PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 549
ocen
7,4 10 1 134549
6,1 25
ocen krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

Jak Gendera z ludźmi przeczesują dom Kuklińskiego, to podchodzi do niego Putek i coś tam mówi, i
Gendera mówi do niego tak jakby to był dom kogoś innego i pada pytanie "a kogo myślałeś?" pada
jakieś nazwisko, a Putek odpowiada Kuklińskiego. Gendera zapala papierosa tak jakby był tym
wstrząśnięty. O co tu chodzi? Przecież Gendera dobrze wiedział czyj to był dom.

użytkownik usunięty

Jako, ze nie działa mi edycja, to tutaj z edytuję:
Jak Gendera z ludźmi przeczesują dom Kuklińskiego, to podchodzi do niego Putek i coś tam mówi kogo przyjechaliście tutaj zatrzymać, i
Gendera mówi do niego Ostaszewskego i pada pytanie "a kogo myślałeś?", a Putek odpowiada Kuklińskiego. Gendera zapala papierosa tak jakby był tym wstrząśnięty. O co tu chodzi? Przecież Gendera dobrze wiedział czyj to był dom.


PS: Na to pierwsze nie patrzcie!

Oni przeczesywali dom Ostaszewskiego. Gdy Gendera odpala papierosa i kamera się odsuwa, to widać po prawej nieruszony dom Ryszarda oraz ich zepsutą pralkę. Tak się złożyło, że mieszkało dwóch szpiegów obok siebie :) Z tym, że kontrwywiad miał informacje, że Ostaszewski pracuje dla Francuzów, a o Kuklińskim nic nie wiedzieli.

użytkownik usunięty
Gh0st

To w takim razie dlaczego gonili samochód jaki miał Kukliński? Przecież Ostaszewski raczej takiego samego nie miał, a cały kontrwywiad zaczął ten samochód gonić.

ocenił(a) film na 9

To jest dobre pytanie. Również mnie to zastanawia.

ocenił(a) film na 8

wtedy wszyscy mieli, taki samochód :-)

beatazielinska

Niestety to nie tłumaczy wcześniejszej "charakteryzacji" głównych bohaterów w postaci czapki itp.

Pytanie dlaczego gonili samochód Kuklińskiego, skoro nie chcieli go zatrzymać też mnie zastanawia.

użytkownik usunięty
MaksDamage

Być może myśleli, że Ostaszewski ukradł auto Kuklińskiemu?

ocenił(a) film na 8
MaksDamage

Syn, ten z pralką się spóźniał się, więc Kukliński "musiał z tym coś zrobić". Wysłał swoim samochodem, dwie "przebrane osoby" . Podjechali oni pod dom sprawdzić, co się dzieje? i nagle zaczęli uciekać, więc wydali się podejrzani, mogli chcieć ostrzec Ostaszewskiego, a może tamci od razu zauważyli, że w samochodzie nie ma Kuklińskiego, tylko ktoś zupełnie inny...Widz był przekonany, że cały czas chodzi o głównego bohatera!

ocenił(a) film na 7
beatazielinska

Mocno naciągane... Ale nawet jeśli, to te "przebrane osoby" rozbiły opla. A Kukliński do furgonetki dojechał nienaruszonym. Skąd załatwili dwa identyczne auta tej klasy w tamtych czasach?

prashec

CIA nie dało by rady ? :P

ocenił(a) film na 8
pixi222

Pewnie by dało.......:)

Bokciu

Teraz do mnie dotarł ten marny zabieg że powiedział do swojego syna w aucie żeby się położył, tylko po to żeby widz myślał, że to on ucieka. Żadnego innego sensu to nie ma... to jest słabeee...

ocenił(a) film na 8
espe2h

Wiem o co Ci chodzi i powiem szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi ale faktycznie masz rację.Zabiego zrobiony wyłącznie po widza.

espe2h

Faktycznie, dziwaczne.

ocenił(a) film na 7
espe2h

Racja, racja

espe2h

Bardzo k.. słabe. Do tego po co zatrzymują się tym Oplem pod domem Małaszyńskiego ? Jak w ogóle oni wiedzieli, że mają sprawdzić w przebraniu jego dom - z komórki zadzwonił ? Po co ekipa Gendera najpierw tak rozpracowują i obserwują dom Kuklińskiego ? Po co mały Kukliński wyskakuje oknem, przed czym ucieka ? Jak nie weszli do nich to skąd wrzaski były u Kuklińskich ?

prashec

To w ogóle nie jest naciągane. Ci pracownicy USA podjechali pod dom Kuklińskiego i zaczęli uciekać, więc ich gonili.
To, że tamci gonią samochód bo wiedzą, że to Kuklińskiego, to myślał tylko widz. Oni po prostu gonili podejrzany samochód, nie mieli pojęcia, że tamci robić (zupełnie niepotrzebnie) za Kuklińskiego..
Fajnie się reżyser zabawił z widzem. :)

kendo777

Gendera dobrze wiedział, że to samochód Kuklińskiego i co najwyżej mógł mu pomachać ręką. Do tego CIA znało jego dokładny adres więc po jaką kierwę się zatrzymali pod segmentem obok ?

użytkownik usunięty

Gonili, bo Amerykanie chcieli czymkolwiek odwrócić uwagę biorąc na siebie pościg WSW i MO.

ocenił(a) film na 7

Może po prostu dlatego, że ten samochód zaczął uciekać? Zachowywał się podejrzanie...Przecież mógł nim jechać nie właściciel-Kukliński,a sąsiad-Ostaszewski...

ocenił(a) film na 7

Przecież to proste.Przeczesywali dom nie Kuklińskiego, a Ostaszewskiego :) :P

ocenił(a) film na 9
przemofan

Muszę jeszcze raz zobaczyć, bo zdawało mi się, że przeszukiwali dom Kuklińskiego a mieli szukać w tym drugim :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones