PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=443327}

Jack: Pogromca olbrzymów

Jack the Giant Slayer
6,2 43 294
oceny
6,2 10 1 43294
5,7 9
ocen krytyków
Jack: Pogromca olbrzymów
powrót do forum filmu Jack: Pogromca olbrzymów

Jest źle, albo można powiedzieć fatalnie. Film przy budżecie prawie 200 mln. $ zarobił na całym świecie niecałe 50 mln. $

Aizentea

co Ty opowiadasz! jest dopiero od tygodnia w kinach w USA zarobił tam ponad 27 mln (zdecydowany lider box office'u). W większości krajów świata wchodzi do kin dopiero za tydzień lub za dwa tygodnie. Poza tym drugie tyle film zarobi ze sprzedaży do płatnych telewizji i ze sprzedaży DVD/BR. paru miliardów pewnie nie zarobi jak Avatar ale do tych 500 mln w ciągu pół roku na pewno dobije.

francislionel

@francislionel
Już w pierwsyzm zdaniu odpowiedziałeś czemu film będzie finansową klapą. " jest dopiero od tygodnia w kinach w USA zarobił tam ponad 27 mln". Nic więcej nie mam do dodania.
Film może ciekawy, zapewne jak będzie kiedyś w TV to chętnie go obejrzę. Mnie bardziej inna rzecz ciekawi. Budżet 200 mln $, efekty komputerowe są bardzo rozwinięte, a po olbrzymach ciągle widać, że są wygenerowane komputerowo. Strasznie podobnie wyglądają do postaci z "Jestem Legendą". Oba filmy dzieli 10 lat, a animacja komputerowa zbytnio się przez ten czas nie rozwinełą.

ocenił(a) film na 6
zulombo

Budżet ok 195mln dolarów. Finansową klapa z pewnością będzie, bo zaliczy spore straty skoro ok 50% zarobków z kin wraca do kieszeni producentów a po 10 dniach ma tak mało zarobione, ale taką klapą finansową jak John Carter i tak nie będzie :)
Budżet 250mln , a zarobione 282 mln, do producentów wróciło ok 140mln czyli strata ok 110mln :):):)

zulombo

tam się pomyliłem trochę, 27 zarobił w weekend a do 8 marca 43 (imdb). zobaczymy ile będzie za pół roku. teraz nie sądzę żeby można było coś przesądzać

francislionel

mineły dwa miesiące a film zarobił ok. 197 mln. !

lolmiki

Nie wiem, skąd masz te info. Zarobił prawie $65 mln USD przy budżecie $195 mln USD. Musiało boleć :)

baterby

Zapewne informacje ma stąd:
http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=jackthegiantkiller.htm
, lub stąd
http://www.boxoffice.com/statistics/movies/jack-the-giant-killer-2012?q=jack
Jeżeli wierzyć tym stronom to budźet film wyniósł 195 mln $, a z marketingiem 240 mln $. Po dwóch miesiącach film sprzedał się za 197 mln$, więc mamy ogromną klapę finansową podobnie jak John Carter rok temu. Inna wytwórnia po takich klapach mogła by mieć spore problemy z płynnością. Na szczsęście Disney zarabia krocie na ekranizacjach komiksów Marvela.

zulombo

Sorry, nie zauważyłem, że $65 mnl USD dotyczy tylko USA ;-)

zulombo

nie o 10 lat a o 6 a to naprawde duża różnica jesli chodzi o kino:) pzdr

bogdan_swarzynski

Rzeczywiście tylko 6 lat. Nie wiem czemu podałem 10. Moje duże niedopatrzenie. Koniec końców ciągle uważam, że i tam i tutaj potwory wciąż nie wyglądają realistycznie.

ocenił(a) film na 6
zulombo

Podobna rzecz dotyczy dinozaurów.
Te z "Jurajskiego parku 1993" rzekłbym, że nawet wyglądają lepiej niż te z "King konga 2005".
A przecież w obu przypadkach były wielkie budżety, a za efekty był oskar.
W king kongu moim zdaniem tyranozaury wyglądają bardziej sztucznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones