PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=443327}

Jack: Pogromca olbrzymów

Jack the Giant Slayer
6,2 43 297
ocen
6,2 10 1 43297
5,7 9
ocen krytyków
Jack: Pogromca olbrzymów
powrót do forum filmu Jack: Pogromca olbrzymów

Przed obejrzeniem luknąłem na ocenę tego filmu tutaj. Dlaczego tak nisko ? Rewelacyjny film !!! Ludzie ! Toż to obraz o wiele ciekawszy JAK DLA MNIE od chociażby Hobbita !

10/10.

ocenił(a) film na 4
effendi360

Taka niska bo to wybitne arcydzieło kina niepokoju...kompletnie przez większość z nas niezrozumiane.
Biję sie w pierś.
Na szczęście są widzowie twojego pokroju.Bystrzy)

ocenił(a) film na 6
Marekgdapl

Tak,tak niepokojący to twój wpis.Ciekawe "większość z nas" czyli kto?,kółko różańcowe,miłośnicy trawki , czy może amfa-techno a potem Ingmar Bergman. Bystrzacha za dychę który nie odróżnia fikcji od realu.Ocenia się filmy na podstawie gatunku ty człowieku z nad wyraz wysokim IQ.A film całkiem dobry i ocena stanowczo za niska Nie obraża się też nikogo na forum,ale taki oświecony to ma w dupie prawda?.

ocenił(a) film na 4
Komodos

W tym miejscu ciała mam pętaków płaczących,że ocena za niska))))
Mających ewidentny problem,ze zrozumieniem,że ani za niska,ani za wysoka,tylko taka jaka jest.

Marekgdapl

Są filmy, które są wyzwaniem intelektualnym, a są filmy czysto rozrywkowe. Moim jeśli film spełnia swoje założenie powinien zostać doceniony, czy to ''szmira'' czy ambitny film. Drażni mnie snobizm obecny na forach filmowych.

ocenił(a) film na 4
brahma83

A co ja mam do tego?

ocenił(a) film na 6
Marekgdapl

A no to że nie każdy lubi "Trudne sprawy" .Przychodzi taki czas że obejrzysz wszystkie fajne filmy,motywy i scenariusze zaczynają się powtarzać,z góry domyślasz się zakończenia bo o orginalne ambitne scenariusze coraz trudniej, a po ciężkim dniu w pracy i problemach w domu,chcesz obejrzeć coś nad czym nie musisz myśleć.Póki co filmy fantasy pasują do tego jak ulał.

ocenił(a) film na 4
Komodos

Dlatego należy temu filmowi dać 10/10 dziwiąc się,że inni widzowie oceniają go niżej.
P.s.To nie jest nawet fantasy.Ogarnij się)

Komodos

@Komodos Tak, dokładnie tak Kogoś, kto obejrzy trochę tych filmów, nie zaskoczy za wiele w filmie tego typu, albo w ogóle nic :) Ale od takiego filmu, tego raczej nie oczekujemy :)

Więcej na moim blogu: http(DWUKROPEK)//coobejrzec(KROPKA)blog(KROPKA)com/2013/06/2 0/jack-pogromca-
olbrzymow2013/

Pisze o różnych filmach, które obejrzałem, ponieważ wiem po sobie, że często chciałbym coś
obejrzeć, ale nie wiem czy warto :)

brahma83

A to za zabawne bo ty się wypowiadasz zawsze bez oglądnięcia filmu. Tylko po to by pogadać i poopowiadać seksistowskie żarty.

Brak ci podstawowej wiedzy. I prawdopodobnie nie wiesz co to jest snobizm. U ciebie to normalne. I jak zawsze żałosne :D

ocenił(a) film na 6
brahma83

Haha cytuje ,,Są filmy, które są wyzwaniem intelektualnym'' brahma83 co ty pieprzysz?Wyzwaniem intelektualnym może być ogarnięcie np matematyki mam na myśli tą ścisłą lub fizyki kwantowej mógłbym wymieniać bez końca .Każdy film sam w sobie jest ogłupianiem mózg fakt może niektóre filmy zmuszają nasz\ do jakiegoś pomyślenia ale to jest na poziomie przedszkolnym w porównaniu z ogarnięciem przedmiotów ścisłych. Słowo daje jak długo żyje nie spotkałem jeszcze filmu którego bym nie zrozumiał bo dla mnie na świecie są o wiele trudniejsze rzeczy do zrozumienia niż filmy.Co do filmu Jack pogromca olbrzymów to film jest po prostu średni czysta rozrywka człowiek po obejrzeniu go ma poczucie ze zmarnował czas jak przy większości tego typu filmów;)

ocenił(a) film na 6
effendi360

No niestety nie. Można sobie chociażby zobaczyć jak zrobiono gigantów w Hobbicie, a jak tutaj, do tego praktycznie wszystko inne sprawia, że strasznie nijaki jest "Jack". Za mało brutalny dla dorosłych, a jednocześnie trochę zbyt bajkowy dla nich. Nie wiem, może więc to dla dzieci taka bajka?

effendi360

masz rację, dla mnie też film- bomba. Nie dostrzegam gołym okiem róznicy pomiedzy olbrzymem z Hobbita czy tego z Jacka, choć pewnie jakaś jest:). Ogólnie może do Hobbita bym nie przyrównywał bo jednak Hobbit wcisnął w fotel i czekam na ciąg dalszy. W przypadku Jacka nie chciałbym, aby coś tam dalej knocili. Jednak film świetny

ocenił(a) film na 5
effendi360

Po pierwsze, czym tu się podniecać? Oceną filmu, która jest wypadkową wielu widzów? na dobra sprawę tak wiele jest filmów z których oceną się nie zgadzam, że powinienem temat zakładać by... co? namawiać widzów na zmianę decyzji??? A to tylko ja, jednostka, czy wobec tego ma tak zrobić każdy? Po drugie: film jest zaledwie jako taki, zdecydowanie najsłabszy film Singera, ktoś tu na górze już napisał: ani to dla dzieci, ani dla starszych, banalny fabularnie, wizualnie średnio atrakcyjny, praca komputera widoczna na każdym kroku w ten sposób, że powinno się jeszcze w dole ekranu dodawać informacje na temat użytych filtrów, efektów i rozmaitych bajerów (dodatkowo z przeprosinami, iż zdecydowano się na takie a nie inne). Skoro Autor tematu twierdzi, że film jest godzien oceny 10/10, (mnie wprawdzie nic do tego, ale ręce opadają), to przydałoby się jakieś uzasadnienie, bym zrozumiał tok myślenia. Bo uzasadnienie, które zmieniłoby moje zdanie nie istnieje w przypadku tego filmu.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 10
protekcjonalny_mua

Chyba troszkę się zagalopowałeś ; p Autorowi jak mniemam chodziło tak po prostu z jakich przyczyn ludzie dali tak niską ocenę, nie widzę żeby autor mial na celu namawianie ludzi do zmiany oceny : O Sam jestem ciekawy tego co Autor. A co do efektów to może nie były idealne(choć mam inne zdanie na ten temat), ale nie zapominaj, że film ten jest odbierany przez zwykłych ludzi, którzy nie maja bladego pojęcia jak te efekty sie tworzy, nakłada "jakieś warstwy" itp.itd.

Tak to już w życiu bywa. Gdy ktoś wskaże nam jakąś wade u danej osoby, której wcześniej nie zauważaliśmy, nagle przy każdym kolejnym spotkaniu ją zauważamy.

A co do filmu: FIlm familijny, rozrywkowy, niezobowiązujący, w sam raz na niedzielny wieczór, a i oprawa graficzna zła nie jest. Film wart polecenia.

ocenił(a) film na 5
bambus002

"Przed obejrzeniem luknąłem na ocenę tego filmu tutaj. Dlaczego tak nisko ? Rewelacyjny film !!! Ludzie !" - Ty interpretujesz ten wpis po swojemu, ja po swojemu. W dodatku "mniemasz", podobnie jak ja. Myślimy w inny sposób i jeśli chodzi o mnie, nie ma potrzeby przekonywanie co do intencji Autora (których - jak "mniemam"- Ty i ja nie znamy).

ocenił(a) film na 5
protekcjonalny_mua

Poza tym, zauważ, że użyłem określeń: "co? namawiać widzów na zmianę decyzji???". Ja nie twierdzę, tylko pytam. Powtórzę się- moim zdaniem nie ma sensu oburzać się na oceny filmu, jakiekolwiek by nie były, ani po to by oceniający je zmieniali, ani w ogóle w żadnym celu. To wypadkowa setek, czasem tysięcy ocen, nie sposób brać jej na poważnie, a już z pewnością nie ma sensu traktować jej osobiście.

ocenił(a) film na 7
effendi360

Arcydzieło to nie jest, gdzieś 6-7 zasługuje.

ocenił(a) film na 7
effendi360

Bez przesady... film jest calkiem dobry, ale to tylko niezly film przygodowy z przecietnymi efektami jakich wiele. Porownanie go z Hobbitem chyba jest nie na miejscu, bo Hobbit moze nie jest idealny, ale na pewno pod kazdym wzgledem lepszy od "jacka". A ocena jest akurat rowna poziomowi filmu. Raczej nie zasluguje na wiecej niz 7. Ale moze nie jestem zbyt obiektywny, bo akurat jestem fanem hobbita... ;) No ale tez kazdy ma inny gust, wiec nie ma sensu krytykowac czyjejs oceny.

ocenił(a) film na 8
effendi360

Mi osobiście film przypadł do gustu. Fajny, ciekawy. A dlaczego takie niskie oceny ?????

Pamiętaj że my nie młodniejemy, z wiekiem nasze gusta ulegają zmianom o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Spora części osób którym film nie przypadł do gustu (czytaj: bo jest jak bajka dla dzieci) nie rozumie że to jest bajka dla dzieci!!!

Film zapewne ma kategorie od 13 lub 16 lat a oceniający mają ponad 20-30 więc nic dziwnego że nie przyda sporej części oceniających do gustu. Wystarczy spojrzeć na filmy typu Harry Potter (śr. ocena 7.5), Uczeń czarnoksiężnika (ocena 6,5), Percy Jackson (ocena: 6.3), Pitch Perfect (ocena: 6.9), Jestem numer cztery (ocena: 6.4) pomimo iż nie są beznadzieje nigdy nie uzyskają tak wysokich ocena jak np. Incepcja gdyż w zapewne sporej części oceniane są przez nie tą grupę docelową dla jakiej został on nakręcony.

P.S. Po co tak kłócić się o oceny ????? Jeden da 1 inny 10 - są gusta i guściki :)

ocenił(a) film na 5
effendi360

Zbyt wiele od filmu nie wymagasz : ) Po Twoich najwyższych ocenach wnioskuje, że traktujesz filmy jako prostą (jak najprostszą) rozrywke. Im głupszy tym lepszy. Nie przejmujesz się zdjęciami, aktorami, scenografią. Bawi Cie coś albo są wybuchy to wysoko oceniasz. Ja osobiście mam inne wymagania. Potrzebuje od kina kompletnie innych wrażeń. Poprostu dla mnie ten film był zbyt absurdalny. Aktorzy źle dobrani, efekty beznadziejne. Olbrzymy wyglądają zbyt komputerowo. Słaby film ale niczego innego nie mogłem się po nim spodziewać. ps. Zamiast oglądać Abraham Lincoln Łowca Wampirów siegnij bo 'Lincolna" Spierberga to i troszke historii się nauczysz. Ja nie wiem w tym kinie to niczego się już nie oczekuje i powstają filmy jakie powstają... Troche więcej wymagać od kina panowie! Może troche mądrośći? sensu? sztuki? Bo powoli staje się to wszystko okropną, bezmyślną papką a wy dajecie 10/10... Może czas na małą refleksje?

ocenił(a) film na 9
Pyramid_Head

Może Ty też trochę siądź i się zastanów nad tym, że niektóre filmy (WIĘKSZOŚĆ filmów) jest stworzona po to by bawić, a nie po to by taki sztywniak jak Ty siedział po seansie godzinami w DFF'ie i rozprawiał na ich temat, nie wiadomo po co. Widzisz, ja mam pracę, obowiązki i nie mam czasu (ani ochoty) na wybieranie "ambitnego" kina, gdy chcę coś obejrzeć. Ma mi ono dostarczyć tego, czego od filmu oczekuję na daną chwilę. Moja ocena filmu jest tak samo subiektywna jak twoja. Jack, dostarczył mi ROZRYWKI na 10 i tak go oceniłem. To że film jest jaki jest, wcale moim zdaniem, oceny mu nie ujmuje bo w swojej klasie MOIM ZDANIEM jest bardzo dobry. Dziwisz mnie natomiast ty, człowiek, który jak widać GARDZI takim kinem a jednak siadł na dupie, stracił 1,5h godziny chyba tylko po to, żeby w trakcie seansu mieć rosnącą satysfakcję z faktu, późniejszego opluwania jego. Gdzie tu sens, gdzie logika. Może czas na małą refleksję ?

ocenił(a) film na 5
effendi360

Nikogo nie opluwałem wyraziłem swoją opinie jedynie. Lubie czasem obejrzeć film przygodowy np Indiana Jones :) Prostu ale uroczy. Poprostu uważam, że "Jack" jest dużo słabszy od wielu innych filmów przygodowych, które posiadają także wartości moralizatorskie itd itp. ps. I tak każdy ogląda to co lubie. pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
effendi360

"...Moja ocena filmu jest tak samo subiektywna jak twoja..."
Bingo, geniuszu ;))))))))))))

ocenił(a) film na 8
Pyramid_Head

Jeśli uczysz się historii z filmów to super :) Oczywiście masz do tego prawo. Osobiście wole książki i programy historyczne.

Jak effendi360 już napisał - człowiek po ciężkim dniu pracy, domowych obowiązkach i całym tym stresie potrzebuje czegoś co go "odmóżdzy" :D. A odnośnie moich ocen kieruje się tylko swoim własnym odczuciem. Jeśli film mi się podoba i po ciężkim dniu w pracy sprawia że na ustach pomimo zmęczenia pojawia się uśmiech to jak najbardziej zasługuje na "10". W końcu od tego one są a ogólną ocena dla filmu jest średnią wszystkich ocen. A patrząc na twoje oceny to ta "6" dla oryginalnego Star Treka mogło by nie jednego fana zdenerwować ;)

Widzisz ja nie ograniczam się tylko i wyłącznie do "ambitnego" kina. Oglądam wszystko co popadnie i dzięki temu mam porównanie.

Natomiast kinematografia od zarania dziejów miała cieszyć i bawić. Aktorzy, zdjęcia, scenografia ..... Flip i Flap oraz Charlii Chaplin czuli by się urażeni. To w dzisiejszych czasach ludzie zaczynają fiksować na punkcie HD, gry aktorskiej efektów specjalnych itd. Kiedyś chodziło o najzwyklejszą rozrywkę
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
seth114

Fajnie napisane a mój post powinno się skorygować : ) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Pyramid_Head

Grunt to prowadzenie kulturalnej dyskusji na poziomie. Reszta się nie liczy. Niestety w czasach "INTERNET DLA WSZYSTKICH" fora i portale społecznościowe zalewane są bzdurnymi i bezsensownymi wypowiedziami małolatów którzy mając 13-15 lat wypłakują się jak to ich życie doświadczyło lub czego to oni nie wiedzą.

Miło jest porozmawiać z osobą mającą coś konkretnego do powiedzenia :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
effendi360

10/10 to lekka przesada, arcydzieło to to nie jest, do klasycznego willowa mu daleko, wladcy nie dorasta do piet ale moim zdaniem na mocne 7/10 zasługuje.

ocenił(a) film na 7
Nozix

Naturalnie. Nie, żeby zaraz "arcydzieło". Ale w swojej kategorii, ludowych legend przerobionych na fantasy - jest to sprawnie opowiedziana historyjka. Też daję 7/10.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

8/10..... dawno nie było filmu tego typu ,spokojnie można sobie obejrzeć całą rodziną po niedzielnym objedzie; fajowy,baśniowy,nieprzewidywalny,no i zapowiada się na II część oby nie za wiele i trzymali styl ..ok.

ocenił(a) film na 7
martin26_m1

Nooo, czy jest to w istocie film do oglądania całą rodziną (w tym także przez kilkuletnią dziatwę)? - to ja bym się spierał. Ze względu na dozę okrucieństwa oraz mordowania, ja osobiście nadałbym mu jednak jakąś kategorię wiekową.

ocenił(a) film na 6
effendi360

Ludzie co wy macie z tym ocenianiem. Każdy ocenia wedle własnego odczucia do filmu. Oczywiście dawanie wszystkim filmom ocen 1 lub 10 mija się z cele. No ale jeśli ktoś to uzasadni racjonalnie to dlaczego by nie? Sam film oceniłem na 6. Był naprawdę niezły, dostałby ode mnie nawet 8, ale brakowało mi tego czegoś. Troszkę więcej pikanterii i ostrzejszych scen. Ale jak mniemam jest to film dla młodszych widzów. Więc może gdybym był młodszy oceniłbym go wyżej ;) A tak moi drodzy oceny są subiektywne i nie ma sensu się spierać o nie.

ocenił(a) film na 7
effendi360

jak dla mnie w porządku film.
całkiem miło się go oglądało.
końcówka fajna.
motyw ponownego zasiania fasoli też ciekawy.
olbrzymy wygladały całkiem pozytywnie.

ogółem film mi się podobał.
polecam :)

ocenił(a) film na 9
effendi360

Zgadzam się film bardzo dobry 9/10.

ocenił(a) film na 8
effendi360

Sam nie rozumiem tej niskiej oceny. Oglądało się doprawdy przyjemnie i więcej takich Disney'owskich produkcji.

effendi360

zgadzam się, hobbit przy tym może się schować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones