PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1057}

JFK

7,7 28 235
ocen
7,7 10 1 28235
7,5 16
ocen krytyków
JFK
powrót do forum filmu JFK

Genialny film

ocenił(a) film na 10

Arcydzieło , klasyka kina i jeden z lepszych filmów w dorobku Olivera Stone'a oraz jest to film , który doskonale pokazuję całą prawdę o zabójstwie Kennedy'ego.A także świetny klimat , fantastyczny scenariusz , wyśmienita muzyka , świetne zdjęcia oraz genialna gra aktorska szczególnie Kevina Costnera , Tommy Lee Jonesa i Joe Pesci'ego.Moja ocena 10/10 polecam.

ocenił(a) film na 8
rado_filmaniak

film jest bardzo dobry. Jest to jedna z możliwych opcji dość prawdopodobna , polecam warianty śledztwa JFK oraz czy mafia zabiłą kennediego też dobre - obejrzyj sobie - polecam

rado_filmaniak

to nie jest cała prawda o tym zabójstwie. nie możesz mieć pojęcia, ile w tym jest prawdy. to jedna z hipotez. wielu hipotez. ja czytałam o dziesięciu różnych. ale film jest rewelacyjny. w końcu zobaczyłam Costnera w jakiejś poważnej roli - nie podchmielonego lekkoducha czy przygłupa. świetnie! o Pescim nawet nie ma co wspominać - wow! nie dłuży się, jest klimat, jest fajna intryga. ale - na miłość boską - nie wolno, NIE WOLNO, traktować tego filmu jak lekcji historii. jak dokumentu. jak objawienia prawdy. jest świetny, ale to tylko jeden z kroków w - jak dobrze pójdzie (może nie pójdzie wcale) - wieloletniej wędrówce do poznania prawdy o zamachu na Kennedy'ego.

ocenił(a) film na 10
rado_filmaniak

zgadzam się z tym. Rzeczywiście ten film pokazuje bardzo ważne rzeczy które są być może kluczowe do rozwiązania tajemnicy śmierci prezydenta Kennedy'ego. Mianowicie:
1. Dlaczego został zabity.
2. Komu najbardziej zależało na jego śmierci. (=Dla kogo był "zagrożeniem")
3. Kto mógł dokonać zamachu. W sensie; kto by się na to odważył-najprawdopodobniej były to osoby tzw. nietykalne).
Po drugie. Szczególnie w Dallas JFK powinien dostać zdecydowanie większą ochonę o jakiej w filmie opowiadał chyba tzw. X.
Po trzecie. I tu odniosę się do filmu. Również zgadzam się z tym, że nie wszystko w filmie to prawda i nie należałoby traktować tego jako lekcję historii, ale ważne jest równiez w tym filmie to, że uważają że Oswald nie działał sam i być może to, że był kozłem ofiarnym oraz również to i chyba najważniejsze że służby specjalne maczały w tym palce, bo kto inny by się odważył biorąc pod uwagę też różne mataczenia, zniknięcia świadków i ważnych dowodów. Pozdrawiam wszystkich. :)
Niech prezydent Kennedy spoczywa w pokoju.

ocenił(a) film na 10
rado_filmaniak

Potwierdzam w 100% - i miałem właśnie przyjemność wczoraj sobie obejrzeć ten film ;) jak i zapewne Jutro drugi raz oglądnę na TV4 - 20:00 ;) 10/10 !!!! bo film naprawdę wart tej oceny jak i Uwagi !!! Obsada wręcz Fenomenalna! :)

ocenił(a) film na 9
rado_filmaniak

Bardzo dobry film:) Aż dziw bierze ile dowodów zostało pominiętych, faktów spreparowanych- szok. Pieniądze są jedyną władzą na całym świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones