PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650890}

Jobs

jOBS
6,1 50 874
oceny
6,1 10 1 50874
4,3 18
ocen krytyków
Jobs
powrót do forum filmu Jobs

Nie oceniam filmu, bo nie trawie Jobsa. Wizjoner, geniusz, wirtuoz - dla samego siebie.
Film pokazal, ze na pomyslach i geniuszu innych mozna sie wybic, byleby tylko miec gadane. W moim zyciu nigdy nie bylo miejsca na ajfony, ajpady, ajpody, ajkomputery i ajhisterie, bo te gadzety (tak, to sa gadzety) sa slabe i zamkniete w swoim kole. Porownujac Samsunga, Della, Lenovo, czy SONY, ajrzeczy wypadaja slabiutko. Moze dlatego taka furore Jobs zrobil w Stanach, bo pokazal cos prostego dla kazdego Amerykanina, ktory, generalizujac, nie potrzebuja wiele w zyciu. Tak jak bylo pokazane w filmie 'ludzie potrzebuja komputera, ktorrego wyjma z pudelka, podlacza do kontaktu i on dziala'. Nic wiecej, zero oryginalnosci, podniecenia ze skladania czesci, zainteresowania.
A wiadomo, ze jak cos przychodzi z Ameryki (Zachodu), to Europa szaleje i uwaza, ze kazdy musi to miec. Bo jabluszko na lapie oznacza, ze A) jestem suoer B) jestem super i mam kase C) jestem super, mam kase i szpanuje. Wszyscy Ci, ktorych znam, a ktorzy maja ajmaki, ajfony etc. maja je, bo ich znajomi je maja, bo 'sa drogie i sa z Ameryki, co znaczy, ze musza byc dobre'. Nie, nie musza.
Tak wiec nie oceniam filmu, bo sam w sobie jest ok, ale nie lubie tego, o czym jest ten film.

ocenił(a) film na 6
Cress_ida

Gdybyś chociaż przez chwilkę potrzymał w dłoni produkty Apple'a, to nie dałbyś ich sobie zabrać. Na tym polega fenomen Apple ;)

VolvoTeam

ależ oczywiście, że miałam w ręku produkty Apple. dlatego się wypowiedziałam, bo znam ich produkty z pierwszej ręki. mój chłopak miał 4s. namowilam go na zmianę na sony xperia z1. teraz widzi różnicę w byciu ograniczonym przez telefon.
planowaliśmy również zakup Mac booka, ale wydać 1500-2000 funtów i mieć komputer/laptop, który niczym się nie wyróżnia, ani opcjami, ani wyglądem, zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.
nasi znajomi kupili 2 dzieci 2 ipady. gdy ojciec tychże dzieci pobawil się przez jakiś czas naszym tabletem sony, był pod wrażeniem. innowacyjności, a nie zamknięcia samego w sobie marki Apple.
także proszę nie oceniać mnie :) jakbym nigdy nie miała iproduktow w ręku, to nie wypowiadalabym się, bo byłabym zwykłą ignorantka :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Cress_ida

Rozumiem, jednak duuużo osób (np. ja) lubi ich sprzęt. Wykonanie, system i ogólna jakość powala na kolana. Co do MacBooków to Ci się trochę dziwię, tak samo jak z iPadami, ale cóż - każdy ma inny gust ;)
Pozdrawiam ;)

VolvoTeam

Obecnie iPhone/iPad nie wyróżniają się wykonaniem. Jest HTC One, Sony Xperia Z, nawet Smamsung porzucił w końcu plastik. Apple robi dobry sprzęt, ale za wyraźnie niższą cenę można mieć produkt niczym nie odstający, a często nawet lepszy. Z Macbookami jest tak samo.

NikKlik

to tylko twoja opinia, mało jest sprzętu gdzie tak pięknie wszystko by wyglądało - kolory czy ostrość obrazu, i nie to że dla mnie liczy się tylko Apple, laptopa mam Sony Vaio (szkoda, że już ich nie robią), ale np. wkrótce będę inwestować w iPada; obecnie mam tablet Manty, miałam okazję korzystać ze słynnego tabletu Samsunga, a także - choć już w mniejszym zakresie - z tabletów innych marek, i wg mojej opinii, mając na uwadze to czego ja oczekuję od tabletu, iPad okazuje się dla mnie najlepszym rozwiązaniem (szczególnie po niemiłych doświadczeniach jakie mam ja i moi znajomi z najnowszym Androidem 5)

użytkownik usunięty
NikKlik

chrzanisz... produkty apple pięknie wyglądają

Kwestia gustu. O ile MacBooki są moim zdaniem bardzo ładne, to design iPhone'ów 6 mnie nie przekonuje.

użytkownik usunięty
NikKlik

Nie kwestia gustu, tylko prawda.

Nie. Jest wiele ładniejszych telefonów i taka jest prawda. (Komentarz na takim samym poziomie jak twój).

użytkownik usunięty
NikKlik

Apple ma najladniejszy sprzet.
(Komentarz na naszym poziomie)

Cress_ida

Jesteś ignorantką, bo gdybyś faktycznie mogła popracować na ich sprzęcie doceniłabyś produkt, ale po komentarzach widać, Twoje ograniczone myślenie, że jak ktoś kupuje sprzęt Apple to dla szpanu. Dla mnie komputer to praca i pieniądze i do póki Microsoft nie przebije stabilnością oraz jakością systemu to tak długo będę siedział na Macu i pracował, a nigdy nie przebije. Wiesz dlaczego? Bo Windows musi być uniwersalny, działać na każdym gównie, MacOS'a robią pod sprzęt który znają bardzo dobrze i dlatego brak w nim niespójności, co chwila dziwnych zwiech, Mac sprzed 3lat działa wydajniej niż PC kupiony wczoraj. Co do telefonów to tutaj akurat Was zdziwię, bo używam Lumi z systemem Windows, bo jak dla mnie obecnie nie ma lepszego systemu pod telefon komórkowy niż Windows, jest genialny i stabilny, a dlaczego? Bo nie jest robiony jak Android na wszystkie gówna, a również pod dedykowane telefony. Android największa padaka jaka istnieje, tam nic nie działa jak powinno. Nie dziwić się, że wielkie firmy zaczynają odchodzić od Andka, na rzecz swoich systemów.

ocenił(a) film na 6
Cress_ida

Iphone, Ipad, czy Ipod to były rozwiązania przełomowe, które wyznaczyły trend na rynku, Nokia nie poszła tą drogą i źle się to skończyło. Nie da się wymyślać ciągle rzeczy rewolucyjnych i już dziś te różnice wśród smartphonów, są minimalne, co tam wymyślisz, gdy 90 procent powierzchni zajmuje ekran ?

Ten design urządzeń Apple dominuje nad jakością, ale trudno zbudować przewagę technologiczną urządzeń, nie rozumiem jednak oceny filmu, że pryzmat oceny postaci, czy firmy - o dziwo sam film nie unika totalnie krytyki Jobsa jest wątek z dziewczyną, która zostawia w ciąży, czy jego stosunku do współpracowników, kiedy zwalnia człowieka od tak, bo się z nim nie zgadza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones