PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500687}

Jack uczy się pływać

Jack Goes Boating
6,3 1 252
oceny
6,3 10 1 1252
5,3 3
oceny krytyków
Jack uczy się pływać
powrót do forum filmu Jack uczy się pływać

Polecam! Może bardziej na 9/10, ale dałem dychę żeby podnieść średnią :)

ocenił(a) film na 8
_Kuba

Również jestem zdania, że mamy do czynienia ze świetnym filmem, choć nie ukrywam, że trudno jest mi pozostać w pełni obiektywnym. PS Hoffman stanowi dla mnie absolutny aktorski TOP ostatnich lat i jestem wielkim zwolennikiem jego talentu. Tym bardziej wyczekiwałem jego debiutu reżyserskiego. Film mnie nie zawiódł. Jest naturalnie niespieszny, poprowadzony momentami b lirycznie, próbuje czasem nieco poetyzować, lecz ponad wszystko jest obrazem "mądrym". Nie zaskakuje niepotrzebnymi fajerwerkami, oszczędny w środki i oszczędny w słowa, skupia się na emocjach, które choć nie kipią i nie epatują zbędnym dramatyzmem, są doskonale wyczuwalne. Ot kolejna historia o szukaniu "siebie", miłości, zrozumienia i małych problemach mających spore znaczenie. Niby wtórny, niby gdzieś już to widziałeś, ale ogląda się go z przyjemnością. Z niecierpliwością będę czekał na kolejne próby reżyserskie Hoffmana.

ocenił(a) film na 8
rSmo

Jakbym czytał swoje myśli :) Bardzo wyczekiwałem tego filmu, byłem przekonany, że się nie zawiodę. I tak też się stało. Jeden z moich ulubionych aktorów. Kino na pewno należące do tych, które lubi zadawać pytania, niż te które na nie odpowiada już podczas seansu. Tak jak napisałeś, film bez żadnych komercyjnych upiększeń- tego właśnie oczekiwałem. Polecam.

ocenił(a) film na 1
rSmo

"mądrym" chyba dlatego że nic nie pokazuje
kamera włóczy się za głównymi postaciami,którzy nie wiadomo czego chcą i co mają ich postawy pokazać
jak to Was fascynuje to nawet film o moim sąsiedzie by Was zachwycił - gość też włóczy się przez cały dzień bez sensu .
Postawię kamerę na klatce schodowej a Wy napiszecie że efekt jaki wyjdzie po tygodniu jest: " naturalnie niespieszny, poprowadzony momentami b lirycznie, próbuje czasem nieco poetyzować, lecz ponad wszystko jest obrazem "mądrym". Nie zaskakuje niepotrzebnymi fajerwerkami, oszczędny w środki i oszczędny w słowa, skupia się na emocjach, które choć nie kipią i nie epatują zbędnym dramatyzmem, są doskonale wyczuwalne. Ot kolejna historia o szukaniu "siebie", miłości, zrozumienia i małych problemach mających spore znaczenie"

ocenił(a) film na 8
andluc

a co, nie było strzałów, krwi i dymania, więc film jest 'be'? Każdy szuka w filmie czego innego i czego innego się spodziewa po konkretnych nazwiskach i zapowiedziach.

ocenił(a) film na 1
rSmo

nie zrozumiałeś mojej opinii więc pewnie dlatego takie gnioty Ci się podobają
nie chodzi o to że nie było "strzałów, krwi i dymania"
chodzi o to że nie było w tym filmie NIC godnego przekazania widzowi
nie było żadnego sensu pokazywać tych nudnych perypetii głównych bohaterów - bo już ciekawsze historie można zaobserwować siedząc przez godzinę w parku na ławce
a jak się nie ma nic do powiedzenia to nie powinno się robić filmu
bo kino jest po to żeby coś pokazać, zainteresować widza
i wcale nie muszą to być efekty specjalne, szybka akcja, czy seks
ale jak widzę dla Ciebie podział jest czarno-biały - jak ktoś śmie napisać prawdę że film był gniotem (chociaż był - jakby się w nim nie doszukiwać sensu) - to od razu amator "strzelanek" i filmów akcji
żal mi takich opinii jak Twoje - nie dlatego żebym się Tobą przejmował - jak lubisz się w kinie (przed tv) nudzić to Twoja sprawa
martwi mnie tylko że taka ocena kina pseudoartystycznego powoduje że się takie mgegnioty promuje, daje imm nagrody, sprowadza do kin
a wiele interesujących obrazów w tym dziadostwie i pseudoartystyczności zwyczajnie ginie

ocenił(a) film na 8
andluc

i vice versa. każde pojedyncze słowo, które napisałeś powyżej mógłbym skierować w Twoją stronę. Linią demarkacyjną jest tu po prostu stosunek do tego konkretnego filmu. Uważasz go za gniota - moim zdaniem jest godny uwagi. Przede wszystkim dorabiasz tu zbędną ideologię, "Jack goes boating" ani nie zgarnia nagród, ani nie miał głośnej, agresywnej promocji, a jest raczej cichym - rzekłbym nawet niezauważonym na szerszym forum - debiutem reżyserskim doskonałego aktora. I co najważniejsze trzeba się mono postarać żeby ten film w ogóle obejrzeć, więc wycieczki w stronę 'promowania gówna' o ile bardzo wygodne jako Twój argument, o tyle są zupełnie nie na miejscu... A w kinie, owszem, czasem można się i przyjemnie ponudzić, a taką niespieszną nudę dawał mi zawsze choćby Jarmusch.

Tak na marginesie, [strasznie nie lubię odnosić się do ocen i wypowiedzi innych użytkowników i używać ich jako argumentów w dyskusji, więc sorry za personalną wycieczkę] ale rzuciłem okiem na Twoje oceny i niektóre wypowiedzi i teraz widze, ze na pewno nie znajdziemy zadnego punktu wspolnego. Tak sie zastanawiam czy na dobrą sprawę sam wiesz, czego szukasz w kinie... Nie będę przytaczał konkretnych wpisów i ocen, bo jak mowilem, uwazam to za prostackie.

ocenił(a) film na 6
rSmo

Chłopak jest ubogi duchowo i nie ma "tej" wrażliwości. Niech se ogląda te swoje komercyjne kaszany.

ocenił(a) film na 7
rSmo

film moze nie wybitny, ale jak najbardziej udany debiut rezyserski. ŚWIETNA MUZYKA!!!

rSmo

Uwielbiam takie 'small movies', ktore na dlugo zapadaja w pamiec. Pieknie pokazuje, ze mozna wyrwac sie z egzystencjalnego letargu w kazdym momencie zycia, a nie ma lepszej motywacji niz drugi czlowiek. Zyjemy w swiecie, w ktorym slowo sukces odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Wypada go rowniez odnosic w zyciu osobistym. Jack startuje w tej konkurencji z pozycji kompletnego underdoga, a pod koniec filmu to on okazuje sie wygranym. Zycie bywa przewrotne - nierzadko ci, ktorym zazdroscimy ich pozornego szczescia, sprzedaja swiatu tylko bardziej sloneczna twarz, a ich lukrowany obrazek kryje grube pekniecia. Swietna gra aktorow (czego nalezalo sie spodziewac) i pozostaje tylko wierzyc, ze Philip Seymour Hoffman jeszcze niejedna refleksja/opowiescia zechce sie z nami jako rezyser podzielic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones