotychczasowe teorie.

SPOILER
Osobiście skłaniam się do propagowanej w filmie teorii, że zamach na Kennediego był w istocie zamachem stanu. I na podstawie tego filmu możemy spostrzec, że USA wcale nie jest taka różna od Rosji. Powszechnie wiadomo, że w Rosji rządzi wąska grupa osób związanych z byłym KGB. Możliwe, że w USA władzę sprawują również służby, czy po prostu jakaś wąska grupa osób.... - Dlatego ważną i niestety niedocenianą rzeczą jest szybki przepływ osób mających dostęp do władzy. Źle jest gdy najwyższą władzę trzymają przez wiele lat wciąż te same osoby - to rodzi z czasem patologie.

Trzeba pamiętać, że obywatele powinni cały czas bacznie kontrolować poczynania swojego rządu - o tym przypomina ten film. Szkoda, że mało mamy prawdziwych dziennikarzy, którzy naprawdę analizują poszczególne zdarzenia w polityce a za to mnóstwo bezsensownych newsów. Newsy to zagrożenia. Szukajmy rzetelności i sami też bądźmy rzetelni w naszych ocenach danego zagadnienia.



sungam

Ja mam 54 lata i jak dożyje to pewnie juz nie zakumam o co chodziło.
A pamiętam ten dzień [miałem 6 lat] bo zapytałem mame dlaczego go zastrzelili, a ta rzekła że dlatego bo nie chviał wojny.
Zapytałem, że mogli by sobie robic wojny na papierowae kule jak my, dzieci! Ale mama rzekła "Podrośniesz to zrozumiesz"
Hej!

sungam

ć, że obywatele powinni cały czas bacznie kontrolować poczynania swojego rządu - o tym przypomina ten film. Szkoda, że mało mamy prawdziwych dziennikarzy, k---------to Sungam

Dziennikarze w poważnych tematach jedza politykom z ręki. No, może było kilka afer dziennkarskich prawdziwych przez przypadek. Hej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones