PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235945}

Jak zostać gwiazdą

American Dreamz
5,3 6 901
ocen
5,3 10 1 6901
Jak zostać gwiazdą
powrót do forum filmu Jak zostać gwiazdą

Film jest rewelacyjny, ale aby odczuć trzeba się cofnąć do 2005 roku i przedstawić sytuację w USA.

Podobieństwa filmowych postaci i tych z rzeczywistości.

1. Prezydent (D.Quaid) to facet, który jest marionetką w rękach szefa kancelarii. To przypomina realną sytuację p.Bush (prezydent) i D. Chenney (v-ce prezydent). Prezydentowi spada poparcie. I tak było w rzeczywistości.

2. Program American Idol to najpopularniejszy program TV w USA. W finałowym odcinku 2005 r. na zwycięzcę oddano 63 milionów głosów. To podobny wynik do wyborów prezydenckich. Z roku na rok liczba głosów rośnie w ubiegłym było ponad 100 mln, a to już więcej niż przy wyborach.

3. W 2005 r. zwyciężyła piękna ambitna blondynka Carrie Underwood. Bohaterką filmu jest jasnowłosa młodziutka piekielnie ambitna Sally Kendoo (M.Moore).

4. Jednym z oceniających w "Idolu" jest Anglik Simon Cowell. W filmie sędzią również jest Anglik. Kto oglądał Simona w TV, to doceni znakomitą rolę Hugh Granta. Każdy ruch, zdanie to parodia jurora.

Kto nie zna tych podstaw nie doceni różnych smaczków w tym filmie. O tym jak dobry był Hugh w tej roli, niech będzie fakt z trudnością znalezienia dobrej roli po tym filmie. Simon od kilku lat jest uznawany za najbardziej wpływową osobą showbiznesu w USA i Wielkiej Brytanii.

Film się nie sprzedał, ponieważ nie miał szans na znalezienie widowni. Amerykanie nie będą oglądać filmu, który pokazuje ich głupotę. Świat nie zna i nie musi znać tych czterech faktów. A bez nich, to normalna komedyjka.

hist1410

ja również tak odebrałam ten film, ale nie chciało mi si pisać długich wyjaśnień dla mas ;)
dzięki hist1410 =)

hist1410

Po przeczytaniu tej opinii postanowiłam obejrzeć film :) Dzięki

ocenił(a) film na 6
hist1410

Hugh rolę życia to miał w Notting Hill a nie w jakiejś komedyjce 6/10 o reality show.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones