PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451939}

Jane Austen żałuje

Miss Austen Regrets
6,6 3 034
oceny
6,6 10 1 3034
Jane Austen żałuje
powrót do forum filmu Jane Austen żałuje

Oglądałam cały film i zostało mi tylko 10 minut końcówki :( a chcę już teraz wiedzieć bo nie chcę
mi się szukać w internecie ?

ocenił(a) film na 6
zelkaaaaaa

Za wdowca z szóstką dzieci :)

ocenił(a) film na 9
Mirya

ok dzięki :)

Mirya

a czemu nie za Johna Plumptre co gral Hiddleston? widzialam jakas scene i wygladalo jakby mieli sie ku sobie z Fanny

mania19

Jane się z niego wyśmiewała, Fanny zapatrzona w ciotkę przyjmowała i uznawała słowa krytyki i rozstała się z Johnem. Ostatecznie wyszła sytuacja jak w Perswazjach (młodzi zakochani z sobie po uszy, ale ktoś z dorosłych wpłynął na pannę i doprowadził do rozstania, potem okazuje się, że to była jej wielka miłość i żałuje swojego postępku). Niestety nie ma podobnego zakończenia, bo Plumptre zdążył się ożenić.
W zasadzie wyszła podobna sytuacja jak z Tomem Lefroy'em i Jane.

Nadienn

Dzieki za odpowiedz. :) Juz nawet zapomnialam, ze o to pytałam :) No i Niestety tak to jest jak sie samemu nie mysli

Nadienn

Skąd wam się wzięła wielka miłość? Zauroczenie tak, ale porównania do perswazji do bym nie dała, tym bardziej z jego strony. A może postać tak napisana i odegrana, że ciągle miało się wrażenie, że prócz zauroczenia on po prostu - szuka żony :)

asikh

Może rzeczywiście porównanie do Perswazji nie jest idealne, ale cała ta sytuacja troszeczkę mi przypominały tamte zawiłości ;) Głównie chodziło mi o motyw dwojga kochanków, których miłość została przerwana przez niepochlebne opinie osób trzecich.

Nadienn

Tego zawsze widzowie będą się doszukiwać w tym wątku, o to wszakże chodziło twórcom - by było skojarzenie i do książki i do jej przerwanych związków. W końcu Austen nigdy nie pisała o świecie i sytuacjach, których nie znała :)
Podobał mi się komentarz pani Austen na ślubie Fanny, że miała rację. Fajne nawiązanie do jej umiejętności przewidywania ludzkich zachowań.

asikh

Zgadzam się :) Jane miała niezwykły talent obserwacji. To właśnie dlatego tak dobrze czyta się jej książki. Wielu ludzi uważa, że są ta zwykłe romansidła, ale dla mnie jest to niezwykle celny opis społeczeństwa tamtych czasów.
Podoba mi się jeszcze coś. W prawie każdej powieści występują dwie bardzo charyzmatyczne młode kobiety, które po różnych trudach życiowych ostatecznie osiągają upragnione szczęście. To taki miły odnośnik do relacji sióstr Austen, których życie.... wiadomo jak się potoczyło.

ocenił(a) film na 7
zelkaaaaaa

Sir Edward Knatchbull, polityk, wdowiec z szóstką dzieci.

ocenił(a) film na 9
Bonawentura0

Dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones