PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98163}
7,3 83 325
ocen
7,3 10 1 83325
7,2 17
ocen krytyków
Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej
powrót do forum filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej

Goście, którzy mają za zadania trwać na stanowisku w bezruchu przez cały dzień, zachowywać zimną krew w każdej sytuacji i ufać swojemu spotterowi.
Snajperzy przedstawieni w filmie to ich przeciwieństwo, kłócą się jak małe dzieci i desperacko próbują zdobyć fraga, ale nie ma się co dziwić, w końcu są wybierani na zasadzie "bierzmy silniejszego", a sierżant zamiast trzymać ich żelazną ręką sypie żartami i ogólnie jest tym dobrym koleżką.
Kiedy główny duet zakrada się do budynku, dwóch oficerów jak na komendę wchodzi na wieżę. Nie lubię takich uproszczeń w filmach wojennych.
I to całkowicie moje zdanie, nie podobała mi się tępa mentalność żołnierzy "walenie, walenie, walenie". Rozumiem, że gorąco, nuda, no ale tak za grosz kreatywności w wolnym czasie? Poker, siatkówka plażowa, kącik amatorów kolejek elektrycznych. Cokolwiek.
No i kolejnym minusem jest wciśnięcie dużej dawki propagandy do sceny, gdzie płonie ropa, kwestie były sztywne i oklepane do granic.

Mam bardzo mieszane uczucia i zastanawia się, jak go ocenić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones