PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133046}
7,4 32 119
ocen
7,4 10 1 32119
7,8 12
ocen krytyków
Jak działa jamniczek
powrót do forum filmu Jak działa jamniczek

jednakowoż jest to projekcja abstrakcyjna i absolutnie kapitalna. swietny lektor, muzyka (!), tekst, pomysł.. dla mnie bomba!

"ostatecznie wszystko co żyje ma w środku jakąś kiszkę" xD

ocenił(a) film na 9
stn_ms

gwoli ścisłości ‘jednakowoż’ jest użyte tutaj w złej formie... ‘geniusz lecz kapitalne’ się kupy nie trzyma. Nie jest to może, masowo strzelane ‘bynajmniej’, ale nie ma sensu się silić na ładne słówka.
Abstrahując, jamniczek wymiata.

ocenił(a) film na 9
Firever

Przyganiał kocioł garnkowi... chodziło mi o kontekst nie o formę ;)

Firever

faktycznie - sensu logicznego w tamtym miejscu nie ma. z reszta, kiedys poloinistka zganila mnie za uzywanie archaizmow. takie slowo "jednakowoz" chyba w ogole nie istnieje... xD

stn_ms

...jednakowoż ja pewien jestem, że 'zresztą' jej się o uszy obiło

Firever

Skoro poruszamy się już wokół językowych arkan, to zwróćmy zwracającemu jego zwracanie zauważając, że zdanie 'Abstrahując, jamniczek wymiata' (ani żadne w stylu 'Podsumowując, ...', 'Abstrahując, ...') jest również bez sensu, tym razem "składniowego" (możliwe, że definicyjnie to inny rodzaj błędu, stąd "xxx"). Jeżeli chcemy silić się na niewątpliwie ładne słówko 'abstrahując', wiedzmy, że należy to zrobić (na przykład) w następujący sposób: 'Abstrahując stwierdzam, że jamniczek wymiata'...

ocenił(a) film na 2
stn_ms

GENIUSZ i SZALEŃSTWO bardzo ciężko rozróżnić

obstawiam że autor tematu źle wybrał, bo takie coś szkodzi dzieciom mocniej niż erotyka

ocenił(a) film na 8
plantum

oczywiście ze 'jednakowoż' istnieje, tylko w innym kontekscie. Mogłoby być np. "film mi sie nie podobal, jednakowoż mial dobrą muzyke" czy coś...

A co do Jamniczka - wiadomo, zajebisty, choć momentami 'przynudnawy' - widzialem lepsze animacje Antonisza.

ocenił(a) film na 8
plantum

Haha! Antonisz byłby zachwycony takim komplementem.

Jamniczek rulez. :)

ocenił(a) film na 10
stn_ms

hehe ale dlaczego akurat jamniczek ?

ocenił(a) film na 8
chemas

Nawiązanie do cytatu wieszcza.

ocenił(a) film na 9
stn_ms

Popieram.. Odkryłem ten film stosunkowo nie dawno i uważam, że jest mega dobry. Gimbusy, którym podoba się tylko s-f nie docenią tego geniuszu...

ocenił(a) film na 7
stn_ms

Zgadzam się :) obraz zahacza o abstrakcję jeśli chodzi o realizacje i styl ale sama idea jest jakby surrealistyczna. Zestawiono elementy paradoksalnie do siebie nie pasujące.Lektor jest super. Przypomina głos starszego profesora z lat 60- akcent kojarzy się ze starą, nadmiernie poprawną polszczyzną również dobór słów i określeń - nieco infantylnych wprowadza dodatkowy element 'zamieszania' .

Ten film to jeden, wielki abstrakcyjny oksymoron- zestawiono przeciwności:
pseudo fachowy, techniczny sposób opisu / z dziecinnym słownictwem
wesołkowatość i komedie / z tragedią
technikę / z przyrodą a w rezultacie człowieka działającego przeciwko przyrodzie.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones