PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 435
ocen
7,2 10 1 80435
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Z jednej strony swietna komediowa rola Wiktorii Gasiewskiej grajacej piecioletnia dziewczynke i bajkowy klimat. Z drugiej film jest w sumie komedia romantyczna. Duzym plusem na pewno sa aktorzy - Janusz Gajos czy Adam Ferency.
P.S. Do tych ktorzy beda sie dziwic ze juz widzialem film. Ogladalem go na pokazie przedpremierowym w Gdansku 23 kwietnia :).

ocenił(a) film na 6
Zblazowana_gwiazda_rocka

Widziałeś go podczas XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy O Filmie?:)

wojtek_5

Ja go wtedy widziałam :)
metafizycznie-zapachowo-dobry bardzo ;)

wojtek_5

Tak bylem jednym z uczestnikow konkursu :)

Zblazowana_gwiazda_rocka

Mi się bardzo podobał ten film, wyszłam z seansu uśmiechnięta :)
Ale ja bym nie nazwała tego filmu komedią romantyczną, która z założenia od początku do końca jest przewidywalna. Tutaj widz może moim zdaniem tylko się domyślać kto jaka rolę ma do odegrania, a to dlatego, że Kolski jest nieprzewidywalny - takie jest moje zdanie. Zgodzę się natomiast, że Wiktoria Gasiewska zagrała rewelacyjnie.

Zblazowana_gwiazda_rocka

Ja też ten film widziałem przedpremierowo:) Na plakacie nazwany był komedią metafizyczną:D Wyszedłem z kina zadowolony i nieco zamyślony (sporo dowiedziałem się o zapachach :)). Film jest dobry, ale nie uważam go za jakieś wielke arcydzieło. Bardzo dobrze, że filmy takie jak ten powstają, przynajmniej wśród polskich filmów znajdzie się odtrutka na tą papkę, którą nam dystrybutorzy serwują. Poza tym od dawna cenię Kolskiego za jego własną wizję świata - tym razem w nieco lżejszej formie. Wielkim atutem filmu faktycznie są Ferency i Gajos (klasa sama dla siebie), którzy niejako dźwigają film, poza tym świetne zdjęcia i chwilami wspaniałe dialogi, zwłaszcza w wykonaniu brata Zdrówkoi Gieni :P "No i co sie dziwisz?" Polecam:)

ocenił(a) film na 7
Zblazowana_gwiazda_rocka

Właśnie wróciłem z kina i muszę przyznac, że film ten nawet mi się spodobał. Oczywiście to nie jest arcydzieło, ale oglądało się naprawdę dobrze, film wciąga, jest zgrabnie zrobiony, nie dłuży się. Najbardziej podobały mi się: aktorstwo (rewelacyjny Janusz Gajos), pierwszorzędne zdjęcia Krzysztofa Ptaka oraz nawiązania do La Strady (E' arrivato Zampano! i mysza Gelsomina). Minusem jest to, że , jak dla mnie, było w nim odrobinkę za dużo tej magii. Ale ogólnie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones