PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608456}

Jako w piekle, tak i na Ziemi

As Above, So Below
6,2 42 549
ocen
6,2 10 1 42549
5,7 6
ocen krytyków
Jako w piekle, tak i na Ziemi
powrót do forum filmu Jako w piekle, tak i na Ziemi

Bohaterowie filmu cały czas schodzili w dół, a w wąskich tunelach było napisane jeśli dobrze pamiętam, że czołgają się do piekła. Moim zdaniem to była jakaś forma czyśćca.. Wyznali swoje grzechy i .. (wydostali się?) .. w sumie nie wiadomo. Jeśli szli w dół, to jak wyszli na powierzchnię? (myśląc realistycznie). No i ta nagła zmiana grawitacji w końcówce mnie zastanawia. Pomysł trochę zerżnięty jakby z Grave Encounters, ale tam nie wydostali się na powierzchnie, a tkwili w labiryncie pomieszczeń.

Myślę, że sam film w sobie jest ciekawy ze względu właśnie na te niejasności. Ja też oczekiwałem jakiegoś wejścia do piekła, ale autorzy filmu zrobili psikusa :). A może odwołując się do tytułu rzeczywiście żyjemy i cierpimy w piekle? ;p

ocenił(a) film na 8
Albi07

Mi się wydaje, że ziemia na której żyjemy jest tym "piekłem" ale to tylko jedno z wielu przypuszczeń. Film (szczególnie końcówkę) można interpretować na wiele sposobów co osobiście mi się podoba :)

ocenił(a) film na 9
Albi07

Dokładnie było napisane "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate" ("Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie") - w Boskiej Komedii Dantego taki napis widniał przy zejściu do piekła, więc tak, dokładnie tam trafili. Generalnie cały film czerpie garściami z Boskiej Komedii - jak się przypatrzeć, to widać, że przeszli przez 9 kręgów piekła i na końcu kiedy dochodzą do ostatniego kręgu (środka ziemi - idą cały czas w dół), grawitacja się odwraca i zaczynają wdrapywać się do czyśćca.

ocenił(a) film na 9
Hydeist

To nie do końca jest czerpanie z Boskiej Komedii, ten film jest naładowany alchemicznymi i okultystycznymi prawdami, które istnieją w naszym życiu w rzeczywistości. Aczkolwiek podejrzewam, że to wiedza już dla bardziej wtajemniczonych.

ocenił(a) film na 5
aureliarose

Himmlerowi by się podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones