PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717250}

Jumanji: Przygoda w dżungli

Jumanji: Welcome to the Jungle
6,6 102 672
oceny
6,6 10 1 102672
6,2 22
oceny krytyków
Jumanji: Przygoda w dżungli
powrót do forum filmu Jumanji: Przygoda w dżungli

Mam jedno pytanie. Dlaczego Van Pelt jest tu taki młody i... ciemnoskóry?

Perpetto

http://www.filmweb.pl/person/Bobby+Cannavale-5826 - yyy, niby z której strony on jest ciemnoskóry? Fakt, że ma matkę Kubankę, to mógłby być mulatem, ale wg grafiki google jego matka też biała, a ojciec jest Włochem. W każdym razie oglądając film nawet przez chwilę nie pomyślałam, że może być czarnoskóry. Tak poza tym, to w zasadzie całkiem odrębny film, ale faktycznie, mogli sobie darować i nazwać tę postać inaczej. Z drugiej strony w starym Jumanji grał go ten sam aktor, który grał ojca Alana Parisha i były spekulacje, że może ta postać przyjmuje wygląd tego, kogo grający się najbardziej boi czy coś w tym stylu. W sumie dziwne to jest, a oglądając film nawet nie zwróciłam uwagi na jego nazwisko i jak później obejrzałam stare Jumanji, to w ogóle nie skojarzyłam ;D W sumie akcja nowego Jumanji rozgrywa się kilkadziesiąt lat później, więc może to jest syn tamtego Van Pelta, jakiś Van Pelt Junior? ;)

i_Xa

a czy ja napisałam czarnoskóry? chodzi mi o porównanie do starego Van Pelt'a, który był no o wiele bielszy XD
ja wiem o co chodziło z ojcem Parisha i radzę poszperać w google bo nie chce mi się teraz tego tu przytaczać ;)
tym bardziej, że tutaj nikt kogo dzieciaki mogły się bać nie wcielił się w Van Pelt'a
a co do Juniora, może i tak, ale mogliby to jakoś emm... wyjaśnić
bo nawet jeśli ta część mówiłaby o młodym Van Pelcie to jakim cudem była tam chara Parisha BEZ samego Parisha? gdy Alan wrócił do domu jako dorosły to Van Pelt był stary i mimo, że cofnęli się potem i mógł odmłodnieć to jednak teraz, we współczesnych czasach, powinien dawno nie żyć lub wgl nie zmieniać swojego wieku
oczywiście można powiedzieć - TO TYLKO GRA - ale jednak... nawet w grach jest jakaś logika, a tu ni ma :(

Perpetto

Jedyne wyjaśnienie, jakie mi przychodzi do głowy, to że był on jakimś potomkiem starego Van Pelta, albo że ta postać zmienia wygląd, tylko nie wiem na jakiej zasadzie :/ Zgadzam się, że było to bardzo mętne i zupełnie niepotrzebnie nazwali go tak samo. Co do ojca Parisha, to w sumie sama nie wiem o co chodziło i dlaczego Van Pelta zagrał ten sam autor. Czytałam tylko jakieś spekulacje na forum, ale o tym już pisałam. W Google znalazłam jeszcze, że mogło być to nawiązanie do Piotrusia Pana, ale nie widzę w tym sensu. Ogólnie jest to równie mętne w starym filmie jak i w nowym.
Napisałaś ciemnoskóry, ale takie określenie odnosi się zazwyczaj do czarnoskórych, Hindusów, Arabów (chociaż ci bywają też całkiem biali), Indian albo mulatów. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś nazywał tak Włocha :P

i_Xa

*aktor nie autor - niestety nie można edytować :/
http://film.org.pl/a/jumanji-dwudziestolecie-premiery-69911/ - znalazłam jeszcze takie wyjaśnienie. Wydaje się przekonujące. To by jednak oznaczało, że ta postać jest swego rodzaju jockerem i jej wygląd zależy od okoliczności

i_Xa

no to skoro nie znalazłaś to ci powiem, dla Alana była to lekcja, tak samo jak teraz dla nowych dzieciaków, gra czegoś uczy, Alan nie tyle bał się ojca co dorastania, musiał go zrozumieć tatę, nabrać szacunku do niego, ale, zarazem, stać się pewniejszym siebie, dorosnąć itp. dlatego Van Pelt i ojciec byli grani przez tą samą osobę, zauważ, że jest pewien tekst, którego dokładnie nie mogę przytoczyć, wypowiedziany przez obie te postacie (ojca i Van Pelta) i są różne reakcje Alana w trakcie jego osobistej przemiany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones