PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623680}

J.T.H.J.

Jab Tak Hai Jaan
7,9 1 934
oceny
7,9 10 1 1934
Jab Tak Hai Jaan
powrót do forum filmu Jab Tak Hai Jaan

Daję NACIĄGANE 9/10.

Miałam nadzieję, że film ten jakoś mnie zaskoczy, ale niestety… Już od samego początku, gdy jeszcze nie było premiery, a wszyscy spekulowali ‘kogo wybierze główny bohater?’ wiedziałam, że jego wybranką na końcu będzie jego pierwsza miłość – Meera. I jak zwykle w Bollywoodach… Nie myliłam się.

Już wolałabym, żeby film potoczył się tak: Meera naprawdę wyszła za Rogera i ma z nim córkę. Zgadza się pomóc Samarowi, którego zawsze będzie kochać (wszystko tak jak było w filmie, z tą różnicą że jednak jest mężatką) no i Akira bardziej angażuje się w ‘leczenie’ Samara. Samar czuje, że Akira staje mu się bliższa i gdy odzyskuje pamięć, dowiaduje się, że Meera ma męża i córkę – cierpi, bo wie, że zawsze będzie ją kochał, ale wie też, że czuje coś do Akiry no i na końcu jest z Akirą.

Ale pod koniec filmu, pomyślałam sobie, że film byłby arcydziełem, gdyby podczas rozbierania 108 – ostatniej bomby, Samarowi się nie udało i by zginął. To by była epicka scena. Niespodziewana, zwalająca z nóg, zatrzymująca akcję serca. Wtedy dałabym szczere 10/10, a tak… Obędzie się z naciąganą 9.

Lenkaaa_93

WĄTEK DODANY 2-GI RAZ, BO ZA PIERWSZYM RAZEM SIĘ NIE DODAŁ, PO NAPISANIU GO PRZEZE MNIE I DODANIU 2-GI RAZ, DODAŁ SIĘ TAKŻE POPRZEDNI.

ocenił(a) film na 7
Lenkaaa_93

W jednym poście udało ci się napisać to czego brakowało mi w tym filmie od początku, a na co nie mogłam wpaść. Faktycznie dużo lepsze i zaskakujące zakończenie byłoby gdyby Samar był z Akirą lub gdyby nie udało mu się rozbroić bomby :) A tak wyszło słabo i przewidywalnie.

Maddie_filmweb

No, ale niestety w filmach Bollywood rzadko kiedy jest nieprzewidywalne zakończenie, przeważnie jest wiadomy od samego początku happy end ;c

ocenił(a) film na 8
Maddie_filmweb

hehe to mi przyszło do głowy jeszcze inne zakończenie. Samar szczęśliwie rozbraja bombę i kończy karierę. Wracają do Londynu i tam Samar ma kolejny wypadek, po raz trzeci wpada pod samochód - tym razem ginie. To by dopiero było przewrotne zakończenie :)

ocenił(a) film na 10
Lenkaaa_93

Oj przyznaję że mi również podoba się Twoja wizja ;) Ale film i tak mi się mega podobał ale gdy sobie wyobraziłam to co piszesz to faktycznie byłaby prawdziwa bomba :P

ocenił(a) film na 8
Lenkaaa_93

Własnie ja też kibicowałam Akirze, idealnie byłoby, gdyby Meera wyszła za mąż, kochała męża i wybrala bycie z rodziną, a Samar zakochał się w Akirze. Mogliby byc razem, tylko nie dostali szansy (a iskrzyło między nimi).
Meera mnie strasznie irytowała.

negrita84

Mnie tak samo. Wgl. to rola Akiry jest tu tak strasznie umniejszona, kawałek filmu z nią i tyle... Już po tym, że tak mało jej było, było wiadomo, że Samar na końcu wybierze Meerę.

ocenił(a) film na 7
negrita84

Mnie też Meera denerwowała. Katrina zagrała tę postać tragicznie. :P

ocenił(a) film na 6
Lenkaaa_93

Masz rację. Mnie też to przyszło do głowy, ale muszę przyznać, że wolę szczęśliwe zakończenia w filmach z SRK. Mam za to nadzieję, że w następnym filmie Khan nie będzie grał 25/6- latka, bo to śmieszne. Ale poza tym ok. SRK- bardzo dobry, KK- bardzo ładna, Anushka-urocza i zabawna. Czekam na następny film z nią i Shahrukiem.

ocenił(a) film na 9
Lenkaaa_93

A mi się końcówka podobała, może była do przewidzenia, ale i tak się denerwowałam, że przy 108 bombie będzie wypadek :) Zauważcie, co mówią w filmie: każda miłość ma swój czas i tak też było. Po tych 10 latach rozłąki w końcu Meera mogła być z Samarem, a Akirze Samar obiecał miłość w kolejnym wcieleniu :) Jakby Samar wyleciał w powietrze albo wybrał Akirę to powyższa fraza byłaby bez pokrycia.

ocenił(a) film na 9
Lenkaaa_93

Szczerze pisząc to ja też myślałam tak jak ty .. i zgadzam sie z twoją wypowiedzią w 100 %

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones