PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98163}
7,3 83 270
ocen
7,3 10 1 83270
7,2 17
ocen krytyków
Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej
powrót do forum filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej

Obraz Polaka w społeczeństwie amerykańskim jest fatalny. I to od około 150 lat. I nie da się ukryć, że obraz ten w dużym stopniu tworzą Żydzi (nie bawmy się w poprawność polityczną).Nie sądzicie, że Kaziński to ostatni palant?

ocenił(a) film na 8
bartek_k_szczecin

na tle całego filmu pokazali go jako faceta z jajami, z którym można by spokojnie wyjść na piwo. pokazali go wyjątkowo dobrze moim zdaniem.

ocenił(a) film na 5
bartek_k_szczecin

A jaki niby ma być ten obraz ? Polacy raczej nie bez powodu mają taką a nie inna opinię, nie wiem jak w innych krajach ale w Polsce z 80 % to zwykli bezmyślni idioci wystarczy spojrzeć na wyższy niż w innych krajach jak np Czechach procent wierzących

ocenił(a) film na 7
kryszti

Akurat porównanie Polaków i Czechów pod względem religijnym jest chybione. Splot wydarzeń historycznych ustawił wrogo Czechów do kościoła katolickiego. Nie palono by Husa na stosie, to do wojen husyckich by nie doszło i tamtejszy kościół mógłby być podobny po wiekach do naszego. Ale to tylko gdybania. A w ogóle to, jak i wizerunek Polaka na zachodzie, to kwestia na całe prace naukowe, a nie dyskusje na necie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
PinkiePapryk

Nie interesuje mnie zbytnio Polska od której nic nie dostałem poza depresją. Szanuj sobie co chcesz, ale nie ingeruj w to co ja szanuję, mam prawo mieć swoją opinię, Polska to kraj dziki. Nie obchodzi mnie kto wyznaje jaką religię każda jest tak samo debilna i w każdej bóg ma w dupie świat

kryszti

Tak cię ta Polska nie interesuje, że aż piszesz po polsku, w temacie po polsku, brednie, które interesują może małą garstkę podobnych tobie cebulaków, pracujących na negatywną opinię o Polakach wszędzie tam, gdzie postawią swoje brudne aroganckie stopy. Nikt nie ingeruje w to co rzekomo szanujesz, bo nikogo to w najmniejszym stopniu nie obchodzi. Kolega PinkiePapryk zwrócił ci po prostu uwagę na to, że nazywając publicznie ludzi śmieciami ze względu na wyznawane wartości, pogrążasz siebie i swoich, na nasze nieszczęście, rodaków na całym globie ziemskim. Zwracamy ci uwagę tylko dlatego, że nie jesteś tu sam i epatujesz głupotą, łącząc ją z niezrozumiałym poczuciem wyższości względem pozostałej części narodu. Swoje mądrości zachowaj dla swojej garści znajomych, o ile, z nieznanych mi powodów, ktokolwiek ma tyle cierpliwości, by utrzymywać z tobą jakiekolwiek relacje. Na koniec zapamiętaj sobie jeszcze, że Polska nie jest ci absolutnie nic winna, bo to nie partia robotnicza, wróżka zębuszka, ani żadne hojne bóstwo, w które taki dumny ateista (bardziej zakała ateizmu) jak ty i tak z resztą by nie uwierzył, a społeczeństwo połączone językiem i kulturą, pracujące wspólnie na lepszą przyszłość dla siebie, swoich dzieci i ich dzieci tu na miejscu. Absolutnie nie jest to też fundacja dla ubogich umysłowo arogantów. Idź i nie dziel się więcej z nami swoimi smutnymi wypocinami i życiowymi niepowodzeniami.

ocenił(a) film na 5
Machabeusz

Wyjmij może następnym razem ten kij od szczotki z dupy zanim coś napiszesz, ty i tobie podobni idioci nie rozumiecie moich postów ale do pi*rdolenia pierwsi. Ogólnie rzecz biorąc odpisywać na wypociny takiego kretyna nie zamierzam, nie jestem masochistą. Wielki k*wra moralizator się znalazł, Polska w większości to zadufani w sobie idioci twojego pokroju i to oni robią najgorsze wrażenie, ta nasz skażona mentalność. To tej twojej upośledzonej treści merytorycznej nawet się nie zbliżam. Odnieś do siebie słowa Swoje mądrości zachowaj dla swojej garści znajomych, o ile, z nieznanych mi powodów, ktokolwiek ma tyle cierpliwości, by utrzymywać z tobą jakiekolwiek relacje", pasują jak ulał... choć w sumie nie powinieneś mieć takich problemów, idiotów pełno

kryszti

O filmie nic nie napiszę, bo jeszcze nie oglądałem (mam ochotę na film z Gyllenhaalem, po obejrzeniu "Prisoners).

Chciałbym jedynie sprostować dane.

80% to zaniżona statystyka. W naszym kraju wiarę deklaruje ponad 90% (wahania na poziomie 92-94%) polaków. 96% z tego co pamiętam to katolicy. Statystyka ta jest niezmienna praktycznie od 20 lat. W polemikę nie będę wchodził, wspomnę tylko, że nazwijmy je - "społeczeństwa ateistyczne" uchodzą za te bardziej rozwinięte (patrz kraje skandynawskie), co może nasuwać jakieś wnioski. Jakie? Tego nie wiem. Wiem jedynie, że daleko nam i do mentalności, powiedzmy - szwedów; jak i sytuacji gospodarczej etc. Wiadomo - historia zrobiła swoje, ale nie zwalajmy wszystko na nią:).

Dla zainteresowanych polecam w tym temacie badania CBOSu (w formie komunikatów na ich stronie):
- Dwie dekady religijności polaków
- Wiara polaków po śmieci Jana Pawła II (albo zbliżony tytuł/temat

do tego może to? "Ateiści najinteligentniejszą grupą światopoglądową - badania 137 krajów"

I żeby nie było, nie promuję tutaj ateizmu ani niczego. Chciałbym nazwać się ateistą, ale nie chcę z uwagi na to co wyczyniają tzw/ "wojujący ateiści", którzy z ateizmu sami zrobili religię. Dla prawdziwego ateisty temat religii w ogóle nie powinien istnieć, ponieważ nie ma ona żadnego znaczenia. Tymczasem dla niektórych staje się on sensem życia.

Amen.

ocenił(a) film na 5
spnm

Ludzie są chrzczeni wbrew ich woli więc ciekawe jakie mają być te durne statystyki? Z resztą niektórzy deklarują się jako katolicy żeby mieć spokój od tych świrów i tej całej sekty. Taka już nasza jakaś dziwna mentalność, zgadzam się z resztą co piszesz. Ja tam nikogo nie oceniam ale religie potrafią zrobić sieczkę z mózgu słabszym jednostkom. Ja sam jestem agnostykiem a nie ateistą. Ale nie wiem czy to miejsce na taką dyskusję. Do samych religii nic nie mam ale jest coś w tym że wierzący w nią są głupsi a mnie niezmiernie wk*rwia ludzka głupota, samo istnienie siły wyższej nie ma jakiegokolwiek znaczenia, ale te wszystkie sekty wkurzają

ocenił(a) film na 5
kryszti

Ja swoich 2óch synków nie ochrzciłem i życzę innym takiej decyzji jeśli nie są związani z wiarą - dla mnie to był pierwszy krok by się odciąć od manipulacji narodowej :) .

Co do Polaków za granicą to przez ponad 7 lat mieszkałem w UK i nie odczułem by traktowano nas tam jak głupków i jeśli już ktoś to robi to sami nasi rodacy.

Swoją drogą to Polska popełniła kilka błędów na przestrzeni dziejów i do dnia dzisiejszego zbieramy tego laury. Ponadto nasz naród ma jedną wyjątkowo irytującą cechę: Polak potrafi wbić nóż w plecy swojemu rodaków ale najgorszemu wrogowi podaje rękę. Do tego zbyt często żyjemy w niezgodzie miast trzymać się razem. I dalej: jesteśmy za mało przebiegli: ja bym Turkom pozwolił podbić Wiedeń :) . Takich przykładów można by mnożyć.

A co do filmu to jest ok ale nie powala. Ot, taki sobie. Wolę bezapelacyjnie Pluton czy Krainę Tygrysów.

ocenił(a) film na 5
kulten

No to brawo jak za dzieciaka im nie nasrasz do głowy to mogą z nich wyrosnąć wartościowi ludzie, niech opierają swoje dobro na potrzebie serca a nie strachowi przed okrutnym bożkiem.

Mój kumpel robi w Niemczech i mówi że niemcy traktują polaków lepiej niż polak polaka i ogólnie polacy są doceniani za swoją pracowitość, ci stereotypowi idioci głównie zostają w kraju.

Nasz naród ma wiele irytujących ale szkoda nerwów by o tym dywagować. Film rzeczywiście średni

ocenił(a) film na 7
kryszti

współczuję, że jest w was tyle goryczy. dzięki wam czuję, że moje poglądy i droga na której jestem są słuszne.

ocenił(a) film na 5
Bosman.

Wmawiaj sobie co chcesz, nie wiem dlaczego mi o tym piszesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

im więcej piszesz tym bardziej mnie utwierdzasz w słuszności

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

bezsensowny jest twoj argument, który caly czas powtarzasz. ze Cie "gówno" obchodzi moje zdanie. Taki argument może powiedzieć każdy każdemu, więc taki uniwesalny argument jest nic nie warty. Można go porównać do sztandarowego argumentu starych ludzi do kogoś mlodszego: nie bądź taki mądry gówniarzu co ty wiesz o życiu". pomodlę się za Ciebie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

nie lubię być obrażany no ale cóż trafiła mi się do dyskusji taka, a nie inna osoba, która potrafi tylko obrażać, cała twoja wypowiedź to tylko szczekanie złego pieska. Wszystko co napisales mozna strescic do: wszyscy wierzacy to debile (co z tego, że wiele z nich jest wielkimi filozofami, myslicielami, albo poprostu dobrymi ludzmi ) to i tak debile. Jeśli obiektywnie spojrzeć na Twoje i moje wypowiedzi to za gówniarza robisz raczej Ty ;] Ja Ci nie moge udowodnic, że Bóg istnieje ale i Ty nie możesz mi udowodnic ze nie istnieje. Taka jest specyfika wiary. A abstrachujac od istnienia Boga to jesli religia nawoluje do tego by czynic dobro to znaczy ze jest zla i dla debili? jesli religie uznamy jako drogowskaz jak milowac drugiego czlowieka, jak codziennie za innego czlowieka umierac, oddawac część siebie, wybaczac to nadal to bedzie debilne? uwazasz ze czynienie dobra jest debilizmem? mozesz mowic, ze takich ludzi "prawdziwych chrzescijan" nie ma w praktyce ale czy w zyciu nie chodzi by do czegos dazyc? stawac sie coraz lepszym? Widzisz, ja proboje stawac sie coraz lepszym czlowiekiem, panowac nad gniewem, milowac wroga czy kogos o odmiennych pogladach, a Ty najwyżej wymyslisz jakaś nową obelgę na ludzi wierzacych. Ciekawe ile razy jeszcze usłyszę od Ciebie, że jestem debilem i że gówno Cię obchodzi moje zdanie ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

nie jestem masochistą, po prostu nie przestaję pisać przez to tylko, że trafił mi się rozmówca, który nie zna elementarnych zasad kultury podczas prowadzenia dyskusji i z każdą swoją wypowiedzią obrzuca mnie obelgami.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

oj coś u ciebie nie tak z czytaniem ze zrozumieniem, ja już zakończyłem z tobą dyskusję ze dwa posty temu, ponieważ ciągle piszesz to samo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

skoro nie zacząłeś to po co pisałeś?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

widząc twój poziom wypowiedzi wole byc tu gdzie jestem ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kryszti

śmiem watpic ze namiastka uwazam ze tylko na to cie stac ;) bo niby dlaczego mam uwazac inaczej skoro w kazdym poscie sloma wychodzi ci z butow "swiatly" czlowieku;) fascynujace jest to ze piszac jak burak probojesz mi wmowic ze stoisz nie wiadomo ile poziomow wyzej niz ja, ten kontrast jest bardzo zabawny ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
kryszti

u nas mało jest mądrych ludzi i najgorsze jest to , że tendencja jest spadkowa

użytkownik usunięty
bartek_k_szczecin

w oczach amerykanow kazdy kraj jest nedzny, zalosny, prymitywny tylko oni sa naj naj....np o skandynawi mysla ze to wikingi jeszcze sa....masakra

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kryszti

Nie cierpie usa, jest lepsza np zakaz posiadania broni i brak kary smierc!

ocenił(a) film na 7

zakaz posiadania broni w polsce to największa bzdura i pogwałcenie elementarnych praw człowieka.

użytkownik usunięty
Bosman.

ogarnij sie!

ocenił(a) film na 7

jesli uwazasz ze sytuacja gdy napastnik posiada nielegalna broń (bo zdobycie nielegalnej broni przez kryminaliste nie jest problemem) , a normalnemu obywatelowi zakazuje się posiadania legalnej broni do obrony własnej jest w porządku to z calym szacukiem Ty powinnaś/eś się ogarnąć :) uważam, że prawo obrony własnego zycia jest elementarnym prawem czlowieka, a panstwo ktore zakazuje obywatelom posiadania srodkow do obrony wlasnej lamie to prawo.

użytkownik usunięty
Bosman.

bron nie jest do obrony tylko do zabijania! a kto ci daje prawo do pozbawienia kogos innego zycia? nikt! nie masz takiego prawa a jakbys patrzyl na swiat trzezwym okiem a nie propagandowa papka z USA wiedzialbys ze posiadanie broni to czyste zlo! wiecej niewiennych ludzi ginie ot takiej "obrony" niz tak naprawde ci "zli".

użytkownik usunięty

Glownie oto mi chodzi:
In 2010, 15,576 children and teenagers were injured by firearms — three times more than the number of U.S. soldiers injured in the war in Afghanistan, according to the defense fund.

Nationally, guns still kill twice as many children and young people than cancer, five times as many than heart disease and 15 times more than infection.
zrodlo: http://www.usatoday.com/story/news/nation/2013/04/11/guns-child-deaths-more-than -cancer/2073259/
drugie zrodlo: ludzie ktorych znam osobiscie mieszkali lata w USA i uciekli, jest ich sporo - tylko o tym sie nie mowi, wiedza ze kara smierc, posiadanie broni nikomu nie sluzy. Ale znaczna wiekszosc wierzy w to co i ty...niestety.

użytkownik usunięty
Bosman.

USA nie cierpie! robi syf na calym swiecie a pozniej europa musi po niej sprzatac! - chodzi mi glownie o tych wszystkich uchodzcow, muzlumanow itd to europa ich przygarnia bo usa robi sobie wrogow. Muzlumanie maja przesrne, europejczycy tylko usa nie!

użytkownik usunięty

* Muzlumanie maja przesrne, europejczycy tez, tylko usa - nie! wielcy zasrani obroncy wolnosci.

ocenił(a) film na 7

Jeśli ktos pragnie pozbawic mnie zycia, ja w obronie wlasnej moge zrobic to samo tej osobie. Zabijanie jest zle ale cenie swoje zycie bardziej niz zycie kogos kto chce mi zrobic krzywde.

użytkownik usunięty
Bosman.

Proste myslenie - chodzi mi o calosc, pozwolenie na bron to czyste zlo! albo jestes slepy albo zwyczajnie glupi! przeczytales to co wyslalam ile ludzi ginie od broni w USA??? powinno ci dac do myslenia!

ocenił(a) film na 5

Racja w sumie kara śmierci to jak nagroda... ja mogę mieć broń gdybym chciał co to za różnica czy to jest legalne czy nie... w sumie nie ma sensu z tobą dyskutować

kryszti

W życiu nie czytałem wypowiedzi tak przepełnionej nienawiścią i frustracją z jednej strony, a z drugiej na siłę próbującej wmówić swoją jakże mylną rację, a co za tym idzie głupotę. Strasznie musisz być zdesperowny i młody skoro aż tak emanujesz złością i wulgaryzmami.

ocenił(a) film na 5
ulifont

Skoro twierdzisz o oświecony...

ocenił(a) film na 5
kryszti

tak twierdzisz

Tak czy siak stwierdzanie jakichś tam faktów na moj temat jest niepotrzebne, nie jestem na tyle ważny... może coś z sensem raczysz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones