PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717250}

Jumanji: Przygoda w dżungli

Jumanji: Welcome to the Jungle
6,6 102 660
ocen
6,6 10 1 102660
6,2 22
oceny krytyków
Jumanji: Przygoda w dżungli
powrót do forum filmu Jumanji: Przygoda w dżungli
miko1980

To jak narzekasz na swojego szefa w pracy to go hejtujesz?

mania19

cos w ten desen ;) a jak on na mnie narzeka to go oskarzam o mobbing (żarcik ;)

ocenił(a) film na 8
mania19

jaki remake ???????????? to sequel ... jak nie wiesz czym się różnią te pojęcia to w google sobie wpisz.....widzisz a nie grzmisz ....masakra

Kulfonidas

A ja się nawet cieszę. Kto wiem może wyjdzie z tego coś dobrego. Kto wie? Jeśli będzie źle to po prostu powtórzę sobie klasykę

ocenił(a) film na 8
julka_czaps

Ja jestem neutralnie nastawiony na ten film, wersja z 1995 roku wg mnie była średnia względem świetnej książki dla młodych :). Ta może i będzie lepsza, może i gorsza. Obsada wygląda zachęcająco, ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu :).

ocenił(a) film na 5
julka_czaps

Gdyby inaczej nazwali ten film, to ludzie poszliby na parodie filmów akcji i oceny by oscylowały w granicach 7, a że postanowili nazwać to tak a nie inaczej to oceny będą w granicach 5.
Jedyne czym można się martwić to fakt, że film będzie mariażem Agenta i pół i Baywatcha.

Kulfonidas

Oglądanie współczesnych interpretacji nie jest przymusem,prosto pisząc że zrozumieniem nikt hejtom nie każe oglądać a tym bardziej komentować....spusccie parę z gatek...

Kulfonidas

Również jestem pełen obaw :)

chemas

Bój się, bój chemasie bo jest o co.

Kulfonidas

Ja rozumiem to tak, że oni planują zrobić komedię. Coś ala Straszny film. Innego wytłumaczenia nie znajduję. Jakby nie patrzeć, ten film będzie żenujący

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

Z góry jesteś uprzedzony i zakładasz że będzie zły. To się nazywa tolerancja.

Lukasz_Broda

nie jestem tolerancyjna wobec głupoty... poza tym, jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to najlepiej przyczepić się do nicku sprzed 7 lat, gdy się miało siano w głowie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

No bo ja wiem od ilu lat masz ten nick.
Ja rozumiem jakby robili remake "Obywatela Kane'a", "Ojca Chrzestnego" czy filmów Felliniego, ale "Jumanji" ???? Zresztą film ma być ponoć o czymś innym, a nie odwzorowaniem fabuły z 1995.

No i gdzie w tym głupota? Oni zarobią na tym miliony. Zarabianie kasy to głupota? Jedynie głupotą wykażą się osoby które będą hejtować ale do kina pójdą.

Lukasz_Broda

Oj dobrze że nie wydałem na ten gniotek kasy, to dopiero byłaby głupota - Co do producentów to fakt trzeba im pogratulować że z takiego szajsu wyciągąneli tyle kasy no cóż widać nazwisko Dwayne Johnson robi całą robotę ):

Kulfonidas

racja, po zwiastunie widac ze nic dobrego z tego nie bedzie.

Kulfonidas

uwielbiam specjalistów, co po tytule i trailerze potrafią film ocenić ;) brawo Wy

czanki

Po tytule? Niemożliwe. Za to po zwiastunie jak najbardziej jestem w stanie stwierdzić, że nie warto iść do kina.

Kulfonidas

Co oni zrobili z Jumanji?! Jakąś grę na PS4?! LOLz.... Już wiadomo, że nie będzie miało startu do oryginału z Robinem Williamsem. Tam obeszło się bez efekciarstwa i bez Murzynów. Klasyki tykać się nie powinno!!!!

użytkownik usunięty
sebogothic

Hmmm... Ja mimo wszystko daję im szansę - Jumanji z 1995 roku to klasyka (i jeden z moich ulubionych filmów z dzieciństwa) a tu choć nie bardzo widać ten klimat 1 części, to mimo wszystko wygląda na niezłe kino rozrywkowe - A więc kto wie, może być całkiem niezłe (plus muzyka Guns N Roses w tle) :)

sebogothic

"bez murzynow" lol, bardziej rasistowsko sie nie dalo? :D jeden murzyn w ekipie i od razu placz..

miko1980

Zgadzam się, ten tekst jest całkiem nie na miejscu, pokazuje tylko jak niektórzy są zacofani kultorowo

Kulfonidas

właśnie widziałem zajawki w tv, zapowiada się niezłe kupsko

ocenił(a) film na 7
Remigiusz189

nie rozumiem o co to całe halo typu "łolaboga legende profanujo", oryginalne Jumanji to przyzwoity film przygodowy a nie arcydzieło kina, poza tym to nowa historia z nowymi bohaterami i wygląda na to ze oba filmy łączy tylko tytułowa gra. Mnie zwiastuny zachęciły więc sie wybiorę

Kulfonidas

do wiezienia to ciebie kulfonku za takie pitolenie farmazonow, jumanji z williamsem bajeczka dla dzieci traktowana jako nietykalna swietosc, trzymajcie mnie XD

miko1980

kulfona to ty masz w spodniach, mikusiu

Shadow_dawnego_ggggggg

jak kiedys zasluzysz to moze ci pokaze z bliska shadowku :*

miko1980

Oj nie, nie chciałbym zobaczyć, ale może Robert Biedroń tak. No ale cóż, o gustach się nie dyskutuje, to i o orientacji też nie.

miko1980

mikusiu, bój się (jeśli jesteś Warszawiakiem). Robercik zbliża się wielkimi krokami
http://www.filmweb.pl/person/Robert+Biedro%C5%84-1875611/discussion/Unbelievable -2984166

Shadow_dawnego_ggggggg

a czego tu sie bac? jako prezydent słupska sprawdza sie chyba (nie jestem na biezaco, ale kiedys cos obilo mi sie o uszy) calkiem niezle. Inna kwestia ze nie ma szans na prezydenture nawet w tak liberalnym miescie jak wawa bo ma zbyt mocnych kontrkandydatow.

Kulfonidas

znowu boisz się o klasykę?

Kulfonidas

Ale dlaczego? Duża dawka humoru, świetni aktorzy super pozycja dla całej rodziny. Proponuję zapomnieć, że jest to 2 i cieszyć się z filmu, dawno już moje dzieci tak dobrze bawiły się przy oglądaniu filmu.

ocenił(a) film na 8
Kulfonidas

Prawda jest taka, że wyszedł im świetny film, na którym niemal cała widownia w kinie się dobrze bawiła i często śmiała. :)

mk34

W dodatku dialogi były całkiem normalne, a jak można zauważyć ostatnio same w kontekście +18

ocenił(a) film na 8
Kulfonidas

Swietny film.

Kulfonidas

Właśnie sobie obejrzałam dla przypomnienia Jumanji z 1995 roku i w ogóle mi się nie spodobało. Przestarzałe, kiczowate efekty, gra aktorska nic nadzwyczajnego, klimatu też żadnego tam nie potrafiłam poczuć. Oglądałam jedynkę już wcześniej, dawno, dawno temu i wtedy mi się podobała, ale niestety film mocno się zestarzał. Nawet nie byłam w stanie polubić głównych bohaterów, zwłaszcza Alana Parisha, który strasznie mnie drażnił. Poza tym pierwsza połowa filmu tak mnie nudziła, że zastanawiałam się, czy w ogóle oglądać dalej. Kontynuacja może dupy nie urywa, ale podobała mi się zdecydowanie bardziej i nawet przez chwilę się nie nudziłam. Dziwi mnie taka atencja dla starej wersji. W latach 90-tych mogła jak najbardziej robić duże wrażenie, zwłaszcza na dzieciach, ale teraz? Chyba niektórzy mentalnie pozostali w tamtych czasach, albo nie obejrzeli sobie ponownie i oceniają przez pryzmat wspomnień z dzieciństwa...

ocenił(a) film na 5
i_Xa

Trzeba mieć coś z głową żeby wspominać że film mu się kiedyś dawno podobał, jednocześnie pisząc że po tylu latach już się zestarzał i jest słaby, krytykując zarazem ludzi którzy nie obejrzeli ponownie i dają ocenę przez pryzmat dzieciństwa. Obejrzyj film z 1950 i też powiedz że się zestarzał.... . Na szczęście nie każdy jest taki upośledzony i widzę tutaj komentarze które oddają całą prawdę filmu i jego porównań. Stary film bez względu na efekty które po wielu latach nie są już tak dopracowane, co jest oczywiste, posiada swój magiczny klimat, pewien rodzaj głębszą muzykę, dużo bardziej ciekawszą muzykę jak i grę aktorską, wnosi coś do przemyślenia widza, pewne chwilę refleksji. Nowy film z Dwaynem Johnsonem którego nawet lubię, ale lubię za króla skorpiona i kilka innych filmów, nie mogę nie zauważyć że jest drętwym aktorem, drewniakiem, nie posiadającego zmysłu aktorstwa na wysokim szczeblu, dlatego nadaje się głównie do pokazywania jakim jest mięśniakiem, nawet kiedy żartuje to wygląda często nienaturalnie i drętwo. Film zdecydowanie do obiadu, typu wspomnianego high Scholl musical, bez czegoś ekstra w sobie, film nowej generacji gdzie dużą część filmu pokazują mierne ekekty specjalne. To dopiero beznadziejnie kiedy nowy film ma już na starcie mierne efekty specjalne, a nie kiedy film po 25 latach miał efekty dobre tylko zestarzały się z czasem naturalnym procesem, i wielką ujmą dla wszelkich opinii kiedy głównie to dostrzega się w filmach

Levareq

Po pierwsze to dość chamskie, żeby wyjeżdżać ad personam, bo opinia się nie spodobała. Po drugie są filmy ponadczasowe i są takie, które brzydko się starzeją. Po trzecie śmieszy mnie opinia "znafcy" który pisze: "pewien rodzaj głębszą muzykę, bardziej ciekawszą muzykę" - bu ha ha, co to w ogóle jest? To polsku czy po gimbowemu? ;D

Kulfonidas

Co Wy gadacie. Ja nie przepadam za komediami, a ta jest świetna. Stare Jumanji to najlepsza przygodówka jaką widziałam a i ten mi się spodobał.

antonyhopkins

Mi też się podobał :) Ba, nawet się zaśmiałam....

ocenił(a) film na 7
Kulfonidas

Możesz wytoczyć proces wytwórni, ale przegrasz. Przegrasz bardzo.

Kulfonidas

mi tam się podoba

Zapraszam Do Oglądania Czytaj opis !!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=aTiXqK2P1TY&t=19s

https://www.youtube.com/watch?v=KC6eLoaf0bU&t=193s

https://www.youtube.com/watch?v=eYwbWMCY84c

ocenił(a) film na 8
Kulfonidas

Czy ja wiem czy taki okropny, nowe Jumanji ma średnią ocenę tylko o jedną dziesiątą mniej niż pierwowzór co tylko pokazuje, że jakimś wybitnym dziełem nie jest.
Podobna sytuacja była z King Kongiem, a Kong: Wyspa czaszki, w komentarzach wychwalanie dzieła Petera Jacksona, a finalnie oba filmy maja identyczną średnią.

ocenił(a) film na 4
alex_gawlas

Bo oceniają ją inne przedziały wiekowe - grupy odbiorców. Stare Jumanji ma widzów starszych a nowe młodszych. Każda grupa wiekowa oceni adekwatnie do swojego poziomu film. Nowe Jumanji to po prostu smieszny filmik do obiadu, wplątani bohaterowie w stylu " high school musical" i to tyle. Stare Jumanji miało w sobie "to coś", coś tajemniczego a te jest zrobione po prostu do dzieci i nastolatków.

użytkownik usunięty
arekozs

Fakt,film jest zbyt młodzieżowy i to zepsuło cały efekt. Zabrakło większej magii i tego "czegoś". Do jednorazowego obejrzenia i zapomnienia.

Kulfonidas

Komentarz dodany 3 lata przed premierą filmu, a tyle osób się nim kieruje. Ciekawe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones