PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 509
ocen
7,4 10 1 134509
6,1 25
ocen krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

Kto jest bohaterem, Kuklinski ktory zlamal przysiege czy Zacharski ktory okradal USA na rzecz
ulomnej satelickiej Polski zdradzonej w Jalcie i Poczdamie? Ja za Kuklinskim a wy?

cmdrdata

Gen. Zacharski ma bardzo sprecyzowane zdanie na temat PRL i III RP, o Kuklińskim pisał pozytywnie, poniżej masz linka do próbki jego poglądów
http://dorzeczy.pl/id,3656/nr-28-Do-Rzeczy.html. To, że udziela się w Do Rzeczy już najlepiej świadczy o jego poglądach o PRL i Kuklińskim.

ocenił(a) film na 8
bf109f

a bardzo dziękuję, chocaż pamiętam, że w jednym z wywiadów mówił, iż on tego by tak nie zrobił, no ale nie sprecyzował.

ocenił(a) film na 8
bf109f

niestety ale to przeczy Twojej sugestii

https://www.youtube.com/watch?v=rPxnOF2ke-Q

cmdrdata

Pytanie czy bohaterstwo ma związek z ideologią. A może służąc złej sprawie nie zasługuje się na taka ocenę?

Czy byli bohaterami Michael Wittman, Hans-Ulrich Rudel albo Guenther Prien których czyny bojowe są dobrze znane i kosztowały życie wielu walczących z armią hitlerowską? A może status bohatera w przypadku Rudela buduje kilkukrotne lądowanie za radzieckimi liniami jego Ju-87 aby ocalić swoich kolegów? Czy też ważniejsze jest, że pozostał nazistą do końca życia (Amerykanom jakoś nie przeszkadzało to gdy został konsultantem przy projektowaniu. samolotu A-10).

Marian Zacharski działał przeciwko głównemu sprawcy zdrady w Jałcie, dostarczył faktycznie cennych informacji. A najważniejsze, ze nie dał się złamać, nie poszedł na współpracę z Amerykanami i nikogo nie wydał pomimo wysokiego wyroku i podłego traktowania. Gdyby taki człowiek działał przeciwko ZSRR miałby pomniki za życia.

Co do Ryszarda Kuklińskiego, to zachwyt nad jego postacią wynika bardziej z wiary w jego zasługi niż faktycznej wiedzy. A co jeżeli kiedyś ujawnione zostaną dowody, że fantazjował lub był podwójnym agentem na usługach GRU (a są na ten temat przynajmniej poszlaki)? Osobiście podejrzewam, ze heca z jego ucieczką posłużyła też Amerykanom do maskowania innego agenta i wcale nie będą się spieszyć z odtajnianiem dokumentów.

Nie podzielam zachwytu nad byciem peryferyjnym sojusznikiem USA. Historia z Kiejkutami pokazuje naszą rangę. Teraz gdy prowadzona jest dezintegracja Ukrainy widać ile gwarancje USA nienaruszalności jej terytorium są warte. A złożono je w zamian za rezygnację z broni atomowej wspólnie z innymi wiodącymi krajami NATO i ... Rosją.

A tak w ogóle, to jak odbierano by Kuklińskiego gdyby pracował dla niemieckiego BND, brytyjskiego MI-5, czy francuskiego Deuxieme Bureau? Dlaczego praca dla CIA ma nobilitować?

bazant57

Mało uważnie oglądałem Bondy, to jednak MI-6. MI-5 to kontrwywiad.

ocenił(a) film na 5
cmdrdata

To nie jest pełna ocena pracy Zacharskiego. Czy wiesz dlaczego musiał wyjechać z Polski?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones