PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509889}
7,1 12 831
ocen
7,1 10 1 12831
5,2 4
oceny krytyków
Joanna
powrót do forum filmu Joanna

Dobre solidne kino,ale bez błysku.Brakuje mu tego czegoś co pozwalało by nazwać ten film świetnym czy rewelacyjnym.Największy plus tego obrazu to bez wątpienia Urszula Grabowska po prostu świetne aktorstwo(zresztą cały film jest bardzo dobrze zagrany nawet w epizodach).Film mimo iż nie ma w nim porywającej akcji,to trzyma widza w napięciu przez cały seans,bardzo dobrze ukazane życie głównej bohaterki w ciągłej nieufności i strachu.

kleju30

chyba zwyczajnie brakuje dobrego zakończenia...

ocenił(a) film na 7
kleju30

Dobry film wzruszający w tamtych czasach wojny, decydowanie się na pomoc Żydom było wyrokiem śmierci i każdy kto im pomagał należą się wielkie słowa uznania. Kobieta poświęciła wszystko, nawet siebie. Faktycznie oddała dziecko ale myślę, że dlatego ponieważ wiedział już że mąż nie żyje, dramat samotnej kobiety pięknie pokazany. Dobrze zagrany film w którym nie trzeba pokazywać nie wiadomo jakich miast i sytuacji, zwykłe mieszkanie i kawałek ulicy wystarczy. Świetna Urszula Grabowska ! Brawa za reżyserie.

"Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat"

ocenił(a) film na 7
kleju30

Zdecydowanie najlepsza rola Urszuli Grabowskiej. Zagrała perfekcyjnie. Może to nawet rola jej życia, chociaż jeszcze wiele przed nią. Niestety zabrakło reżyserowi/scenarzyście pomysłu na dobre zakończenie. Film jest do bólu realistyczny, a tu taki lekko oniryczny koniec.... Jak to mówią - od czapy.

ocenił(a) film na 5
kleju30

Średni film...
Oglądałem dzisiaj w TV przeglądając w tym czasie tableta (tylko dlatego by zobaczyć jak reżyser pokazał czasy okupacji)
Raziły mnie puste ulice, sztuczny pośpiech na poczcie.
Dziewczynka często recytowała
Po wizycie dobrego niemca, już wiedziałem że ogolą jej głowę.
Słabe zakończenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones