PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823141}

Judy

6,6 13 549
ocen
6,6 10 1 13549
5,3 29
ocen krytyków
Judy
powrót do forum filmu Judy

Patrząc na Judy Garland w filmie Czarnoksiężnik z OZ - sympatyczną i nostalgicznie śpiewającą piosenkę Over the Rainbow, chyba nikt nie przypuszczał, że jej dorosłe życie będzie tak smutne, trudne i dramatyczne. A w filmie Judy najbardziej czekam właśnie na tę piosenkę .

ocenił(a) film na 8
Filmbert

Jej dzieciństwo też nie było wesołe.

ocenił(a) film na 7
Slawek_M_6

Zgadza się - jako dziecko zmuszana była do pracy po 18 godzin na dobę na planie filmowym, faszerowana amfetaminą i barbituranami przez własną matkę, głodzona i psychicznie maltretowana, cierpiąca na bezsenność (amfa). To nie mogło pozostać bez wpływu na jej dorosłe życie. To wszystko jest pokazane w tym filmie, który jest dobry. Renee Zellweger rzeczywiście daje w nim popis - szczególnie dzięki fizyczności - wychudzeniu, przygarbionej postawie i zataczającemu się chodowi. Wyglądała na sporo ponad 60 lat (nie na maksymalnie 47 - tj. wiek, w jakim Garland zmarła). Ja jednak ja cały czas widziałem twarz nie Judy lecz Renee z tymi dziwnymi zmarszczkami mimicznymi wokół ust i oczu.

Filmbert

SLABIUTKI NUDNIUTI NIELADNIUTKI REPETY NIE BEDZIE !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones