PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795665}
6,2 35 605
ocen
6,2 10 1 35605
5,0 29
ocen krytyków
Juliusz
powrót do forum filmu Juliusz

To film, który balansuje między komedią a dramatem, szczególnie w drugiej jego części. Na uwagę i docenienie zasługuje na pewno aktorstwo Wojciecha Mecwaldowskiego, ale to Jan Peszek wynosi ten film na wyższy poziom, który potrafi uzyskać maksimum wyrazu w każdej scenie, w której się pojawia. A jego pytanie skierowane do syna: „Gdybym był zawodnikiem dobiegającym do mety, to kazałbyś mi przyspieszyć czy zwolnić?”, jest jednym z najważniejszych w tym filmie i zasługującym na refleksję każdego z nas.
Aleksander Pietrzak to młody dwudziestopięcioletni reżyser. Ale kto widział jego krótkie metraże, takie jak „Mocna kawa wcale nie jest taka zła”, czy „Ja i mój tata”, wie, że potrafi niezwykle celnie i wnikliwie przedstawić złożone relacje rodzinne.
Dla mnie reżyser stworzył tak naprawdę dwa filmy. Jeden opowiada o relacji ojciec-syn, i ten jest naprawdę dobry. Drugi,słabszy, to stand- upowa komedia.

Agatonik

Relacja ojciec - syn to mistrzostwo świata, co jest duża zasługą Mecwaldowskiego i Peszka. Natomiast strona komediowa ma swoje niedociągnięcia, ale jest więcej pozytywów zwłaszcza, że to pierwsza taka komedia.

Filomena00

"Pierwsza taka komedia" tzn jaka??

JohnTheBrave

Z ciekawym poczuciem humoru, dobrym aktorstwem i brakiem Karolaka :)

ocenił(a) film na 5
Filomena00

Oj, wcale nie pierwsza.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

To jakby moja opinia tylko dodam szkoda, że twórcom nie starczyło odwagi żeby wydłużyć czas filmu. Tam brakło mi trochę czasu. Widać ze koncówka jest dopinana na pośpichu a szkoda....ale warto zobaczyć

ocenił(a) film na 4
vandaller

Pierwszy raz przyznaję ci rację. Warto zobaczyć, zwłaszcza scenę, w której młody szczur spada na pysk. Dalej już nudnawo, ale nie ma tragedii.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Dobrze napisane. Watek miedzy synem i ojcem jest swietny i jakby odsiac sceny z Rutkowski m to bylby bdb film obyczajowy. Pytanie Juliusza sr "Gdybym był zawodnikiem dobiegającym do mety, to kazałbyś mi przyspieszyć czy zwolnić?” spowodowalo ze zatrzymalem sie, przestalem zwracac uwage na fim i zaczalem myslec o tym zdaniu. Moze o to chodzilo tworcy? Sceny komediowe (najlepsze sa w trailerze) na roznym poziomie. Widze potencjal w tym rezyserze, moze jeszcze nas mocno zaskoczyc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones