PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571418}

Jeden dzień

One Day
7,5 168 997
ocen
7,5 10 1 168997
5,1 13
ocen krytyków
Jeden dzień
powrót do forum filmu Jeden dzień

Przez większą część filmu miałam banana na twarzy lol (ale to przez aktora ;) ) i momentami
cichutko się podśpiewywałam. Jednak pod koniec ledwo oglądałam ten film, nie mogąc
przestać płakać.
Sytuacja w tym filmie była wyjątkowa, poruszająca. Po obejrzeniu nie mogłam dojść do siebie.
Przez dwa dni czułam niedosyt pewnego rodzaju i przygnębienie. Dopiero gdy ponownie
obejrzałam ten film, mogłam tak jakby żyć dalej :D Tak to po prostu w każdym momencie
napadała mnie ta myśl, że jak w ogóle ktoś mógł stworzyć tak okropne zakończenie?!
Za pewne końcówka tak mnie zdziwiła, ponieważ w pierwszej minucie filmu kiedy to jechała
ona na rowerze jeszcze nie włączyłam opcji "skup się" w mojej głowie;P

Zapewne spróbuje się wziąć za książkę, jednak obawiam się, że przez to, że najpierw
obejrzałam film, nie wywrze ona na mnie aż tak dużego wrażenia :(

ocenił(a) film na 9
BeatleFlea

Książka jest wspaniała i czytając ją bardziej wczuwasz się w relacje bohaterów, szczegółowo są przedstawione ich uczucia i przemyślenia, film jak to film nie jest w stanie tak tego oddac no i trochę ciekawych wątków zostało wyciętych.
Film bardzo mi się podobał, obejrzałam go juz pare razy i jestem wręcz zachwycona wyborem głównych aktorów zarówno Anne jak i Jim pasowali idealnie ;)
Bardzo bardzo polecam książke!

Pozdrawiam.

Starrlight

wiem, książki z reguły są lepsze i bardziej wciągające :) dlatego boję się, że po obejrzeniu filmu będę wiedzieć co się stanie, jak wszystko się skończy i nie wiem czy książka zrobi na mnie aż takie wrażenie. I z tego właśnie powodu po obejrzeniu żałowałam, że zacząłem od filmu. To nie tak powinno być. Najpierw książka, dopiero potem film!

Dziękuje. Za pewne i tak się skuszę z czystej ciekawości.
Pozdrawiam :)

BeatleFlea

Ja naprawdę nie rozumiem, czemu zawsze ludzie tak rozpaczają, że najpierw obejrzeli film, potem książkę. Dla mnie jest wszystko jedno, bo i tak mi się spodoba :)

BeatleFlea

wracam pamięcią do tego filmu, kiedy dopada mnie nostalgiczny nastrój. Ma w sobie coś magicznego i życiowego zarazem. W "cudowny" sposób było pokazane to, jak życie się zmienia pod wpływem niewłaściwych wyborów. Myślę, że po części każdy z nas może identyfikować się z bohaterami; dobrze pokazane dorastanie - życiowa hossa-bessa (młody bawidamek vs. nieszczęśliwy bezrobotny rozwodnik) + ten element "co by było, gdyby..." :)

BeatleFlea

Muszę przyznać, że się z Tobą zgadzam. Jestem niezwykle poruszona tym filmem. Na początku oglądając go pomyślałam, że to będzie zmarnowany czas , ale jestem mile zaskoczona. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jest to film jeden z nielicznych , który musiałam skomentować. Żałuję , że mieszkam w małym miasteczku i taka książka jest dla mnie nie osiągalna, aczkolwiek z chęcią bym ją przeczytała. Skoro film jest tak dobry, książka musi być jeszcze lepsza. Jeśli tylko będę miała okazję na pewno ją przeczytam! ;)

Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał tego filmu to gorąco polecam.

ocenił(a) film na 9
iDontKnowxd

Jak już napisałam wczesniej książka jest wspaniała, film bardzo mi się podobał i wielką zaletą jest ze autorem scenariusza do filmu jest autor książki ;)
Poszukaj ebooka ksiązki w internecie na pewno znajdziesz ;)

Pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones