PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629392}
6,8 74 069
ocen
6,8 10 1 74069
6,6 12
ocen krytyków
Jack Reacher: Jednym strzałem
powrót do forum filmu Jack Reacher: Jednym strzałem

Ksiązka

ocenił(a) film na 6

Czy warto zabierać się za cykl książek o Jacku?

ocenił(a) film na 10
Patrick_

Wnioskuje, ze obejrzales film. Zalezy czego oczekujesz od ksiazki. Ja wole film, ale film obejrzalem jako pierwszy. I bardzo mi sie podobal. Zaczalem wiec czytac ksiazke i juz nie byla taka fajna. W ksiazce jack jast ogromny, silny i bardzo umiesniony, co od razu przeklada sie na przewage wobec oponentow. Niestety, ta wizja bohatera do mnie nie przemawia. Kapitana Ameryke, Batmana, Avengers juz mielismy az do przesytu. Jest duzo opisow a malo akcji, co niekoniecznie podoba mi sie w ksiazkach. Zazwyczaj sam lubie sobie wyobrazic co nieco i nie potrzebuje obszernych opisow. Tymczasem film doskonale zachowuje balans pomiedzy normalnym, przecietnym z pozoru czlowiekiem (Jack Reacher), aczkowiek odpowiednio przeszkolonym i inteligentnym, azeby poradzic sobie z przeciwnikiem a sytuacjami, w ktorych bierze udzial. Wszystko wydaje sie bardzo realne, dzieki czemu film jest wiarygodny, duzo bardziej wiarygodny niz ksiazka, co pozwala na blizsze utozsamienie sie z bohaterem. Dobrze, ze zagral go Tom Cruise, w tym filmie, ktory w wiekszosci filmow nie korzysta z dublerow i sam prowadzil Chevy Chevelle SS przez caly poscig. No i ta scena z Robertem Duvall, gosc po prostu nasmiewa sie z Jacka na budowie tuz przed atakiem. Moim zdaniem to mistrzostwo swiata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones