PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112146}

Jak Harry stał się drzewem

How Harry Became a Tree
7,7 164
oceny
7,7 10 1 164
Jak Harry stał się drzewem
powrót do forum filmu Jak Harry stał się drzewem

Nie załapałam się juz,niestety na projekcje w Ale Kino,przeszłam drogę przez mękę z włoskim dubbingiem,by w końcu kupić film w USA( nie mogąc pojąc dlaczego jest nie do zdobycia na Wyspach!) i nareszcie móc obejrzeć go w wersji oryginalnej.Wcięło mnie w fotel!Nie spodziewałam się takiej siły bijącej z ekranu.Nie przypuszczałam,że tak prosty w treści obraz,dziejący się zresztą w 1924 r może tak mnie zauroczyc i powalić.Genialny jest ojciec,czyli Adrian Dunbar,ze swoją stanowczością,porywczą ,władczą naturą,ale syn-tj.Cillian -sama słodycz!Z rozjaśnionymi włosami,błękitno-naiwnymi oczętami,nieznajomością świata i reguł w nim panujących,słuchający ojca,jąkający się w chwilach zdenerwowania,nieśmiałością wobec kobiet Murphy jest genialny i wielki,nie po raz pierwszy zresztą.Jego bohater miota się pomiędzy uczuciem do dziewczyny,a miłością i uległością wobec ojca.Wspaniałe sceny z życia codziennego,emocje targające duszami ojca ,syna i synowej,świetne dialogi,kapitalny obrazek nocy poślubnej,a potem innych intymnych scen Cilliana i filmowej żony.Nic dodać ,nic ująć.Warte obejrzenia w 100 % !

Filutka

Małe sprostowanie : Adrian Dunbar kreuje tu postac właściciela lokalnego baru-Georga-człowieka nie bez wad,na którego zagiąl pazur Harry,w świetnym wykonaniu oczywiście Colm'a Meaney'a.

ocenił(a) film na 8
Filutka

masz jakieś info czy wkrótce będzie w tv? albo jakieś linki? bo strasznie chciałabym obejrzeć ale linki sa tylko na platnych serwisach;(

zzn

Sorry,że odpowiadam z małym poślizgiem czasowym,ale nie było mnie w kraju ,a na obczyźnie rzadko zaglądam do kompa.
Cóż,nie mam info na temat emisji filmu w naszej tv(znając życie-nieprędko,bo to inteligentny obraz,a u nas prezentują za wiele miernoty, tym samym nie mając miejsca na ambitniejsze dzieła ; w Ale Kino było pożegnanie z filmem,więc pewnie już go nie pokażą).Wiedzy co do linków nie posiadam.Kiedyś kumpel ściągnął mi Harryego (z włoskim dubbingiem),ale nie wiem z jakich stron korzystał i czy ja teraz mam film jeszcze w swoich zbiorach.Sprawdzę.Czy w razie czego byłabys zainteresowana?Dodam tylko,że mocne i kapitalne są dialogi,więc nie wiem,czy jest sens abyś słuchała w języku ,którego być może nie rozumiesz(?). Z oryginału nie dam niestety rady skopiować,bo jest zabezpieczenie.Odezwę się za kilka dni.Pzdr.

ocenił(a) film na 8
Filutka

pomęczę się z włoskim dubbingiem ( ale gdyby były jakieś strony z wersja oryginalną to byłabym wdzięczna ;) pozdr.

zzn

Witaj!Mam ten film dla Ciebie,a przy okazji uprosiłam kumpla-informatyka,aby zrobił co może i do tego włoskiego dubbingu dobawił(wynalazł) angielskie napisy.Zobaczymy co da się zrobić...
Przy okazji zapytam dlaczego "Harry" tak Cię zainteresował? Zaintrygowały Cię recenzje forumowiczów,ktoś kiedyś Ci coś opowiadał o filmie,czy może tak lubisz Cilliana,że czujesz potrzebę obejrzenia wszystkich jego artystycznych dokonań -( jeśli tak-polecam gorąco Disco Pigs-jeśli nie widziałaś oraz Sunburn).Cierpliwości więc! Sprawa jest w toku.Przy okazji:podaj mi swoją pocztę.Nie będziemy przecież rozpisywac się na forum na tematy dotyczące sfinalizowania naszej transakcji.No to do miłego!

Filutka

Co ja Cię tu wypytuję o znajomość Disco Pigs,skoro na stronie filmu- z Tobą przeciez rozpisywałam się na temat zakończenia! A to ci niespodzianka! Teraz dopiero zreflektowałam się,łącząc Twój nick z Harryego i Disco Pigs.A propos-znalazłaś w końcu te brakujące 8 min ?
Co do Harryego,to nie ma niestety nigdzie wersji oryginalnej.Musisz zadowolić się włoskim dubbingiem.Kumpel szuka właśnie angielskich napisów-zobaczymy z jakim skutkiem.

ocenił(a) film na 8
Filutka

Znalazłam cały film ( rosyjskim lektorem ) A co do moich motywów to 50/50 - po tym jak zobaczyła "the Edge of love" i z czystej ciekawości zaczęłam przeglądać sylwetki i filmografie aktorów, a póxniej czytać opisy filmów, które wydały mi się interesujące i warte obejrzenia ( tak na marginesie polecam "On the Edge ). Ja c też nie skojarzyłam, ze to od Ciebie znam zakończenie Disco Pigs)

zzn

To świetnie,że poradziłaś sobie sama i jak widzę nie potrzebujesz juz mojej pomocy(?).
Jeśli chodzi o filmy Cilliana,to znam je wszystkie,a samego Murphyego miałam okazję podziwiać i na żywo -w londyńskim teatrze!Cenię kunszt aktorski tego Irlandczyka,ponadto sama studiuję kulturoznawstwo(a niebawem i filmoznawstwo),więc tematyka artystycznego tworzenia jest mi bliska.Wspomniany przez Ciebie "On the Edge" znam oczywiście,najpierw z kina na Wyspach,potem z oryginału dvd również nabytego w Anglii.Film w sam raz w moim klimacie: cudowne widoki Walii,piękna muzyka(szczególnie w scenie miłosnej),dobrze opowiedziana historia, znakomite zdjęcia i oczywiście wyśmienity Cillian (wraz z dotrzymującą mu kroku resztą obsady).Pisać mogłabym w nieskończoność,ale pora kończyć.
No, to miłego oglądania i do "usłyszenia" znowu kiedyś na forum...

Filutka

Nie jestem do końca pewna, czy trafnie zinterpretowałam Twoją odpowiedź.Teraz bowiem wydaje mi się,że sprawa dotyczy Disco Pigs (z tym rosyjskim tekstem(?).Tak czy owak,jesli nadal bedziesz potrzebowała mojej pomocy w temacie Harryego-odezwij się!
Skoro zainteresowałaś się filmografią Cilliana,to polecam Twojej uwadze :"Śniadanie na Plutonie".Pełen odjazd i chyba najlepsza rola w dorobku Murphyego.Jestem zresztą zdania,że w mnogości zagranych do tej pory ról Cillian nigdy nie zszedł na płyciznę swojego talentu,prezentując najwyższe loty,nawet w epizodach.Zobacz też na You Tube fragmenty jego krótkich metraży,a będziesz nimi oczarowana...

ocenił(a) film na 8
Filutka

ten rosyjski lektor dotyczy disco Pigs. sprawa z Harrym jest w toku( jakby co będę pisać ;) ). co sie tyczy Śniadania na Plutonie to oglądałam (nawet niedawna) i naprawdę Murphy w tym filmie pokazuje, ze jest świetnym aktorem
pozdro!

zzn

Ja film ściągnęłam ze strony (oryginalna wersja, po angielsku) http://www.divxturka.net/movies-collections/129057-cinephiles-film-
collection.html
Niestety nie mogę nigdzie znaleźć do tego polskich napisów.

violet_duck

podbijam temat, 2 lata później, a napisów jak nie było, tak nie ma, a szkoda ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones