PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650890}

Jobs

jOBS
6,1 50 887
ocen
6,1 10 1 50887
4,3 18
ocen krytyków
Jobs
powrót do forum filmu Jobs

Te słowa wypowiedział Steve Wozniak, z wielu punktów widzenia, osoba najbliższa Jobsowi.

Filmu nie widziałem, nie jestem też fanem marki (raczej antyfanem), ale czytałem biografię Jobsa autorstwa Waltera Isaacson, który lekkim piórem rysuje wiarygodną postać Jobsa i krajobraz Silicon Valley w najciekwaszym chyba okresie 20 wieku (lata 60-70).

Widzialem trailery i klipy z filmu, które skutecznie odbrały mi ochotę na obejrzenie pełnego seansu.
W kontraście do kiążki, historia przedstawiona w filmie jest dramatycznie upłytniona i wypruta z kolorytu który potencjalnie mógłby zniesmaczyć mało wymagających wielbicieli współczesnego hollywoodzkiego "kina", które to z roku na rok coraz bardziej się monetyzuje i coraz rzadziej dorasta do standardów nawet średnio inteligentnych widzów.


ocenił(a) film na 9
rsn

Filmu nie widziałem, ale dam jedynkę. Brawo.

Recznikowaty

Geniusz, zapewne wiedzial o czym jest film i jaki jest zanim padl pomysl wyprodukowania. Geniusze, wszedzie geniusze. Standing ovation!

rsn

Mimo wszystko zawsze warto obejrzeć film, zanim się go oceni.
A naprawdę, oczekiwanie, że maksymalnie dwugodzinny film będzie w stanie ukazać to, co gruba książka, jest oznaką sporej naiwności. Nie oszukujmy się, pisząc książkę celuję się w inną grupę, do kina chodzą masy, które oczekują raczej łatwiejszej rozrywki, czytelnicy sięgający po biografię spodziewają się po prostu prawdy.
I "spłycona" - jak już piszemy wieloczłonowe zdania z mądrymi wyrazami, to chociaż róbmy to poprawnie.

ocenił(a) film na 6
Nefeid

Widzę że sens mojej wypowiedzi został zupełnie niezauważony przez komentujących. Kwintesensja jałowych dyskusji na filmwebie.

ocenił(a) film na 8
rsn

Kwintesencją jałowości jest twoja ocena, mądralo.

rsn

Niestety wszystkie dyskusje pod kontrowersyjnymi tematami na Filwebie stają się albo jałowe, albo stają się wojnami bluzgów.

ocenił(a) film na 7
rsn

obejrzyj i się wypowiadaj a nie na odwrót

ocenił(a) film na 8
rsn

hmm sądziłam że ocenia się filmy, które się zobaczyło od pierwszej do ostatniej minuty.
To trochę tak jak ocena książki po okładce.

rsn

Kolejny bezmózg. Oceniam Cię po Twoim wyglądzie, tak jak Ty film bez oglądania. Ty musisz być bezmózgiem, nie ma siły.

ocenił(a) film na 10
berni_

to się nazywa trollowanie. YHBT (You Have Been Trolled).

andolinis

Coś boli?

ocenił(a) film na 10
berni_

odnosiłem się do wypowiedzi "rsn". Ergo nie jest bezmózgiem tylko trollem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones