PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650890}

Jobs

jOBS
6,1 50 874
oceny
6,1 10 1 50874
4,3 18
ocen krytyków
Jobs
powrót do forum filmu Jobs

Nie odczułem zupełnie ciągłości scenariusza. Wątki są porozrzucane losowo w ciągu tych 2
godzin i tak o...nagle Jobs jest w indiach. Albo nagle ma wielki dom. Brak rozwinięcia tego wątku
z jego córką. Zupełny bałagan moim zdaniem. Było z 20 wątków do poruszenia...a w ostatecznym
rozrachunku otrzymujemy po 2-3 minuty na wątek w ciągu tych dwóch godzin seansu. Poza
tym...męczące są niekończące się teksty Jobsa. Cały czas cedzi te swoje prawdy. Czasami
miałem wrażenie, że są tak sztucznie wciśnięte do filmu...że jest to największa reklama firmy
Apple jaką udało sie ludziom wcisnąć.

Byłem zmęczony tym całym Kutcherem i jego głosem.
Poza tym, film jest tak przedstawiony jakby każdy przynajmniej w 50% znał biografię Jobsa i całej
filmy Apple. Jest swojego rodzaju dopełnieniem wiedzy.

Ale ja osobiście nic o nim nie wiedziałem...i film oceniam jako normalny film a nie jakieś
"dopełnienie wiedzy".

Nie chcę takich rzeczy więcej oglądać.

Kończąc...

Film "Jobs" jest taki jak wszystkie produkty firmy apple.
Ma przyciągnąć do kin, zabrać Ci kasę...ale okazuje się że nie jest warty tych pieniędzy ani czasu.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
Webb

Zgadzam się. Film totalnie chaotyczny. Czytałem biografię napisaną przez Isaacsona i na tym tle film poległ jeszcze bardziej.
W OGÓLE nie ukazana skomplikowana natura Jobsa, rzucone tylko parę ochłapów, które w całości wcale nie ukazują jakim był człowiekiem.
Próbowałem też zapomnieć o książce i wtedy film to jakiś wielki bajzel i mało co można z niego wynieść. Ja bym się nie zgodził nawet, że film jest dopełnieniem książki, bo bardzo spłaszczył niektóre bardzo ważne aspekty w życiu Jobsa, a co gorsze niektórych w ogóle nie pokazał.
Nie polecam, 100x bardziej zachęcam do przeczytania biografii.
Pozdr.

ocenił(a) film na 3
kamadej

Trafna ocena, nie mając zaplecza w postaci przeczytanej biografii autorstwa Isaacsona film to zlepek różnych i to w dodatku nie w pełni przedstawionych wątków z życia Jobsa. U widza po obejrzeniu filmu tworzy się mylny obraz postaci głównego bohatera (moim zdaniem, nie zgodny z rzeczywistością).

ocenił(a) film na 1
Webb

Gdybym nie przeczytał wcześniej książki nie wiedziałbym jaka jest kolej zdarzeń.. totalny chaos. Szczerze to dawno takiego nudnego gniota nie oglądałem, a można z jego historii było zrobić fajny film... a nawet kilka.

ocenił(a) film na 3
kadednb

Film bardzo słaby.Montaż i kompozycja są żenujące.Kiepska gra aktorska.Brak wizji i spójności. Jak dla mnie 3 na 10.

Webb

Webb chyba siedzisz mi w głowie, bo mam dokładnie takie same odczucia :D

ocenił(a) film na 7
stupefied

A mi się jakoś spodobał.
Wciągnął mnie na tyle, że 2 godziny przeleciały raz dwa.

Zabrakło mi jednak całej reszty związanej z iphone,tpad,ipod,itunes aż do śmierci Jobsa.
Biografii głównego bohatera nie znam, poza tym co wie chyba każdy .... facet od "i coś tam coś tam"
Książki też na razie nie czytałem ale chętnie przeczytam jeśli będzie w bibliotece :)

Ps.W filmie pokazano, że Jobs dużą wagę przywiązuje do jakości produktu. Ma być on dziełem sztuki.
Kumpel ma starego iPhona4. Kiedy pierwszy raz wziąłem go do ręki .... hmmm różnica między plastikiem od szajsunga jest kolosalna.


użytkownik usunięty
Webb

swieta racja broooooooooooooooooooooooooo....................

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones