PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547182}

Jedzenie ma znaczenie

Food Matters
7,5 930
ocen
7,5 10 1 930

Jedzenie ma znaczenie
powrót do forum filmu Jedzenie ma znaczenie

4/10

ocenił(a) film na 4

Nie lubię tego typu dokumentów bo jak zwyklle wszystko dookoła jest złe i feee, a to co oni robią i co wspierają jest dobre i jest jedyną prawdą. Oczywiście jest ziarno prawdy w tym co mówią, ale też mocno mocno przesadzają.

Mówili o Kakao. Sam co dzień piję szklankę gorzkiego kakao bo znam jego prozdorowtone właściwości, więc to przekonało mnie, że nie wszystko co mówią to bzdury.

ocenił(a) film na 5
criginold

Ja staram się zdrowo odżywiać, uważam, że to ważne, ale widocznie mój mózg jest zbyt przeżarty wpływami farmaceutycznego lobby, bo nie przekonuje mnie leczenie raka sokiem z warzyw i jogą, a depresji witaminą C ;/
Zastanawiam się też czy optowanie za przyjmowaniem witamin w horrendalnie wysokich dawkach przypadkiem też nie pokrywa się z interesami koncernów farmaceutycznych...
Poza tym zgadzam się, że to film co najmniej jednostronny. Przydałby się jakiś oponent, choćby przedstawiony jako zło wcielone, ale mówiący coś w stylu: "nie spotkałem się z uzdrowieniem białaczki sokiem marchewkowym". Podobno terapia witaminowo- warzywna odnosi spektakularne sukcesy. Gdzie wyniki badań? Gdzie poczta pantoflowa, która miałaby za nic wrogie lobby, bo jeślibym została cudownie uzdrowiona z raka to z pewnością starałabym się przekazać informację o kuracji jak największej liczbie osób, a ci uleczeni przekazaliby to dalej itd.
Spodziewałam się czegoś lepszego.

ocenił(a) film na 10
edelweis

"bo jeślibym została cudownie uzdrowiona z raka to z pewnością starałabym się przekazać informację o kuracji jak największej liczbie osób, a ci uleczeni przekazaliby to dalej itd."

Ten film właśnie to przekazuje

ocenił(a) film na 7
criginold

Bardzo lubie tego typu filmy, ale rzeczywiscie nie sposob bezkrytycznie odnosic sie do wszystkich gloszonych w nich teorii. Chyba zawsze przydaje sie przefiltrowac je przez swoj wlasny, zdrowy rozsadek, wyselekcjonowac rady i uwagi najsluszniejsze wedlug nas samych i te wcielac w zycie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
criginold

Ja nie wiem, jak Ty to odbierasz, ale wiem, że kiedy zaczęłam się zdrowo odżywiać, mój nowotwór znacząco zmalał. I o tym powiedział mi mój lekarz.
Ale nie sądzę, że trzeba temu ślepo wierzyć, przecież każdy ma swój mózg i swoje zdanie. Mimo to, stanowczo popieram zdrową dietę. Zmiana stylu życia i diety na zdrowszą, faktycznie może polepszyć jakość życia (mniejsze zmęczenie, mniej chorób, itd.)

ocenił(a) film na 9
criginold

Jeśli ktoś robi jakiś dokument o swojej pracy, to po co miałby nagrywać dokument o tym, że to, co robi, jest nieprawdziwe? :)
Jeśli chodzi o samą dietę, to mój przyjaciel miał raka mózgu, złośliwe gówno prawie najwyższego stopnia i w PL dostał chemię, radio i pocałuj się w dupę. W Niemczech dostał bomby witaminowe do przyjmowania a neurochirurg powiedział mu: "jeszcze radzę zmienić dietę i pokochać brokuła".
W przypadku takich chorób, tak rozwiniętych, śmierć następuje do roku, mój kumpel miał operację 4 lata temu i nie ma żadnych nawrotów. Ale też wyprowadził się z miasta na wieś, mniej się stresuje, zdrowsze powietrze, a jego żona dba o to, żeby trzymał dobrą dietę.

Uważam, że oczywiście nie można myśleć, że wit. C uzdrowi wszystkie choroby, ale takie dokumenty są ważne, bo uświadamiają ludziom, że naprawdę jakość naszego życia i wytrzymałość organizmu zależy od tego, co w niego wkładamy.

Teraz niestety moja mama ma wyciętego guza złośliwego z piersi i mam zamiar połączyć wszystko, czego się dowiedziałam z tego filmu z medycyną "tradycyjną". Wierzę, że dzięki temu to gówno pokonamy i jestem wdzięczna losowi, że na ten dokument się napatoczyłam, bo zmienił on zupełnie moje podejście do jedzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones