PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539060}
6,5 4 024
oceny
6,5 10 1 4024
7,1 7
ocen krytyków
Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem
powrót do forum filmu Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem

Jestem fanką Joaquina, bo wiem, że jest nietuzinkowym, naturalnym aktorem. A ten dokument porusza dogłębnie. Pokazuje czym tak naprawdę jest show-biznes, jak reagują ludzie na to co przekażą media i jak odnaleźć się w gąszczu sławy.
Pokazuje tez przede wszystkim jak człowiek może się psychicznie załamać i co ze sobą zrobić, a także jak wpływa to na otoczenie i innych ludzi.
Phoenix zyskał w moich oczach jeszcze więcej po tym dokumencie, bo przekonało mnie to w tym, że jest aktorskim geniuszem, gdyż potrafił wykorzystać naiwność mediów i ludzi, by pokazać coś innego i czymś zaskoczyć ludzi. Ryzykował wszystko, ale zrobił to.
Oglądając dokument, myślałam sobie "Boże, gdzie jest uroczy Phoenix z "Gladiatora", albo "Spaceru po linie"?. Wizja Joaquina obrośniętego niczym żul, który rzyga, albo zamawia prostytutki i co słowo przeklina jest diametralnie różna. Ale nie to jest tutaj najważniejsze, lecz przesłanie, które chciał w "I'm Still Here" pokazać.

ocenił(a) film na 10
Enigmatic_Smile

zgadzam się w 100 %. Film ogląda się inaczej wiedząc, ze to był żart, ale brak tej świadomości znieczulił wszystkich i pokazał ich prawdziwe oblicze, a zagrać taki upadek, stoczenie się i bezradność to jest majstersztyk. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones