PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608456}

Jako w piekle, tak i na Ziemi

As Above, So Below
6,2 42 544
oceny
6,2 10 1 42544
5,7 6
ocen krytyków
Jako w piekle, tak i na Ziemi
powrót do forum filmu Jako w piekle, tak i na Ziemi

Dobry horror ma oddziaływać na emocje, przepraszam bardzo jak film ma mnie wystraszyć i emocjonalnie pobudzić gdy kamera wciąż lata w ręku, niby kręcącego ten kicz człowieka ? Kino to sztuka, a podstawą sztuki jest przekaz, a z kolei podstawą przekazu są zdjęcia oraz muzyka... Jak mam ocenić przekaz kręcony z ręki ? Tylko 1 jak podobne temu kicze... Aby się pobudzić emocjonalnie, potrzebuję dobrego obrazu oraz dobrej muzyki, i to jest podstawa kina... Takie horrory jak ten ani mnie nie kręcą, anie nie wzbudzają u mnie żadnych emocji, oglądam je ze znudzeniem jak powtarzaną w TV po raz 233 bajkę o Bolku i Lolku... Chcecie prawdziwych horrorów działających na emocje, proszę: Dark Water wersja Japońska (koniecznie !!!) super zdjęcia i dołująca muzyka, pozwalająca utożsamić się z bohaterką zmagającą się z problemami życia oraz czymś nadprzyrodzonym... Gustuję w starszych filmach, one były robione ze starannością nie jak współczesny kicz... Skowyt, IT, Martwe Zło, itp. Filmy tego typu jak ten który opisuję nudzą mnie do bólu i wk... tą latającą kamerą o której pisałem na wstępie...

ocenił(a) film na 7
glupinick1

Ja tam mało kiedy 'boję się' na horrorach. Ostatnio zauważyłam, że filmy właśnie z 'latającą kamerą' najbardziej wydają mi się "realistyczne" (z braku laku użyłam te słowo). Za to okropnie nudzą mnie filmy, które albo mają widza obrzydzić i nic więcej przez co mam niesmak jak wychodzę z kina, albo mają miliardem niepotrzebnych "jump scaresów" (przepraszam, nie mam pojęcia jaki jest zamiennik polski ;/) wprawić w zawał ale nie taki jaki by się oczekiwało.

PS: plus filmy z jakimś wątkiem religijnym wydają mi się bardzo ciekawe, bo choć nie wierzę w Boga, wierzę w istnienie kosmicznie wierzących wariatów, którzy w moim mniemaniu mogą być groźni.

AxxxA

Mnie akurat filmy z latającą kamerą wkurzają bo wiem o co biega :) O oszczędności na efektach specjalnych... Jak Ci obraz miga co chwila i nic nie widzisz, to nic nie zobaczysz a masz się bać... Ja w latach 90 oglądałem horrory typu "Skowyt" "Martwe Zło" czy inne na podstawie powieści Kinga, i powiem szczerze że działały na mnie emocjonalnie, tzn. bałem się. Teraz fakt też się niczego nie boję, ale tęsknię za dobrą filmową robotą, i dlatego napisałem ten tekst. Lubię filmy z dobrymi ujęciami, i dobrą muzyką, to musi być skomponowane by mnie zainteresować, taki mam gust :)

AxxxA

Nie wiem czy wiesz, ale na przykład studio odpowiedzialne za efekty specjalne w horrorze "Skowyt" było nominowane do Oscara, takie dobre kiedyś efekty robili, teraz też robią, ale trzeba się starać a nie kamerą machać... To mnie nie wzrusza i mną nie porusza :)

AxxxA

I muuuuzyka, obraz plus muzyka, to komponent działający na emocje.. Ludzie nie doceniają muzyki w filmach, nie zauważają jej, a czasami dobra dopasowana emocjonalnie muzyka ratuje film...

ocenił(a) film na 7
glupinick1

"Jak mam ocenić przekaz kręcony z ręki ?" - a jak oceniasz filmy von Triera?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones