PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536413}

Ja, Frankenstein

I, Frankenstein
5,3 33 471
ocen
5,3 10 1 33471
2,6 5
ocen krytyków
Ja, Frankenstein
powrót do forum filmu Ja, Frankenstein

Podobieństwo

ocenił(a) film na 6

Nie wiem jak wy ale widzę uderzające podobieństwo w fabule do filmu Van Helsing. W obydwu
filmach siły zła potrzebują stworzenie frankensteina do obudzenia sił zła a ci drudzy im
przeszkadzają :P

ocenił(a) film na 5
madhuan

Racja, też zwróciłem na to podobieństwo uwagę :)

ocenił(a) film na 7
madhuan

dopiero zaczełam oglądać i nie moge się oprzec wrażeniu, że siedziba gargulców wygląda jak ten zamek z "Vampire hunter D".
Btw uwielbiam architekturę gotycką.

ocenił(a) film na 6
madhuan

Owszem podobne, ale jednak van Helsing wyraźnie lepszy. Tam fabuła może i był tylko pretekstem do nawalanki, ale jednak miała sens i odnosiła się do klasyki filmów grozy. Tutaj po usłyszeniu o konflikcie gargulce vs demony całkowicie straciłem "wczuwkę" i zaczałem się zastanawiać co jeszcze zabawnego twórcy wcisną do filmu.


Plus za Eckharta, który dobrze zagrał potwora, plus za Nighy'ego, który jest stworzony do ról jak w tym filmie. Plus za scenografię - katedry, mrocze miasto itp. Plus za początek - zapowiadało się naprawdę świetnie i gdyby dali sobie spokój z tą całą wojną a po prostu pokazali potwora F. jako takiego wyrzutka, który przez stulecia musi się ukrywać, coś w stylu niezapomnianego Nieśmietelnego to byłby hit.

I ogromy minus za fabułę. Bo Van Helsinga oglądałem już parę razy zawsze się przy tym dobrze bawiąc, a o Frankensteinie zapomnę i w cale nie będzie mi z tym źle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones