PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252023}

Jan Paweł II

Pope John Paul II
6,2 17 321
ocen
6,2 10 1 17321
4,3 3
oceny krytyków
Jan Paweł II
powrót do forum filmu Jan Paweł II

To wygląda tak jakby ktoś napisał bardzo obszerną książkę, dajmy TRYLOGIĘ o Karolu Wojtyle. Taką na dwa tysiące stron. A scenarzysta i tak dał te epizody z życia Papieża co wszyscy znamy już od dawien dawna. Bynajmniej jak sądzę Polacy znają. No i Włosi. Zresztą film zwyczajnie zrobiony pod publiczność co z chusteczkami w kinie będzie siedziała i się wzruszała. Film nudny, powstały na zasadzie "zaróbmy na śmierci papieża ile się da, póki jeszcze się o tym gada" To samo się tyczy filmu z Adamczykiem. Myślę że Wojtyła by na tym filmie przysnął tak jak to uczynił na Quo Vadis.
Wydaję mi się że dużo ciekawiej wypadają w tym kontekście filmy dokumentalne, analizujące istotę pontyfikatu.

ocenił(a) film na 7
lukas_ch

Moim skromnym zdaniem, chyba jesteś zbyt surowy w ocenie tego filmu. Twórcom raczej chodziło o pokazanie papieża w przełomowych momentach historii Polski i świata. Po prostu zarys najważniejszych wydarzeń, które miały być przybliżone światu jeszcze raz. Nosi on znamiona dokumentu, tyle, że brak jest komentującego, opowiadającego. Z drugiej strony, ciężko w dwóch godzinach zamknąć 27 lat pontyfikatu. Z czasem może pojawią się filmy poświęcone konkretnym wątkom z życia JPII.

ocenił(a) film na 3
Michal1982

Nie sądzę żebym był aż tak surowy. Film ten jest tak samo pompatyczny jak inne fabularne produkcje o Papieżu i nie zauważyłem żadnych znamion dokumentu. Produkcja ta jest zrobiona tylko i wyłącznie po to żeby wyciągnąć pieniądze od widza. Poprawna aż do bólu i tylko minimalnie lepsza od wersji z Piotrem. Adamczykiem.

ocenił(a) film na 7
lukas_ch

Zgadzam sie, ten był lepszy niż z Adamczykiem, choć tamten oglądałem piąte przez dziesiąte, dlatego nie oceniłem, ale nie przykuwał mojej uwagi.
Co do wyciągania kasy od widza - to już tylko na specjalnych pokazach na zamówienie w lokalnych kinach chyba... bo poprzez telewizor ciężko wyciągnąć kase - chyba ze namawiając na wysłanie SMSa:)
Raczej zrobiono taki film, bo po prostu wypadało... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones