PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=363538}

Jesień w Warszawie

Warushawa no Aki
7,5 71
ocen
7,5 10 1 71
Jesień w Warszawie
powrót do forum filmu Jesień w Warszawie

Ciekawy film, choć miejscami wydaje mi się, że jest jakieś "rozminięcie kulturowe" pewne gesty słowa wydają się być dla nas, Polaków, nieczytelne a zarazem pewne polskie zachowania są na tyle dziwne, że sprawiają wrażenie przekształconych przez japońską interpretację. To troche tak jak z tłumaczeniem tekstu z jednego języka na drugi a potem z drugiego na oryginalny. Otrzyma się zupełnie inny tekst "Szumią jodły na szczytach gór, szumią sobie w dużej odległości..." ;)
Ciekawa jestem Waszych opinii. Szkoda, ze jest tak mało informacji o tym filmie. Zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę. Skąd na przykład wzięto te dzieci?

senseeko

NO własnie niewiem np co miał oznaczać gest w którym Lew ugryzł Yoko w palec....:l

ocenił(a) film na 9
Green_7

Moim zdaniem chłopiec chciał pocałowac ją w rękę, albo może nawet to zrobił. On był rocznik 1912, więc tradycja całowania rodziców w rękę była w tym czasie bardzo żywa. Japonka tego gestu po prostu nie zrozumiała. Może zaskoczona chciała wyrwać rękę, stąd pocałunek wypadł na palcu, a ona uznała, ze to był rodzaj jakiegoś ugryzienia. Nie zapominajmy o barierze językowej, która uniemożliwiała wyjaśnienie gestu wtedy, a później już nie było okazji. Więc w jej pamięci pozostało to jako dziwny i niezrozumiały gest. Być moze przypominał on z kolei jakis gest japoński, stąd ta kontaminacja?

senseeko

Właśnie... mi sie wydaje ze to jest jakiś typowo Japoński gest.

senseeko

Wiesz, gdzie jest możliwość obejrzenia tego filmu gdziekolwiek? Chociażby, nawet po japońsku, ponieważ ten historia tego filmu i jego temat jest naprawdę mocno ciekawy.

PaulTheHuman

Własnie ogladam marną jakosciowo ale jedyną znalezioną wersję:https://www.youtube.com/watch?v=HakTXAqCCn8 https://www.youtube.com/watch?v=qpxUaHQ5G5A

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones