PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718552}

Joy

6,4 77 617
ocen
6,4 10 1 77617
5,3 32
oceny krytyków
Joy
powrót do forum filmu Joy

nie za młoda?

ocenił(a) film na 7

Ja rozumiem, że Lawrence to teraz gorące nazwisko, że dobra z niej aktorka i byciem sobą narobi tyle szumu, że można zaoszczędzić na promocji filmu. Ale do jasnej cholery, czy naprawdę nie ma aktorki, która wiekowo i wyglądowo mogła by realniej uchodzić za samotną matkę na 3 etatach? Choćby Elizabeth Banks! Wiekowo bardziej odpowiednia, ładna, zdolna - mogłaby być lepszym wyborem. To już nie pierwszy raz jak Lawrence, która ma zaledwie 24 lata gra kobiety z dużym bagażem doświadczeń i przede wszystkim starsze! Nie mam nic do niej, z tych wywiadów jakie widziałam to całkiem fajna dziewczyna, ale zaczyna to być już wyjątkowo denerwujące.

ocenił(a) film na 7
myszokrwista

Chyba raczej była brana pod uwagę jako jedyna. Jest to już bodajże trzeci film reżysera Davida O. Russella i Lawrence w roli głównej (+ Bradley Cooper). Czytałam niedawno artykuł, że nie jest to też ich ostatni wspólny film. Poza tym wątpię, czy aktorka tego już kalibru jeszcze chodzi na castingi. Raczej może przebierać w scenariuszach.

użytkownik usunięty
fated86

Polecam zobaczyć jak wyglądała kilkanaście lat temu gra przez Lawrence Joy Mangano. Wtedy nie będzie takiego zdziwienia.

ocenił(a) film na 9
fated86

Nie bardzo rozumiem problemu. Zagrala swietnie I to sie liczy. Poza tym laczenie jej z kosoglowym to troche na wyrost. Ona jest zdobywczynia oskara w filmie wyrezyserowanym przez tego samego rezysera. Jakbys poczytal o Russell, to bys zauwazyl, ze w jego ostatnich 3 fimach zawsze jest ta sama glowna obsada, Lawrance, Cooper, De Niro. To trio jest wizytowka jego sukcesu, role sa niemal ustawione pod tych aktorow.

dabram17

I to jest właśnie denerwujące, uwielbiam wszystkich tych aktorów, ale powoli mi się ulewa od tego trio, gdy widzę ich po raz kolejny w tym samym filmie.

ocenił(a) film na 9
panienka_2

ma to plusy i minusy. Ja osobiscie lubie to trio wlasnie w tych produkcjach,

ocenił(a) film na 7
fated86

a jakiej zadbanej do tego :D

ocenił(a) film na 6
fated86

Sama powiedziała w jakimś wywiadzie, że producenci itd uważają, że 30 letnia aktorka jest już 'za stara' i przez to jest jak jest, że 24 letnia aktorka gra matkę trojga dzieci...

fated86

ja to w ogóle nie kumam jej fenomenu..

fated86

Faktycznie Elizabeth Banks dużo dużo bardziej podobna do Pani Joy, pasowałaby do tej roli jak ulał!

fated86

Po prostu młode lepiej się sprzedaje. Ale tak było zawsze. W "Absolwencie" aktorki grające matkę i córkę dzieliło 9 lat... W przypadku "Joy" to rzeczywiście rzuca się w oczy.

fated86

Tu akurat się zgadzam. Bardzo ją lubię, jest bardzo utalentowaną aktorką i na pewno jeszcze wiele ambitnych ról przed nią, ale nie pasuje mi na matkę jak to określiłaś, z dużym bagażem doświadczeń.

ocenił(a) film na 7
fated86

Pewnie możnaby, ale Russell się z Lawrence wyjątkowo dobrze dogaduje, może nie? I za każdym razem widać to na ekranie, za każdym razem Lawrence błyszczy.

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

W tym filmie nie błyszczała.
Jedyną sceną wartą obejrzenia była ta w której załatwiła kolesia, który chciał ją oskubac.

ocenił(a) film na 7
_Mika_a

Mnie jej rola (kolejny raz) ujęła. Może nominacja do Oscara to przesada, ale Złoty Glob mnie ucieszył.

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Nie powiem żeby grała bardzo źle, ale w Poradniku była dużo lepsza.
A nominacja jest przesadą.

ocenił(a) film na 7
_Mika_a

Zgoda, w "Poradniku" lepsza, a w "American hustle" - jeszcze lepsza :)

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Racja :)

fated86

Moim zdaniem pasowałaby też Helena Bonham Carter. Fajnie gra takie zmęczone życiem postaci.

fated86

zgadzam się w 100%

fated86

W "American Hustle" miała 23 lata i grała dzieciatą mężatkę, rok wcześniej w "Poradniku pozytywnego myślenia" jako 22-latka była już wdową (parę miesięcy wcześniej grała 16-latkę w "Igrzyskach śmierci"). Komuś tu chyba sufit na łeb się spadł.

ocenił(a) film na 8
fated86

nic podobnego; jest świetna w tej roli, a różnica 4-6 lat niczego nie zmienia

ocenił(a) film na 5
fated86

zupełnie nie pasuje mi do tej roli. nietrafiona. zdecydowanie za młoda dziewczyna - nieprzekonywująca. i ja się jeszcze pytam dodatkowo czy to jest rola godna oskara? bo ja jestem trochę zaskoczona nominacją...

ocenił(a) film na 6
fated86

Czepiasz się. O Russell po prostu uwielbia mieć ją w swoim filmie

ocenił(a) film na 3
kacperpogorzelskipl

To że ją uwielbia nie znaczy, że ona podoła. A ta nominacja to chyba jakiś żart. Film słaby, przewidywalny. Lawrence poprawna, ale to chyba za mało?

fated86

Co to za biadolenie co chwila wpada jakaś laska mająca 19 lat i młodsze niejeden raz także to czepianie się super aktorski dziwna sprawa. Ona jest obecnie prawdopodobnie najlepszą aktorką, która występuję w kinie.

fated86

Kiedyś ludzie zakładali się wcześniej, dwudziestoparolatka na luzie mogła być mamą dwójki dzieci, w tym jednego w wieku przedszkolnym. Jak dla mnie pasuje.

fated86

Moim zdaniem spisała się rewelacyjnie. Młoda zdolna aktorka. Brawissimo

fated86

Wydaje mi sie ze zapominacie o jednym z podstawowych kryterów - wspolpraca z rezyserem. Jesli dobrze mu sie znia wspolpracowalo przy jednym filmie i wie ze dobrze zagra w kolejnym to czemu by nie.

fated86

Już w American Hustle wydawała mi się zbyt młoda jak na swoją rolę, a co dopiero w Joy. Niby jest coś takiego jak charakteryzacja, ale rzeczywiście ewidentnie widać, że wpychają ją do wszystkich filmów tylko dlatego, że jej nazwisko jest od jakiegoś czasu "na topie". Nie mówię, że jest złą aktorką, ale po prostu nie każda rola do niej pasuje.

ocenił(a) film na 7
fated86

Lawrence to absolutna perełka i mistrzowski warsztat aktorski. Talentem przewyższa dużo starsze koleżanki po fachu. Poza tym spójrz na nazwisko reżysera tego obrazu. Lawrence współpracuje z nim nie od dzisiaj. Podobnie jak Cooper.

ocenił(a) film na 8
fated86

Z całym szacunkiem, ale czym byłaby gra aktorska gdyby była tylko przełożeniem naszych emocji na ekran? Co z tego, że 20 latka gra 30 letnią kobietę. Na tym właśnie polega gra. Rozumiem, że nie każdego może przekonać opatrzona już twarz aktorki, ale patrząc na to z większej perspektywy...na tym polega aktorstwo.

ocenił(a) film na 6
fated86

Elizabeth Banks wszędzie pasuje i wszystko zagra. Na potrzebę scenariusza mogłaby zagrać nawet drzewo a i tak wyszło by ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones